MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Drzymały i Flisaków gotowe – od kiedy MZK?

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 15 lipca 2020, 9:07
Aktualizacja: Piątek, 17 lipca 2020, 14:18
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
We wtorek (14.07) wieczorem został otwarty ruch na ulicy Drzymały oraz Flisaków. Remont, na który mieszkańcy czekali kilkadziesiąt lat, został zakończony. Kiedy na trasę wrócą autobusy MZK Jelenia Góra?
Autobusy MZK wrócą od piątku (17.07) - poinformował Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

Przedmiotem zamówienia były roboty budowlane polegające na przebudowie ulicy Drzymały na odcinku od ulicy Kilińskiego do skrzyżowania z ulicą Flisaków oraz ulicy Flisaków w Jeleniej Górze, wraz z infrastrukturą techniczną. Zakres rzeczowy zadania obejmował: roboty przygotowawcze i rozbiórkowe, wycinkę zieleni (zakrzewień) kolidującej z inwestycją, zabezpieczenie kolizji sieciowych, przebudowę drogi i chodników, budowę kanalizacji deszczowej, budowę oświetlenia ulicznego, remont płyty konstrukcji mostu, wykonanie docelowej organizacji ruchu, roboty wykończeniowe i porządkowe.

Wykonawcami zadania było konsorcjum firm: Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych sp. z o.o. z Jeleniej Góry i COM-D z Jawora, a cena to 3 087 998,66 zł.

Inwestycja została przeprowadzona z dofinansowaniem unijnych, w ramach rewitalizacji obszarów miejskich. W pakiecie z ulicą Drzymały i Flisaków, była też przebudowa ul. Kostiala i Kamienne Schodki (zakończone), a także termomodernizacja siedziby Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych przy Osiedlu Robotniczym (wkrótce roboty zostaną zakończone).

Jak zapewnia prezydent miasta, pozostała część ulicy Flisaków (za skrzyżowaniem z ul. Różyckiego i Złotniczą) również będzie w przyszłości remontowana. Kostka brukowa, która znajdowała się na ul. Drzymały została wykorzystana przy krawężnikach, część trafiła na budowę zatoczek autobusowych, a pozostała ma czekać na remont ulicy Długiej.

Twoja reakcja na artykuł?

67
82%
Cieszy
6
7%
Hahaha
2
2%
Nudzi
2
2%
Smuci
1
1%
Złości
4
5%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Wkrótce karkonoski

Stalowe rumaki w Karpaczu

Komentarze (63) Dodaj komentarz

~.. 15-07-2020 11:18
Panie Łużniak czy drzewa panu przeszkadzały?
~do 11.18 15-07-2020 13:59
do: ~.. (11:18)
Czep się pędzla!
~Andrzej Andrzeju 16-07-2020 6:26
do: ~.. (11:18)
Piękna robota, dobrze że PiS wygrał, gdyby nie to, to byśmy dalej jeździli po dziurach.
Cowtrawiepiszczy 16-07-2020 12:30
do: ~Andrzej Andrzeju (6:26)
Czy w naszym mieście rządzi PiS? PiS dąży do centralizacji, a więc z "góry" mają wedle ich widzimisię zostać przydzielane pieniądze. Tak więc sam sobie wyobraź, jak będzie to wyglądało, jeśli dojdzie do skutku. Każda gmina, powiat wie, na co potrzebuje pieniędzy i w jakiej kwocie. Gdy politycy z góry zaczną nam wydzielać pieniądze, to większość inwestycji nie będzie realizowana, bo co wiedzą politycy tam "na górze", czego ci "na dole" potrzebują? PiS ponadto toczy wojnę z UE. Jeśli tak dalej pójdzie, to o dotacjach unijnych będziemy mogli tylko pomarzyć.
~ 15-07-2020 11:20
Chodniki zasmarkane asfaltem...skąd ta niechęć w tym mieście do estetycznej kostki brukowej???
~ 15-07-2020 17:53
do: ~ (11:20)
wygrała taniość i bylejakość.Tu az się prosiło kostkę z ulicy ułozyc na chodnikach.Na Wojska Polskiego front robót mocno zaawansowany.Q..a jaki termin dał im Łuzniak na wykonanie1600 metrowego odcinka ulicy,5 lat?
~ 15-07-2020 19:45
do: ~ (17:53)
Do końca roku mają Wojska Polskiego robić, taki niby jest termin, czyli jeszcze prawie pół roku będą się grzebać. I nie 1600 metrów, a 900 metrów, bo ma być zrobiony tylko odcinek od 1 Maja do Matejki, a reszta od Matejki do Wolności ma być nieruszona, no chyba, że coś się zmieniło i całą zrobią, ale nie słyszałem o tym!?
~Ryk 15-07-2020 11:31
Lans ELYTY . fot nr 2. To potrafią najlepiej.
~ 15-07-2020 11:40
do: ~Ryk (11:31)
Nie znam ich ...Pewnie to ci budowlańcy co remontowali tą ulicę,tylko przebrali się z roboczych ciuchów na takie co do kościoła założom....
Michrou 15-07-2020 14:32
do: ~Ryk (11:31)
Dokładnie, trzeba utożsamiać się z prawdziwymi p0lakami, czyli chodzić w żonobijce uwalonej (tańszą) musztardą i piwskiem, gumiakach i dresach. Wszystko co wygląda schludnie to zła "elyta". Niech żyje robotnicza Polska ludowa! To śmieszne, że ci którzy najbardziej wyzywają od bolszewików w zasadzie przejęli ich ideały walki z elitą, PRLbis.
~ 15-07-2020 15:23
do: Michrou (14:32)
Najbardziej wyzywają, obrażają i okazują największą pogardę Polakom najczęściej ci sami co tak ochoczo w ostatnich latach protestowali i mieli usta pełne frazesów o obronie demokracji, konstytucji i tolerancji. A później dziwią się, że przegrywają kolejne wybory. I po tych kolejnych przegranych wyborach, jak ostatnie prezydenckie, znowu mamy "ściek" obrażonej "elyty" w mediach, internetach wyzywającej i pogardliwie obrażającej miliony Polaków itp. Niech robią tak dalej, a za trzy lata w kolejnych wyborach kolejna, siódma już porażka z rzędu będzie pewna.
Michrou 15-07-2020 18:35
do: ~ (15:23)
To akurat strona rządowa obrażała ludzi od ka...ii, chamskiej ho...y, "elyty" i "wykształciuchów" (jakby te dwie cechy to była obraza...), czy zrównywania ludzi do ideologii, w kościołach od "zarazy". Sam tutaj byłem wyzywany od bolszewików i komuchów, choć mam poglądy umiarkowane, a ideologicznie to PiS jest bliższy komunie (nawet bardzo bliski na osi poglądów politycznych). Natomiast ze strony opozycji takie słowa padają tylko od wyborców, nigdy od polityków, w przeciwieństwie do PiS. Tuba propagandowa należąca do rządu w postaci TVP również obraża ludzi non stop. Po nawałnicy w Warszawie nawet mieli czelność puszczać wypowiedzi "ten ch...Trzaskowski", chociaż każdy zdrowo myślący człowiek wie, że kanalizacja nie wytrzyma każdych opadów. Troszkę bardziej techniczny nawet powie, że na ulicach lokalnych, zbiorczych i dojazdowych projektuje się ją na opady roczne (tj. zdarzające się z prawdopodobieństwem co rok) lub dwuletnie. Co działo się na wiecach Dudy? Jedną nastolatkę zwolennicy Dudy nawet rozebrali z koszulki na ramiączkach. Atakowali i opluwali ludzi z niewygodnymi transparentami, nawet osoby niepełnoletnie. W tym samym czasie Trzaskowski zamiast mówić jak Duda, że ktoś jest gorszy od koronawirusa, to chwalił przeciwników na wiecach za odwagę. Taka różnica w klasie człowieka i w klasie wyborców. TVP napędza spiralę nienawiści wśród ludzi podatnych na manipulacje i tylko czekać aż znów poleje się krew.
~ 15-07-2020 19:14
do: Michrou (18:35)
No cóż, pamięć złotej rybki i dostrzeganie źdźbła trawy w oku bliźniego, a bycie ślepym na belkę we własnym to chyba podstawowa cecha wyborców opozycji totalnej. Nie pamiętasz już jak w Jeleniej Górze lżyli ówczesną minister edukacji Annę Zalewską, kiedy tu przyjechała z wizytą. Jak słynny KODziarski "farmazon" lżył kobietę. Nie pamiętasz jak lżyła Polaków popierających PiS pisarka Maria Nurowska. Nie pamiętasz wpisu posłanki Śledzińskiej-Katarasińskiej z 1 maja o PiS "...Oni są gorsi od koronawirusa...". Nie słyszałeś z ust POwców o "dożynaniu watahy" "strząsaniu szarańczy" itd. Nie widziałeś co wyprawiał poseł Nitras, nie tylko w czasie tej kampanii, ale w ogóle w czasie swojego posłowania!? I można by jeszcze wymieniać dziesiątki, cytatów z "totalniaków" i pokazywać wyskoki na "kulturalnych" antyrządowych demonstracjach.
Michrou 15-07-2020 23:37
do: ~ (19:14)
No i zrobiłeś piękny cherry picking. Podałeś pełno przykładów, a większość to nie były oficjalne słowa polityka PO. Sam przecież przyznałem, że ze ust wyborców (to KODowcy) takie słowa padają często, z ust polityków PO rzadko. Jedni i drudzy się obrażają, ja w przeciwieństwie do ciebie hipokryto potrafiłem tego nie zaprzeczyć. Natomiast z ust polityków PiS i ich mediów takie słowa padają częściej. O "elytach" i "wykształciuchach" pisał Brudziński, Kaczyński w sejmie nazywał opozycję "chamską ho...ą", parę lat wcześniej mówił "ka...ie" "zabiliście mi brata" (choć powinien winić Sasina za złą organizację lotu, ale ten to akurat psuje wszystko). Mimo wszystko ta kampania pokazała, że więcej aktów przemocy popełniali na wiecach przedstawiciele PiS, ponieważ TVP wyprało im mózgi. Czy to rozbieranie nastolatek, czy uderzenie w tył głowy dziennikarza Gazety Wrocławskiej (jeszcze rozumiem jakby to była jakaś Wyborcza). Internet zalały twarze nienawistnych zwolenników PiS którzy niszczyli transparenty, nawet nie mogę sobie przypomnieć by ktoś robił tak z sympatyków Trzaskowskiego. Sam Trzaskowski prowadzić kampanię na szacunku, a to Duda wypuszczał oczerniające go spoty. A o panie który zerwał plakat Trzaskowskiego i groził spaleniem domu kobiecie to już nie słyszałeś? Czy ktoś groził wyborcy PiSu, bo wywiesił plakat? Nikt.
~ 16-07-2020 2:19
do: Michrou (23:37)
Politycy PO obrażają rzadko??? Więcej aktów przemocy zwolenników PiS??? Widać człowieku, że jak sam kiedyś stwierdziłeś w jakimś komentarzu, swoją wiedzę czerpiesz jedynie z internetu i to z określonych portali.
~ 16-07-2020 7:29
do: Michrou (23:37)
Kilka dni temu media obiegła wstrząsająca historia z miejscowości Czarne na Pomorzu, gdzie na bramie garażu lokalnego działacza PiS Mariusza Birosza ktoś zamieścił wulgarny napis PiS-d#, przebił opony w jego samochodzie, prawdopodobnie doszło także do próby podpalenia domu. W rozmowie z portalem wPolityce.pl pan Mariusz Birosz relacjonuje całą sytuację. Podkreśla, że nie tylko on stał się celem ataku.
Michrou 15-07-2020 23:44
do: ~ (19:14)
I mów jak cywilizowany człowiek, bo "opozycja totalna" to jakiś zlepek ze mediów propagandowych (przynajmniej się sam oznaczasz i wiem z czym mam do czynienia). Na zachodzie jest to zwyczajne: opozycja i nikt nie dodaje epitetów, bo jest to normalna rzecz. Tylko wyborcy PiSu rozsiewają jakąś propagandę/nowomowę i tłuką ją w nieskończoność. Mniej TVP, więcej źródeł mających choć cień obiektywizmu. Zwolennikiem PO nie jestem, głosowałem na kogo innego w pierwszej turze i z PO nie miał nic wspólnego. Miałem nadzieję, że w końcu te dwie partie przestaną rządzić w tym kraju, bo jedni są gorsi od drugich. PiS niestety przebił dno do którego "dodryfowało" PO. Nota bene to jest piękny przykład jak TVP manipuluje techniką używaną przez służby specjalne, nazywa się to "Priming", pogoogluj i uświadom sobie w jaki sposób się Tobą manipuluje.
~ 16-07-2020 2:08
do: Michrou (23:44)
Przecież to sam ówczesny przewodniczący PO Grzegorz Schetyna w 2016 roku podczas konwencji partii mówił, że będą "opozycją totalną". Naprawdę, twoja wiedza jest aż tak ograniczona, że tego nie wiesz!?
Michrou 16-07-2020 20:25
do: ~ (2:08)
Nie jestem w przeciwieństwie do ciebie tak ograniczony umysłowo, by nie rozróżniać pojedynczego sformułowania do oczerniania opozycji w celach rządowej propagandy. Jak Peło coś powiedziało, to znaczy, że można wykorzystywać to do pr...ej propagandy mającej na celu oczernianie zwykłej rzeczy jaką jest opozycja? PiSowcy to jest jakaś porażka intelektualna.
~ 16-07-2020 7:37
do: Michrou (14:32)
Pewnie zaliczasz się sam do " elyty" ? Bo robisz w ich propagandzie? Płacą ci chociaż, czy dymają za friko?
~ 16-07-2020 7:39
do: Michrou (14:32)
J.ełopie z " elyty". Polakami, Polakami, zawsze z dużej litery ruski trollu.
Michrou 16-07-2020 20:37
do: ~ (7:39)
Tak, należę do elity intelektualnej tego narodu jeśli chcesz wiedzieć. Z polityką osobiście nie mam i nie powinienem mieć nic wspólnego z tego powodu. Nikt mi nie płaci, wyrażam swoje zdanie p0laczku robaczku. Duda płacił z publicznych funduszy na kampanię 2 zł za wpisy oczerniające Bronka w 2015, możesz się zapisać. Po prostu rozróżniam dumnych i myślących Polaków od prymitywnego i zawistnego p0laczka katokomucha z kompleksami, ty widać zaliczasz się do drugiej grupy. Dlatego tak piszę, to nie tylko mała litera, ale cyfra 0, swojego czasu w internecie tak krytykowano cechy "p0lek", mówiąc p0lak wyśmiewam pr...ką część społeczeństwa, myślałem, że sarkastyczna forma całego wpisu będzie oczywista.
~ 17-07-2020 7:49
do: Michrou (20:37)
Oczywiste to jest tylko to, że jesteś prymitywny ruski troll, nie znający zasad polskiej ortografii. Ćwok z nieuzasadnionymi niczym aspiracjami do bycia elitą, Jesteś ' elyta ' ze skromniutkim IQ.
~ 25-07-2020 14:17
do: ~ (7:39)
Na dużą literę to trzeba sobie zasłużyć,polaczku.
~456 15-07-2020 11:42
Mieszkańcy mają odremontowaną uliczke na miarę naszych czasów i możliwości a najbliższe deszcze pokażą jak wyszło poziomowanie jezdni. Nie ma co sadzić nowych drzewek bo by zaslanialy piękne elewacje, a te kilka starych do następnego remontu jakoś dociągną.
~chłopski fizolof 15-07-2020 11:55
No i gitara! Można jeździć po równym. Ino po co te mędzenie w komentarzach?
~Koniec 4rp 15-07-2020 11:58
Cieszcie się pisiory bo to ostanie remonty z unijnej kasy.Za pajacowanie rządu nie dostaniecie więcej ani grosza,pozostanie wam dodruk i hiperinflacja.
~Jamłasica 15-07-2020 12:13
do: ~Koniec 4rp (11:58)
Przestań się mazać, chłopaki nie płaczą "POtrzasku".
~Pi 16-07-2020 9:07
do: ~Koniec 4rp (11:58)
Jak UE zawiesi dotacje to Polska zawiesi składki i się wyrówna. Raczej UE będzie poszczekiwać ale na samozagładę się nie zdecyduje.
~Anonim+ 15-07-2020 12:20
Gdyby (teoretyzując!) gospodarzem Jeleniej Góry był senator Mróz, to te ulice były by już gotowe następnego dnia! Co nie, PiS-owscy hejterzy? A teraz z innej beczki: służby specjalne Mariusza Kamińskiego tak są zaoferowane walką z totalną opozycją, że nie zauważyły jak rosyjscy internauci przez 10 minut "ciągnęły łacha" z pana Prezydenta! Strach pomyśleć co nas czeka w tej drugiej kadencji...
~Taka prawda 15-07-2020 14:49
do: ~Anonim+ (12:20)
Z Prezydenta Francji i Premiera Wielkiej Brytanii też.
~Anonim+ 16-07-2020 11:02
do: ~Taka prawda (14:49)
- z tym, że w tych przypadkach można było zauważyć pewne "drobne" różnice!
~ 16-07-2020 11:34
do: ~Anonim+ (11:02)
A jakie to niby różnice? W nazwiskach ???
~qwerty 15-07-2020 13:37
Wykorzystanie kostki do remontu ulicy Długiej to dobry pomysł, w końcu Długa to naturalalne przedłużenie deptaku :)
~ 15-07-2020 14:55
do: ~qwerty (13:37)
deptaku czy deptaka ?
~ 15-07-2020 15:51
do: ~qwerty (13:37)
i Krótka.....tam gdzie za dobrego ustroju było kino''Tatry'' i poranki za 3 zł
~ 15-07-2020 15:05
A ten radny co go z PiS wyrzucili to ostatnio krok w krok za prezydentem. Czyżby na coś liczył?
~juulla 15-07-2020 15:25
Bez drzew i bez kostki ulica straciła swój niepowtarzalny urok,jak zaczną się łatania dziur to dopiero będzie ładnie
~ 15-07-2020 15:49
Hej emeryci i renciści ,babcie różańcowe ..zagłosowaliście za Dudem to teraz spadajcie na szczaw pod kościół bo bonu turystycznego nie będzie ...Tak was PIS wydymał......
~p.i.e.r.d.o.l.n.i.e.t.y 15-07-2020 15:57
Fajnie!
~Djdjdfj 15-07-2020 16:09
Pasy ruchu dla rowerów :)
~ 15-07-2020 16:11
Też macie problem. Najjaśniejszy komik iv RP gada z komikami od Putina. J.. jego mat'
~ 15-07-2020 16:24
Prezydent 38mln. Państwa, wraz ze świtą daje się nabrać na rozmowy z rosyjskimi komikami, sam gada "leśnym ru.ch.adłem" i z "seba s.r.a do chleba"...a na koniec tego wszystkiego potwierdza jeszcze, że jest wyjątkowym..........(odpowiednie wstaw). Czy są jakieś granice tej żenady?
~frodo 15-07-2020 23:55
do: ~ (16:24)
Ale zadek id...ę pali, że w komentarzach o Jelonce sięga po wygranego Prezydenta. Jak tam wasz Trzask? Zamany? :DD
~ 16-07-2020 11:36
do: ~ (16:24)
Granic żenady to ty nie znasz. Jesteś niemiłosiernie ograniczony. I to jest ta granica o jaką pytasz.
~ 15-07-2020 16:53
Musimy pomścić zniewagę naszego prezydenta Czas wysłać nasze 11 sztuk F-16 ,nasze Leopardy bez amunicji , całe 30 tyś wojsko liniowe i 80 tyś wojskowych zza biurka i tych kilka tysięcy kapelanów z kropidłami dalekiego zasięgu.Gen.Antonio Macjerewicz da sygnał
~ 15-07-2020 17:03
do: ~ (16:53)
Wolska nie ma zdatnych do lotu 11 sztuk f-16. Sorry taki mamy klimat.
~ 15-07-2020 17:02
Duta duka 0:54 - itsitsitsitsitsitsitsitsitsitsitsitsitsitsitsitsitsits :):):) Jutro zadzwonią od Zeptera i o.p.i.e.r.d.ol.ą mu garki za 2 ceny.
~ 16-07-2020 18:39
do: ~ (17:02)
Sprzedajesz " garki" ?
~ 15-07-2020 17:07
W Pałacu niech się cieszą, że to Stonoga się nie dodzwonił.
~ 15-07-2020 17:09
Halo Duda? Dzwoni prezydent SanEscobara! Skażytje pażałujsta czto u was?
~ 15-07-2020 17:15
Ukraińcy narzekają że ich wybrany komik spoważniał. W Polsce jakby na odwrót. Chociaż ja testem zdania że Anżej zawsze jest sobą i nikogo nie udaje.
~mieszkaniec 15-07-2020 19:30
własnie jechalem tamtedy no cos zrobione fatalnie 1 dzien juz studzienki na srodku zapadniete kpina jakas piachu kamyczkow s.. nieposprzatany prosze jechac dalej ulica swietojanska 5 cm piachu po lewej stronie auta co 2 dzien do mycia moze wypadalo to zmiesc i splukac polewaczka czy trzeba bedzie paragony za mycie przynosic
~Ciepliczanin 15-07-2020 19:44
A kiedy doczekamy się łącznika pomiędzy ulicami Wojewódzką i Spółdzielczą? Plany zrobione tylko realizować!
~kibic 15-07-2020 20:30
Tylko baranim łbom i pisiorom wiecznie coś nie pasuje.Dziękujemy Panie Prezydencie i prosimy o dalsze inwestycje.Proszę się nie przejmować głupawymi pisowskimi wpisami.Powodzenia życzę.
~Człowiek koń 15-07-2020 20:56
do: ~kibic (20:30)
Remont ulicy która pamięta jeszcze Niemców to nie INWESTYCJA!!! Inwestycja jest wtedy kiedy coś na siebie zarabia w przyszłości!!! To tak jak byś poszedł po nowy telewizor i udawalbys ze zainwestowałes w rozwój osobisty!!!
Michrou 15-07-2020 23:50
do: ~Człowiek koń (20:56)
Masz i się doedukuj: "Inwestycja w ujęciu ekonomicznym nakład gospodarczy poniesiony na UTRZYMANIE, tworzenie lub zwiększanie kapitału (np. maszyn i urządzeń, budynków czy zapasów)." Korzyść to zwiększenie atrakcyjności ulicy Drzymały (mniejszy hałas i wygodniejszy dojazd) i umożliwienie alternatywnego ciągu komunikacyjnego zwiększając jego atrakcyjność dla użytkowników sieci drogowej. Może to odciążyć np. Złotniczą. Do tego widzę tam pasy ruchu dla rowerzystów. To akurat dążenie do odciążenia sieci drogowej poprzez zachęcanie ludzi do przesiadania się z samochodów. Kolejna INWESTYCJA w postaci zmniejszania kosztów zewnętrznych ruchu drogowego poprzez zmniejszenie kongestii.
~do Ciepliczanin 15-07-2020 20:36
Tutaj pytasz?Taki niby mądry.Kto Ci tu odpowie?PiS?
~ 15-07-2020 21:25
Flisakow Swietojanska przustanek mieszkaniec juz sobie zrobil na nowym chodniku parking samochodu CIEZAROWEGO.jakies jaja wystarczy ze asfalt sie nagrzeje i kolein narobi.Gdzie jeste straz miejska!!!!!!!!!!
Michrou 16-07-2020 0:03
do: ~ (21:25)
Nawet nie musi się nagrzać. Chodnik zupełnie nie jest dostosowany do tak wysokich obciążeń. Ten asfalt będzie wręcz pękał (zwłaszcza przy ujemnych temperaturach). Nie będą to duże pęknięcia, ale dla wody w okresie zimowym w sam raz, by zrobić "dziury". Robić zdjęcia i zgłaszać szkodnika. Nawet można tylko zadzwonić. Chyba sam sobie wprowadzę numer SM do kontaktów w telefonie.
~do ~ 15-07-2020 22:37
Zadzwoń po straż miejską to przyjadą a nie ... widzisz coś czego nie powinno być i pytasz gdzie straż?! po prostu sam reaguj ,możesz anonimowo :)
~ 16-07-2020 8:31
Czy trzeba zaraz dzwonic skoro obok jest ich kamera obrotowa to dokladnie widza
~efendi 17-07-2020 10:38
Ich-prawdziwe-cele . Oglądaj na www.pch24.pl . Po 3 dniach usunięty z youtube.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Odpust Krzeszowski

Najcenniejsze kurioza w cieplickim muzeum

Trwa akcja odkażania gminnych placówek

Klasyki zjechały do Kowar

Spotkali się przy grobie ppłk. Eugeniusza Głowacza

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
355
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%