MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Duża kasa na drogę i zabytkowe grobowce

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 4 lipca 2009, 8:23
Aktualizacja: 9:07
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Prawie dwa miliony euro na rewaloryzację barokowych kaplic funeralnych przy Kościele Łaski pod Krzyżem Chrystusa, oraz dziewięć i pół miliona złotych na przebudowę odcinka ulicy Karola Miarki warte są projekty, o które wnioskuje miasto Jelenia Góra.

Wszystko w ramach programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska-Saksonia 2007-2013. Pierwszy wniosek pn. „Likwidacja barier komunikacyjnych w obszarze pogranicza polsko-niemieckiego, katalizatorem rozwoju dolnośląskich i saksońskich firm” złożony został wspólnie z Bautzen, partnerskim miastem Jeleniej Góry.

Projekt zakłada przebudowę mierzącego ponad dwa kilometry odcinka ul. Karola Miarki w Jeleniej Górze. Zbudowane zostaną pasy jezdni, ciąg pieszo-rowerowy. Będzie nowe oświetlenie, sieć burzowa oraz nowy łącznik o długości 150 metrów. Jeśli zostaną przyznane pieniądze, prace rozpoczną się w kwietniu przyszłego roku, a zakończą – w grudniu 2011.

Drugi projekt pn. „Rewitalizacja zespołu barokowych kaplic nagrobnych w Jeleniej Górze wkładem w ochronę europejskiego dziedzictwa kulturowego” złożony został wspólnie ze Stowarzyszeniem Pielęgnowania Kultury i Sztuki Śląskiej (VSK) z Görlitz i siedzibą w Polsce w Pałacu Łomnica.

Chodzi o odrestaurowanie barokowych kaplic nagrobnych przy Kościele Łaski pod Krzyżem Chrystusa wraz z zagospodarowaniem terenu. Całkowita wartość projektu wynosi 1 970 315 euro. Gdyby udało się pozyskać środki, prace zaczęłyby się w styczniu przyszłego roku. Zaplanowano je na trzy lata – do grudnia 2012.

Ogłoszenia

Czytaj również

O przemianie byłego więźnia

Remont Drzymały – czasu coraz mniej

Trwa jarmark świąteczny

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~kmam 4-07-2009 9:25
"Jeśli zostaną przyznane pieniądze". Następne świetne stwierdzenie, które wpadło mi w oko w wiadomościach. Od kilku już lat czytam tego rodzaju stwierdzenia i czekam.... czekam na ich spełnienie .
piipi 4-07-2009 11:08
.." Co bylo juz nie powroci.To co nastapi,moze zapomniane przywrocic"
gość niedzielny 4-07-2009 11:19
Mam nadzieję, że przebudowa ul. Karola Miarki dotyczyć będzie fragmentu od przejazdu kolejowego, przez teren dawnej Celwiskozy, do styku z ul Wojewódzką i Objazdową. Jeśli tak - to wielkie brawa! Już dawno ten odcinek prosił się przygotowanie. Jest to świetna alternatywa dla równoległej ul Wolności. No i wracam honor bo jeszcze niedawno pisałem o tym iż Jelenia Góra ma w nosie współprace z Budziszynem... a tu miłe zaskoczenie :-)
~Trzy grosze... 5-07-2009 0:48
...bardzo refleksyjna sentencja, piipi...oby tak sie stalo...zaczynam byc niedowiarkiem, po tych wszystkich rewelacjach zwiazanych chociazby z budowa galerii na Kilinskiego...
~jeleniogórzanka1 5-07-2009 12:49
Starajcie się głęboko i namiętnie ;-)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Od niedzieli już z nowymi przystankami

Zamek Książ: historia i tajemnice

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Karpacz rezygnuje z fajerwerków

Areszt za oszustwa

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
986
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%