MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Drugstop w Szkole Podstawowej nr 11

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 19 grudnia 2017, 6:39
Autor: 112
Fot. Archiwum Policji
W jeleniogórskiej „11” odbyły się działania edukacyjne i profilaktyczne w ramach projektu realizowanego przez policjantów z Polski i Czech pn. „Drugstop – transgraniczna współpraca jednostek Policji w zakresie walki z przestępczością narkotykową”.

Funkcjonariuszka Wydziału Prewencji KMP w Jeleniej Górze, st sierż. Beata Sosulska-Baran spotkała się z rodzicami uczniów klas VII w Szkole Podstawowej nr 11 w Jeleniej Górze w ramach projektu „Drugstop – transgraniczna współpraca jednostek Policji w zakresie walki z przestępczością narkotykową”.

Podczas spotkania z rodzicami policjantka przedstawiła założenia projektu oraz zaprezentowała rekwizyty znajdujące się w walizkach edukacyjnych zawierających przedmioty, które młodzi ludzie mogą posiadać w domu lub w szkole, a które wykorzystywane są do zażywania i dystrybucji środków odurzających.
Ponadto poinformowała o możliwości bezpłatnego pobrania na telefon komórkowy z platformy Sklep Play aplikacji DRUGSTOP. Zawiera ona szereg informacji dotyczących zażywania środków psychoaktywnych, m.in. nt.: konsekwencji zdrowotnych, mitów i stereotypów, odpowiedzialności karnej i listę instytucji pomocowych.

Celem projektu realizowanego w Polsce i Czechach jest:
• zintensyfikowanie współpracy jednostek Policji z Polski i Czech w zakresie problematyki narkotykowej oraz prowadzenie wspólnych działań prewencyjnych na rzecz ludności w rejonie przygranicznym,
• podniesienie poziomu świadomości społeczeństwa w zakresie problematyki narkotykowej,
• przekazanie czytelnej informacji na temat działania narkotyków i środków odurzających oraz odpowiedzialności karnej za posiadanie i rozprowadzanie środków odurzających.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Konferencja PiS: Wybory i lokalne połączenia

200 pieczątek w 24 godziny

To był piękny bal!

Ginące zawody w zasięgu ręki

Rajd zdewastował las?

Dzień otwarty w Zespole Szkół Przyrodniczo–Usługowych i Bursy Szkolnej

Matury – czas start!

Ćwiczenia na lotnisku

Sonda

Wg. rządu najlepiej zarabiający mają finasować 500+ dla osób niepełnosprawnych. Czy to jest słuszne?

Oddanych
głosów
196
Tak
36%
Nie
60%
Nie mam zdania
5%