MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Drugstop w szkole w Janowicach Wielkich

Wiadomości: Janowice Wielkie
Czwartek, 14 grudnia 2017, 7:09
Autor: 112
Fot. Archiwum Policji
Policjantka z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, w Szkole Podstawowej w Janowicach Wielkich, przeprowadziła działania edukacyjne i profilaktyczne w ramach projektu realizowanego przez policjantów z Polski i Czech pn. „Drugstop – transgraniczna współpraca jednostek Policji w zakresie walki z przestępczością narkotykową”.

We wtorek (12.12) st. sierż. Beata Sosulska-Baran z Wydziału Prewencji KMP w Jeleniej Górze spotkała się z nauczycielami ze Szkoły Podstawowej w Janowicach Wielkich w ramach projektu „Drugstop – transgraniczna współpraca jednostek Policji w zakresie walki z przestępczością narkotykową”.

Podczas spotkania policjantka przedstawiła założenia projektu oraz zaprezentowała rekwizyty znajdujące się w walizkach edukacyjnych zawierających przedmioty, które młodzi ludzie mogą posiadać w domu lub w szkole, a które wykorzystywane są do zażywania i dystrybucji środków odurzających.

Ponadto poinformowała o możliwości bezpłatnego pobrania na telefon komórkowy z platformy Sklep Play aplikacji DRUGSTOP. Zawiera ona szereg informacji dotyczących zażywania środków psychoaktywnych, m.in.
• konsekwencji zdrowotnych
• mitów i stereotypów
• odpowiedzialności karnej
• listę instytucji pomocowych

Celem projektu realizowanego w Polsce i Czechach jest:
• zintensyfikowanie współpracy jednostek Policji z Polski i Czech w zakresie problematyki narkotykowej oraz prowadzenie wspólnych działań prewencyjnych na rzecz ludności w rejonie przygranicznym,
• podniesienie poziomu świadomości społeczeństwa w zakresie problematyki narkotykowej,
• przekazanie czytelnej informacji na temat działania narkotyków i środków odurzających oraz odpowiedzialności karnej za posiadanie i rozprowadzanie środków odurzających.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

200 pieczątek w 24 godziny

O wolności w BWA

Poszukiwania zaginionego odwołane (aktualizacja)

Wypadek w Radomierzu

Trudno tak żyć!

Daleko nie uciekł – został zatrzymany

Koło ratunkowe dla Flory?

Wybory coraz bliżej. PiS apeluje

Sonda

Rowerzyści też powinni zdawać egzamin na prawo jazdy?

Oddanych
głosów
560
Tak
51%
Nie
44%
Nie mam zdania
4%