MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Drugstop w szkole w Janowicach Wielkich

Wiadomości: Janowice Wielkie
Czwartek, 14 grudnia 2017, 7:09
Autor: 112
Fot. Archiwum Policji
Policjantka z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, w Szkole Podstawowej w Janowicach Wielkich, przeprowadziła działania edukacyjne i profilaktyczne w ramach projektu realizowanego przez policjantów z Polski i Czech pn. „Drugstop – transgraniczna współpraca jednostek Policji w zakresie walki z przestępczością narkotykową”.

We wtorek (12.12) st. sierż. Beata Sosulska-Baran z Wydziału Prewencji KMP w Jeleniej Górze spotkała się z nauczycielami ze Szkoły Podstawowej w Janowicach Wielkich w ramach projektu „Drugstop – transgraniczna współpraca jednostek Policji w zakresie walki z przestępczością narkotykową”.

Podczas spotkania policjantka przedstawiła założenia projektu oraz zaprezentowała rekwizyty znajdujące się w walizkach edukacyjnych zawierających przedmioty, które młodzi ludzie mogą posiadać w domu lub w szkole, a które wykorzystywane są do zażywania i dystrybucji środków odurzających.

Ponadto poinformowała o możliwości bezpłatnego pobrania na telefon komórkowy z platformy Sklep Play aplikacji DRUGSTOP. Zawiera ona szereg informacji dotyczących zażywania środków psychoaktywnych, m.in.
• konsekwencji zdrowotnych
• mitów i stereotypów
• odpowiedzialności karnej
• listę instytucji pomocowych

Celem projektu realizowanego w Polsce i Czechach jest:
• zintensyfikowanie współpracy jednostek Policji z Polski i Czech w zakresie problematyki narkotykowej oraz prowadzenie wspólnych działań prewencyjnych na rzecz ludności w rejonie przygranicznym,
• podniesienie poziomu świadomości społeczeństwa w zakresie problematyki narkotykowej,
• przekazanie czytelnej informacji na temat działania narkotyków i środków odurzających oraz odpowiedzialności karnej za posiadanie i rozprowadzanie środków odurzających.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nocny „spacer” z finałem w areszcie

Policjant wyciągnął psa ze studzienki

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Na Kilińskiego bezpieczniej

Potrącenie rowerzysty na Karola Miarki

Na propsie! Dzisiaj i w niedzielę

Wjechał autem w latarnię

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
904
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%