MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 3 sierpnia
im. Lidii, Nikodema

Drugstop w jeleniogórskiej Szkole Podstawowej nr 6

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 31 stycznia 2020, 13:03
Aktualizacja: Sobota, 1 lutego 2020, 6:24
Autor: 112
Fot. Archiwum Policji
W jeleniogórskiej „Szóstce” odbyły się działania edukacyjne i profilaktyczne w ramach projektu realizowanego przez policjantów z Polski i Czech pn. „Drugstop – transgraniczna współpraca jednostek Policji w zakresie walki z przestępczością narkotykową”.

Funkcjonariuszka Wydziału Prewencji KMP w Jeleniej Górze, sierż. szt. Beata Sosulska-Baran spotkała się z rodzicami uczniów klas VII-VIII. Podczas spotkania policjantka przedstawiła założenia projektu oraz zaprezentowała rekwizyty znajdujące się w walizkach edukacyjnych zawierających przedmioty, które młodzi ludzie mogą posiadać w domu lub w szkole, a które wykorzystywane są do zażywania i dystrybucji środków odurzających. Ponadto poinformowała o możliwości bezpłatnego pobrania na telefon komórkowy z platformy Sklep Play aplikacji DRUGSTOP. Zawiera ona szereg informacji dotyczących zażywania środków psychoaktywnych, m.in.: konsekwencji zdrowotnych, mitów i stereotypów, odpowiedzialności karnej oraz listę instytucji pomocowych.

Celem projektu realizowanego w Polsce i Czechach jest: zintensyfikowanie współpracy jednostek Policji z Polski i Czech w zakresie problematyki narkotykowej oraz prowadzenie wspólnych działań prewencyjnych na rzecz ludności w rejonie przygranicznym, podniesienie poziomu świadomości społeczeństwa w zakresie problematyki narkotykowej, przekazanie czytelnej informacji na temat działania narkotyków i środków odurzających oraz odpowiedzialności karnej za posiadanie i rozprowadzanie środków odurzających.

Twoja reakcja na artykuł?

5
63%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
13%
Smuci
0
0%
Złości
2
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Laptopy dla dzieci z rodzin zastępczych

Święty Benon w Muzeum Karkonoskim

Projekt "Zdalna Szkoła +"

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Patol powrócił 31-01-2020 15:15
Już wole żeby moje dziecko od czasu do czasu zapaliło marychuane albo okazjonalnie na imprezie tabletkę Exstasy jak by miało pić ALKOHOL!! Nikt nie mówi jak spustoszenie w głowie robi alkohol. Zaczyna się niewinnie od piwka czy winka ale granica cieńsza niż przy lekkich narkotykach. Taaak taaak! Jak mnie się dziecko spyta czy mam dostęp do Marysi bo nie chce pic alkoholu to dziecku kupię. Uruchomię stare kontakty i dziecku kupie skręta!!! Przynajmniej nie ma po tym kaca i można normalnie iść do szkoły na 2gi dzień.
~zwykla_baba 31-01-2020 15:40
do: ~Patol powrócił (15:15)
Nie masz dzieci to możesz sobie tak pieprzyć „trzy po trzy para piętnaście” 👻
~ 31-01-2020 16:09
Alkohol i dragi to Pikuś w porównaniu ze szlugami.
rymcycymcy 31-01-2020 16:17
do: ~ (16:09)
...a szlugi to pikuś w porównaniu z seksoholizmem ! ..gdyby moja córka miała na to chorować, to ...kupię jej szlugi ! :)
~Zet 1-02-2020 0:03
Zdjęcia zrobione Nokią 6020???
~Iks 5-02-2020 10:40
Towar przynieśli, fajnie, była degustacja?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Egzaminy zawodowe uczniów kowarskiego Lema

W Podgórzynie chcą dopłat (aktualizacja)

Porównaj ceny z Jelonką.com

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Uzupełniający egzamin do cieplickiego „Plastyka”

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
636
Tak
19%
Nie
76%
Nie wiem
5%