MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 5 sierpnia
im. Mariana, Marii, Stanisława

Drżą przed odwilżą

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Czwartek, 22 lutego 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 22 lutego 2007, 12:25
Autor: TEJO
Fot. Łukasz Płocki
Zmienna pogoda psuje plany organizatorom imprez w górach.

Czy alpejska aura z minionego weekendu, która towarzyszyła udanym imprezom w Karpaczu i Szklarskiej Porębie, utrzyma się? Takie pytanie zadają sobie organizatorzy, którzy już zmieniają miejsce niektórych zawodów.

– Zapowiadany na 25 lutego Intersport Family Cup 2007 dla Dolnego Śląska i Ziemi Lubuskiej odbędzie się w kompleksie narciarskim Śnieżka na Kopie, a nie niżej, jak pierwotnie zakładano – poinformował referat promocji miasta pod Śnieżką.

Sporo niepokojów przeżywają także organizatorzy Biegu Piastów w Szklarskiej Porębie Jakuszycach. Jedna z większych w Europie imprez narciarskich (około trzech tysięcy uczestników) zacznie się już na początku marca, a prognozy zbyt korzystne nie są.

Już teraz zdecydowano o skróceniu najdłuższego dystansu z 50 do 41 kilometrów. Podobnie na innych dystansach narciarze pobiegną krótszymi trasami (zamiast 30 i 25 km – 21 km). A chętnych do Biegu Piastów jest w tym roku wyjątkowo dużo. Nie wszyscy mają szansę stanąć na starcie. Ze względów bezpieczeństwa zgłoszenia nie są już przyjmowane.

Działacze Stowarzyszenia Bieg Piastów zapowiadają, że nawet gdyby śnieg trzeba było zwozić na trasy, impreza odbędzie się 3 marca.
Wiele wskazuje na to, że natura im nie pomoże. Według prognoz synoptyków nie należy spodziewać się w najbliższych dniach opadów białego puchu.
Jak wspomina Julian Gozdowski, szef stowarzyszenia, bywało gorzej. – Podczas serii ciepłych zim na początku lat 90-tych, zawodnicy biegali niemal w wiosennych warunkach, a śnieg leżał tylko na trasach.

Przypomnijmy, że z powodu śnieżnego deficytu w Szklarskiej Porębie odwołano wcześniej popularne „Śniegolepy”. Nie odbył się także długodystansowy bieg Izerska Padesatka w Czechach.

Póki co w górach wspominają mróz i śnieg, który w Karpaczu towarzyszył Zjazdowi Gwiazd, a w Szklarskiej Porębie – II Slalomowi Retro. Krótki reportaż z karpackiej imprezy nada w nadchodzącą niedzielę TVN o godz. 16.30 w programie „Co za tydzień”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Śmierć w mieszkaniu

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Wrzuć nakrętki – dla dzieci

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~szklarska poreba 23-02-2007 9:04
do 10 marca to juz wcale nie bedzie sniegu i nic juz nie bedzie szklarskiej jest za cieplo.taka mamy w tym roku zime,od kod pamietam to zawsze jest beznadzieja pod wyciagiem,nic nowego sie zmienilo i chyba nie zmieni.mamy nowego burmistrza a on nic nie robi dla naszego miasta a to przeciesz miasto turystyczne.bedzie tak ze juz wogle nie bedzie turystow.i szklarska zostanie tylko na widokowkach i na mapie.ZROBCIE COS DLA NASZEGO MIASTA A NIE DO KIESZENI SOBIE.WIECEJ IMPREZ.w karpaczu non top sa impery i burmistrz ma na to fundusze tylko szklarska jest biedna.DAWAJCIE WIECEJ LAPOWEK TO TAK BEDZIE JUZ DO KONCA.SZKODA NEROW NA TO.NARKA.
~zorro 23-02-2007 9:47
kolega wyżej ma racje nowy burmistrz szklarskiej poręby jakoś nie widać zeby coś robił nawet strona szklarskiej jest nie aktualna, a miasto przecież ma potencjał. Do dupy jest to, że nawet mieszkańcy musza płacić za bilety tyle samo co turyści.Panie burmistrzu niech pan zacznie coś robić.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Synoptycy: spodziewane burze i deszcz

Radośnie i bezpiecznie

Remont Wojska Polskiego – jaka organizacja ruchu?

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
829
Tak
21%
Nie
74%
Nie wiem
5%