MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Drzewka i krzewy za makulaturę. Już jutro

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 30 maja 2011, 9:46
Aktualizacja: 9:48
Autor: Agrafka
Na wtorek, 31 maja, przygotowywane jest wspólne przedsięwzięcia Karkonoskiego Parku Narodowego, Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Miasta, polegające na zbiórce makulatury i rozdawaniu sadzonek drzew leśnych.

– Stworzyliśmy program, w którym mamy nadzieję na uzyskanie podwójnego efektu ekologicznego – powiedział Hubert Papaj, zastępca prezydenta miasta. – KPN rozdysponuje sadzonki drzew i będzie miał swój namiot na jednym z parkingów przy Ratuszu. Kto zechce uzyskać dobrą sadzonkę drzewa powinien wcześniej złożyć odpowiednią ilość makulatury, której odbieraniem zajmie się MPGK. Punkt odbioru będzie zorganizowany przy sklepie MPGK przy ul. Kopernika. Tam będą wydawane kwity, z którymi należy się zgłosić do stanowiska KPN, odległego raptem o 50 m.

Samorząd zdecydował się na takie rozwiązanie, bowiem do ulicy Kopernika można dojechać samochodem, bez naruszania zakazu wjazdu na plac Ratuszowy, a KPN będzie mógł – unikając kłopotów z odbiorem makulatury – rozdawać sadzonki i promować przy pomocy swoich wydawnictw podejmowaną przeróżną działalność.

Ustalono, że oddając od 5 do 10 kg makulatury można uzyskać dwie sadzonki, od 10 do 20 kg – trzy, a powyżej 20 kg – pięć drzewek. Rozdysponowywane będą głównie wierzby lapońskie, a także świerki i jodły. Cała akcja rozpocznie się o godz. 11.00.

Ogłoszenia

Czytaj również

PiS ujawnił listy kandydatów

Traktorek ze zrzutki

Odpust na szczycie

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~iras 30-05-2011 12:29
Rozumiem że podjeżdżając od ul.Kopernika oddam makulaturę,wezme kupon i drzewko bez opłat za parking?Chyba zle rozumuję?
~Jarek;D 30-05-2011 14:27
I na co mi te drzewka;pWolę dać za tuję 10zł i mieć ładne drzewko a nie jakiś usychający kikut;D
~SEBA 30-05-2011 17:37
POMYSŁ BARDZO DOBRY,ALE JA ODDAM DWA RAZY PO SZEŚĆ KILO I OTRZYMAM CZTERY SADZONKI,ZAMIAST OKOŁO 15 KILO I OTRZYMAĆ TYLKO TRZY SADZONKI.
~koral@1 30-05-2011 19:52
czyzby KPN chciał upiec dwie pieczenie za jednym razem ,nic nie robiąc zyskać punkty i zaliczyć dwie imprezy oszczędzanie no bo za makulaturę zyskają poklask i punkty w ministerstwie ochrony środowiska oraz w dyrekcji lasów a takze zalesianie środowiska.Sprytny ten dyrektorek KPN wie jak nic n ie robić a błyszczeć!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Country pod Śnieżką

Lech Wałęsa w Świeradowie Zdroju

Parkiet jak nowy

Co z tym podświetleniem?

Czyja to studzienka? (aktualizacja)

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
407
Tak
87%
Nie
9%
Nie mam zdania
4%