Jelenia Góra: Dubiel bohaterem Karkonoszy

Sobota, 27 października 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 29 października 2007, 1:12
Autor: Łukasz Stawski
Tylko remis jeleniogórzan z rezerwami Miedzi

W meczu XVI kolejki IV ligi zawodnicy Karkonoszy Jelenia Góra tylko zremisowali z niżej notowaną Miedzią II Legnica 1:1 (1:0). Co więcej to legniczanie mieli zdecydowanie więcej okazji bramkowych i prezentowali się na stadionie przy ul. Złotniczej korzystniej grając bardziej uporządkowany futbol. Na szczęście w bramce gospodarzy znakomicie zagrał Michał
Dubiel i to jemu Karkonosze mogą zawdzięczać wywalczenie punktu za remis.

Mecz, który obserwowało niewielu jeleniogórskich kibiców lepiej rozpoczęli legniczanie. Udokumentowaniem ich przewagi było kilka niebezpiecznych akcji. Najlepszą z nich miał w 17 minucie Tomasz Kościszewski, który z 6 metrów groźnie główkował, jednak futobolówkę w tej
sytuacji na róg wybił jeleniogórski goalkeeper. W 26 min jeden z nielicznych ataków Karkonoszy w tej części gry przyniósł im niespodziewaną bramkę. Na uderzenie z 18 metrów zdecydował sie Daniel Kotarba i było ono na tyle silne że bramkarz gości Daniel Główka odbił piłkę przed siebie. Do futbolówki dopadł nie pilnowany Mateusz Durlak i wpakował ją z bliska do siatki Miedzi. Po starcie gola gości żwawo ruszyli do ataku i w ostatnim kwadransie mieli co najmniej trzy stuprocentowe sytuacje na wyrównanie. We wszystkich tych okazjach w roli strzelca występował najaktywniejszy w szeregach gości T. Kościszewski, jednak za każdym razem znakomitymi interwencjami popisywał się M. Dubiel i po 45 min. gospodarze schodzili do szatni przy jednobramkowej przewadze.

Pierwsze minuty po zmianie stron upływały po znakiem przewagi gospodarzy. W 55 min. M. Durlak wyprzedził w pojedynku biegowym obrońcę gości i znalazł sie sam przed bramkarzem D. Główką. Niestety górą z tego pojedynku wyszedł bramkarz gości. Z czasem do głosu doszli goście, którzy zepchnęli jeleniogórzan do głębokiej defensywy, momentami zamykając ich na ich własnej połowie. Ne efekty tej przewagi nie trzeba było długo czekać. W 74 min. piłka po podaniu od Artura Saprawskiego trafiła na główkę stojącego 8 metrów od jeleniogórskiej bramki Rafała Niziołka, a ten uderzeniem tuż przy słupku doprowadził do wyrównania. Trzy minuty później rezerwy Miedzi mogły nawet zdobyć zwycięskiego gola. Po rzucie wolnym z ponad 30 metrów i rykoszecie piłka trafiła do stojącego samotnie, kilka metrów przed jeleniogórską bramką Marcina Orłowskiego, jednak jego uderzenie kapitalnie obronił M. Dubiel. W końcówce nadal stroną przeważającą byli legniczanie jednak żaden z ich ataków nie przyniósł im powodzenia i mecz zakończył sie podziałem punktów.

<b>Karkonosze Jelenia Góra - Miedź II Legnica 1:1 (1:0)</b>
<b>Bramki:</b> Durlak 26 min oraz Niziołek 74 min.
<b>Karkonosze:</b> Dubiel, Bijan, Wawrzyniak, Siatrak, Suchanecki, Zagrodnik, Kurzelewski, Kotarba (Wichowski 64 min.), Kusiak, Walczak (Józefiak 70 min.), Durlak.