MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Drzewo na moście do Wodospadu Szklarki

Wiadomości: Szklarska Poręba
Środa, 3 czerwca 2015, 8:03
Aktualizacja: 8:05
Autor: Robert Kotecki
Fot. KPN
Duży buk przewrócił się na most prowadzący do Wodospadu Szklarki. Do zdarzenia doszło w sobotę (31.05). Drzewo połamało barierki i oparło się na moście. Ruch na przeprawie zostanie przywrócony na długi weekend, ale potem rozpocznie się remont mostu i przejścia tędy nie będzie.

Sprzedawcy pamiątek na pobliskim parkingu przy krajowej trójce martwią się, że stracą zarobek, bo Karkonoski Park Narodowe nie przewiduje na czas remontu przeprawy zastępczej. KPN uspokaja jednak, że prace potrwają tylko około dwa tygodnie i przypomina, że dojście do wodospadu jest możliwe od strony niżej położonego(nieopodal Hotelu „Las”) betonowego mostu, skąd można dotrzeć szlakiem zielonym od strony Szklarskiej Poręby, bądź czarnym – od Chaty Walońskiej lub niebieskim (tzw. Czeską Śnieżką), który w pobliżu potoku Szklarka łączy się z czarnym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Oświadczenie prezesa KSWIK w sprawie oczyszczalni ścieków w Mysłakowicach

Debatowali o bezpieczeństwie

Studium na początek

Komentarze (24) Dodaj komentarz

~fizjomed13 3-06-2015 8:32
czy KPN-na własny koszt-przeniesie budki z pamiątkami-rzecz jasna na czas remontu? jak w szczycie sezonu można zamknąc most bez kładki zastępczej??? "Karkonoski Park Narodowe nie przewiduje na czas remontu przeprawy zastępczej"więcej przewidywania!!!
~... 3-06-2015 10:11
Ktoś komu dzierżawcy tych stoisk płacą za dzierżawę powinien zatroszczyć się o to aby przejście było!
~hahaha 3-06-2015 10:57
Dlaczego dzierżawca ma się zatroszczyć? co za totalna bzdura! Dzierżawca ma dbać aby dzierżawiony obiekt był w dobrym stanie technicznym a nie wszystko naokoło. Jak będą remontować drogę to też ma zapewnić ojiazd albo przenieść budy? Niech handlarze na czas remontu zawieszą swoje umowy i nie płacą dzierżawcy - wszyscy stracą i będzie OK!
~hahaha 3-06-2015 12:26
handlarze niech się za robotę wezmą i sami postawią przeprawę jak im tak zależy .a jak nie no to niech sobie urlop wezmą
~Michał Makowski KPN 3-06-2015 13:22
Sprostowanie do artykułu: Do wodospadu dojście będzie możliwe od strony Piechowic, od tzw. Betonowego Mostu (przy Drodze Krajowej nr 3) szlakiem zielonym, a później niebieskim. Możliwe jest też dojście od strony Szklarskiej Poręby, od Campingu pod Ponurą Małpą przez Chatę Walońską szlakiem czarnym.
~Michał Makowski KPN 3-06-2015 13:31
Sprostowanie do artykułu: Do wodospadu dojście będzie możliwe od strony Piechowic, od tzw. Betonowego Mostu (przy Drodze Krajowej nr 3) szlakiem zielonym, a później niebieskim. Możliwe jest też dojście od strony Szklarskiej Poręby, od Campingu pod Ponurą Małpą przez Chatę Walońską szlakiem czarnym.
~ 3-06-2015 14:26
Jakby stałoby się w Karpaczu do Gołębiowskiego to przejście byłoby już dzisiaj postawione
~gość z drogi 3-06-2015 16:31
A ile mandatów za nielegalne przejście przez rzeczkę będzie można wyrwać. Kiedyś mostek ten naprawiali dwa lata (za komuny to jeszcze było) !!! Musieli nazbierać na naprawę...
~i 3-06-2015 21:43
Ale most jest już udostępniony, od wczoraj stoją nowe barierki.
~ 4-06-2015 5:28
KPNe się spisał. Panie Robercie dziękuję. Prace nie trwały około dwóch tygodni. Jest Pan skuteczny.
~:) 4-06-2015 14:27
No jak wynika z artykułu most jest udostępniony na czas długiego weekendu a potem rozpocznie sie jego remont :)
~górski 4-06-2015 15:47
Betonowych mostów ja znam w okolicy co najmniej kilka. A nazwę "Betonowy Most" (skoro pan Makowski pisze dużymi literami, to widać chodzi właśnie o nazwę) nosi mostek na Łomniczce powyżej Karpacza: http://www.gdziepojechac.pl/galerie/karpacz/karpacz_betonowy_most.jpg . Pan Michał Makowski, rzecznik KPN, po raz kolejny popisuje się swoją ignorancją i nieznajomością Karkonoszy (wklejając na dodatek swój wpis po kilka razy). Proszę nie wprowadzać turystów w błąd! chroń panie Boże od takich "znawców" Karkonoszy!
~ 4-06-2015 15:50
Mostki na szlakach to się remontuje w październiku albo listopadzie, gdy nie ma ruchu turystycznego a nie w szczycie sezonu. Gwizdy dla KPN! Jak zwykle za wszystko zabierają się od d... strony. A może znowu chodzi o to, żeby zrobić na złość dzierżawcom żyjącym z turystów?
~sobiesiak 4-06-2015 18:34
Mam owszem ten artykuł. Panie ,,górski '' ,czytaj Pan co piszesz . Pozdrawiam
~marant 4-06-2015 21:53
@ "sobiesiak": A ty pieniaczu naucz się pisać, czytać, a przede wszystkim myśleć (może wtedy spłodzisz jakiś mądrzejszy wpis).
~~~niewiedzący~~ 4-06-2015 22:18
Sory taki mamy klimat................... :)
~do 15:50 4-06-2015 23:42
Więc proszę napisać petycję do drzewostanu, by się łamało poza sezonem...
~do "górski" 4-06-2015 23:46
Nazwa Betonowy Most istnieje w słownictwie potocznym miejscowych i takiegoż nazewnictwa użył p. Makowski. Ma pan (umyślnie przez małe "p") jakieś prywatne sprawy albo roszczenia do p. Makowskiego? Proszę się prywatnie doń zwracać a nie tutaj lać pomyje jak gówniarz.
~Do 23:46 5-06-2015 0:41
Pieski z KPN-u się rozszczekały... Jak zresztą zwykle gdy temat dotyczy KPN. Albo jeden troll pod kilkoma nickami. Słuchaj pieniaczu mocny w gębie, a nawet nie mający odwagi się podpisać: p. Makowski podaje informację w mediach i wypowiada się w imieniu KPN, w związku z tym obowiązuje go oficjalne nazewnictwo, a nie "słownictwo potoczne miejscowych". Informacja powinna być ścisła i precyzyjna. Ja na przykład nie wiem, o który most chodzi. Tak jak napisał przedpiścca, takich betonowych mostów w okolicy jest wiele. Więc przestań pyskaczu sam zachowywać się jak gówniarz i weź choć przez chwilę pomyśl.
~Do 23:42 5-06-2015 0:42
Drzewostan jak drzewostan. Od tego jest gospodarz terenu, żeby dbał i o drzewostan, i infrastrukturę. Za to zgarnia kasę chociażby z biletów wstępu. Jak widać, poziom dbałości jak zwykle w przypadku KPN mierny.
~ 5-06-2015 0:45
Skoro pan Makowski sam publicznie zabrał głos, to co w tym dziwnego, że ktoś też publicznie prostuje bzdurę? Turyści mają błądzić, bo jakiś samozwańczy znaffca Karkonoszy z KPN podał publicznie nieprawdziwą informację? Pieniacze w KPN już się odezwali i bronią w zaparte ewidentnych bzdur.
~ha.ha 5-06-2015 1:58
"Maku" zmienia IP i jak zwykle trolluje. Niedorzecznik KPN znowu a akcji - mocny w gebie, a wiedza o Karkonoszach ZEROWA !!
~stefan-1 6-06-2015 2:27
Pyskaty bucu w KPN-u ! Skoro czytelnicy ci zwrócili uwagę, że walnąłeś babola, to podziękuj im za sprostowanie i podaj konkretnie o który most chodzi. A ty nie dość że bronisz się na forum jak niedorozwinięty dzieciak to jeszcze wyzywasz czytelników. Tak się zachowują zwykłe gnojki ! Powinni was wysłać w tym KPN-ie na jakieś szkolenie z podstaw kultury, bo nie macie jej za grosz. A potem dopiero na szkolenie z wiedzy o Karkonoszach (bo tej też nie macie za grosz).
~izerus 9-06-2015 11:04
Zapewne chodzi o most na drodze leśnej nieco powyżej hotelu Las, u ujścia Czarnej Płóczki do Kamiennej. Trzeba zejść szosą około 0,5 km w dół i następnie podejść niebieskim szlakiem z powrotem po drugim brzegu Kamiennej. A z pana Makowskiego rzeczywiście taki expert od Karkonoszy jak z koziej d.py trąba. Widzę, że na stronie KPN pojawił się komunikat o zamknięciu mostku w tym samym stylu (http://www.kpnmab.pl/pl/news/przepraszamy-ale-musimy-to-naprawic,1351), co pokazuje, że w tej instytucji pracują sami tacy "fachowcy". O ile jeszcze podawanie "potocznych nazw miejscowych" (jak próbuje usprawiedliwiać się p. Makowski) na lokalnym portalu można zrozumieć, to posługiwanie się takimi określeniami na oficjalnej stronie KPN, kierowanej do turystów z całej Polski, jest NIEDOPUSZCZALNE !!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Patriotycznie przy ognisku

Już 50 lat razem

Pożegnali Słońce

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Spotkanie z historią

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
27
Tak
78%
Nie
22%
Nie wiem
0%