MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Drugiego dnia pobiegli techniką klasyczną

Wiadomości: Tomaszów Lubelski
Niedziela, 27 stycznia 2013, 17:46
Aktualizacja: 17:50
Autor: red.
Fot. użyczone
27 stycznia na trasach Siwej Doliny w Tomaszowie Lubelskim rozegrano szóste zawody w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich „Bieg na Igrzyska” 2013. Tym razem rywalizacja upłynęła pod znakiem biegów interwałowych techniką klasyczną.

W kategorii juniorów B kolejne zwycięstwo odniósł Mateusz Chowaniak z UKS Regle Kościelisko SMS Zakopane. – Trasa była dziś oblodzona, więc biegło się ciężko. Dałem jednak z siebie wszystko i poszło mi, jak widać, bardzo dobrze. - stwierdził Mateusz. Wśród dziewcząt najlepsza była natomiast Małgorzata Żółkiewska z MULKS Tomaszów Lubelski. – To są moje trasy, bo jest dużo prostych odcinków i mało podbiegów. Właśnie w takich trasach specjalizują się zawodnicy z Tomaszowa. Cieszę się, ze odniosłam to zwycięstwo, bo w tym roku naprawdę nie jest to proste – powiedziała Małgosia pod zaraz po biegu.

Wśród juniorów C pierwsze miejsce zajął Wojciech Fojcik z UMKS-u Marklowice, a w kategorii juniorek C – Weronika Legierska z MKS-u Istebna. Bez niespodzianek zakończyła się rywalizacja w kategorii juniorów D – po raz kolejny triumfował Mateusz Dragon z NKS-u Trójwieś Beskidzka. Wśród dziewcząt tym razem zwyciężyła Magdalena Kobielusz z MKS-u Istebna.

Najlepszym juniorem E po raz kolejny był Grzegorz Zawada z MKS-u Istebna. – Dystans 1200 metrów to krótka trasa, taka sama jak dla sprintu, więc nie zmęczyłem się za bardzo. Do następnych zawodów przystąpię na pewno z wielkim uśmiechem – powiedział na mecie Grzegorz. Wśród najmłodszych dziewcząt na najwyższym stopniu podium stanęła Sabina Lizis – liderka klasyfikacji generalnej i zawodniczka MKS-u Halicz Ustrzyki Dolne. – Sport to rywalizacja. Czasami uda się wygrać, a czasem nie. Mnie się dzisiaj udało i bardzo się z tego cieszę – powiedziała Sabina.

W klasyfikacji generalnej klubów prowadzi MULKS Tomaszów Lubelski przed MKS Istebna i MKS Halicz Ustrzyki Dolne.

Wyniki:

Seniorzy – 10 km CL
1. Robert Faron LKS Witów Mszana Dolna/Watra Kamienica – 37:08,50
2. Damian Duk UKS Rawa Siedlce – 37:30,60
3. Arkadiusz Wójcicki ULKS Olimp Wzdół Rządowy – 38:14,60
4. Radosław Popławski UKS Rawa Siedlce – 41:53,80
5. Marcin Wyszomirski UKS Rawa Siedlce – 57:41,30
Wystartowało 5 zawodników

Seniorki – 5 km CL
1. Patrycja Wąchała LKS Witów Mszana Górna – 23:41,8
2. Dominika Bril MUKS Podkarpacie Jedlicze – 24:45,8
3. Anna Rucka LKS Witów Mszana Dolna – 26:08,1
Wystartowały 3 zawodniczki

Juniorzy A – 10 km CL
1. Piotr Skowron MKS Karkonosze Sporty Zimowe – 35:42,10
2. Wojciech Suchwałko KS Obidowiec Obidowa/SMS Zakopane – 35:42,50
3. Andrzej Pradziad LKS Poroniec Poronin/SMS Zakopane – 36:13,60
4. Jakub Twardowski AZS Zakopane – 37:09,00
5. Sven Rakoszek UMKS Marklowice – 37:23,90
6. Krzysztof Wójcicki ULKS Wzdół Rządowy – 37:25,20
Wystartowało 21 zawodników

Juniorki A – 5 km CL
1. Dominika Bielecka MKS Wodzisław Śląski – 20:57,6
2. Małgorzata Szczyrba MKS Halicz Ustrzyki Dolne/SMS Zakopane – 23:11,3
3. Anna Sentyrz LKS Witów Mszana Dolna/SMS Karpacz – 23:59,1
4. Monika Cieślik ULKS Olimp Wzdół Rządowy – 24:43,4
5. Katarzyna Sikora MULKS Tomaszów Lubelski – 25:25,8
6. Marlena Jastrzębska UKS Rawa Siedlce – 27:24,7
Wystartowało 7 zawodniczek

Juniorzy B – 5 km CL
1. Mateusz Chowaniak UKS Regle Kościelisko/SMS Zakopane – 18:04,00
2. Kamil Bury MKS Istebna – 18:14,30
3. Bartłomiej Rucki NKS Trójwieś Beskidzka – 18:15,90
4. Tomasz Skurzok NKS Trójwieś Beskidzka – 18:23,10
5. Dominik Bury MKS Istebna – 18:45,40
6. Daniel Chmielowski MKS Halicz Ustrzyki Dolne/SMS Szczyrk – 18:54,70
Wystartowało 30 zawodników

Klasyfikacja generalna junior B po sześciu biegach
1. Mateusz Chowaniak UKS Regle Kościelisko/SMS Zakopane - 520 pkt.
2. Bartłomiej Rucki NKS Trójwieś Beskidzka - 440 pkt.
3. Dominik Bury MKS Istebna - 310 pkt.
4. Tomasz Jurczak MUKN Pod Stróżą Miszkowice/SMS Szczyrk - 305 pkt.
5. Kamil Bury MKS Istebna – 296 pkt.
6. Tomasz Skurzok NKS Trójwieś Beskidzka -257 pkt.

Juniorki B – 5 km CL
1. Małgorzata Żółkiewska MULKS Tomaszów Lubelski – 21:14,9
2. Sylwia Molitor UMKS Marklowice/SMS Szczyrk – 21:38,9
3. Elżbieta Dorula LKS Poroniec Poronin/SMS Zakopane – 22:43,6
4. Daria Krupa SSR LZS Sokół Szczyrk/SMS Szczyrk – 22:44,8
5. Marta Jania LKS Witów Mszana Górna/SMS Szczyrk – 23:06,7
6. Angelika Szyszka MKS Halicz Ustrzyki Dolne/SMS Zakopane – 23:27,2
Wystartowało 26 zawodniczek

Klasyfikacja generalna juniorka B po sześciu biegach
1. Małgorzata Żółkiewska MULKS Tomaszów Lubelski - 436 pkt
2. Karolina Trzaska MUKN Pod Stróżą Miszkowice/SMS Szczyrk - 380 pkt
2. Sylwia Molitor UMKS Marklowice/SMS Szczyrk - 380 pkt.
4. Anna Kalina MUKN Pod Stróżą Miszkowice /SMS Szczyrk - 251 pkt.
5. Dorota Kaczmarzyk NKS Trójwieś Beskidzka - 213 pkt.
6. Elżbieta Dorula LKS Poroniec Poronin/SMS Zakopane - 199 pkt.

Juniorzy C – 3 km CL
1. Wojciech Fojcik UMKS Marklowice – 10:24,4

2. Patryk Borkowski UKS Rawa Siedlce – 10:31,5
3. Filip Kroemer UMKS Marklowice – 10:34,6
4. Konrad Bil MUKS Podkarpacie Jedlicze/SMS Szczyrk – 10:41,3
5. Maciej Piergies MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 10:56,8
6. Mateusz Kuruc UKS Hańczowa – 10:59,3
7. Andrzej Jałowiczor MKS Istebna – 10:59,3[
Wystartowało 36 zawodników

Klasyfikacja generalna junior C po sześciu biegach
1. Wojciech Fojcik UMKS Marklowice - 500 pkt.
1. Filip Kroemer UMKS Marklowice – 460 pkt.
3. Patryk Borkowski UKS Rawa Siedlce - 425 pkt.
4. Andrzej Jałowiczor MKS Istebna - 238 pkt.
5. Konrad Bil MUKS Podkarpacie Jedlicze/SMS Szczyrk - 235 pkt.
6. Mikołaj Michałek NKS Trójwieś Beskidzka – 213 pkt.

Juniorki C – 3 km CL
1. Weronika Legierska MKS Istebna – 12:15,3
2. Agata Warło UMKS Marklowice – 12:22,7
3. Oliwia Mutwil UMKS Marklowice – 12:54,9
4. Agata Dakowicz UKS Hubal Białystok – 13:01,4
5. Marianna Świętek LKS Klimczok Bystra/SMS Szczyrk – 13:03,8
6. Anna Bielecka UKS Rawa Siedlce – 13:08,3
Wystartowało 39 zawodniczek

Klasyfikacja generalna juniorka C po sześciu biegach
1. Agata Warło UMKS Marklowice - 496 pkt.
2. Weronika Legierska MKS Istebna - 489 pkt.
3. Anna Bielecka UKS Rawa Siedlce - 309 pkt
4. Oliwia Mutwil UMKS Marklowice – 292 pkt.
5. Róża Łyjak MKS Karkonosze Sporty Zimowe/SMS Szklarska Poręba - 255 pkt
6. Justyna Pradziad LKS Poroniec Poronin/SMS Zakopane - 195 pkt.

Juniorzy D – 3 km CL
1. Mateusz Dragon NKS Trójwieś Beskidzka – 11:33,6
2. Alan Ciborowski MUKS Podkarpacie Jedlicze/SP2 Jasło – 11:49,3
3. Karol Smoluch MULKS Tomaszów Lubelski – 11:54,9
4. Kacper Jarczak MULKS Tomaszów Lubelski – 11:55,0
5. Oskar Wysocki MKS Karkonosze Sporty Zimowe/SMS Szklarska Poręba – 12:38,0
6. Marek Welusz SSR LZS Sokół Szczyrk/SMS Szczyrk– 12:43,3
Wystartowało 28 zawodników

Klasyfikacja generalna junior D po sześciu biegach
1. Mateusz Dragon NKS Trójwieś Beskidzka - 580 pkt.
2. Kacper Jarczak MULKS Tomaszów Lubelski - 470 pkt.
3. Karol Smoluch MULKS Tomaszów Lubelski - 301 pkt.
4. Alan Ciborowski MUKS Podkarpacie Jedlicze – 278 pkt.
5. Tymoteusz Gazur NKS Trójwieś Beskidzka – 210 pkt.
6. Paweł Sałosz MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 199 pkt.

Juniorki D – 3 km CL
1. Magdalena Kobielusz MKS Istebna – 12:43,9
2. Izabela Marcisz MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 13:08,3
3. Agnieszka Gucwa LKS Cerbud Ptaszkowa – 13:15,4
4. Justyna Wandzel LKS Klimczok Bystra/SMS Szczyrk – 13:26,2
5. Kamila Boczkowska MKS Karkonosze Sporty Zimowe/SMS Szklarska Poręba – 13:30,4
6. Kamila Adamczyk LKS Klimczok Bystra/SMS Szczyrk – 13:36,0
Wystartowało 36 zawodniczek

Klasyfikacja generalna juniorka D po pięciu biegach
1. Magdalena Kobielusz MKS Istebna - 520 pkt.
2. Izabela Marcisz MKS Halicz Ustrzyki Dolne - 510 pkt
3. Agnieszka Gucwa LKS Cerbud Ptaszkowa - 315 pkt.
4. Kamila Boczkowska MKS Karkonosze Sporty Zimowe/SMS Szklarska Poręba - 287 pkt.
5. Justyna Wandzel LKS Klimczok Bystra/SMS Szczyrk - 284 pkt.
6. Zuzanna Konik UKS Lotnik Ustjanowa – 242 pkt.

Juniorzy E – 1,2km CL
1. Grzegorz Zawada MKS Istebna – 04:38,9
2. Dawid Cięćko MULKS Tomaszów Lubelski – 05:02,4
3. Dawid Zieliński UKS Hańczowa – 05:07,0
4. Emil Pleskacz MULKS Tomaszów Lubelski – 05:13,6
5. Mateusz Rucki MKS Istebna – 05:14,1
6. Jan Zawada MKS Istebna – 05:16,1
Wystartowało 32 zawodników

Klasyfikacja generalna junior E po sześciu biegach
1. Grzegorz Zawada MKS Istebna - 580 pkt.
2. Karol Smajdor KS Jedność Nowy Sącz - 320 pkt.
3. Emil Pleskacz MULKS Tomaszów Lubelski - 201 pkt.
4. Bartosz Cielniak MULKS Tomaszów Lubelski – 211 pkt
5. Dawid Ciećko MULKS Tomaszów Lubelski - 236 pkt.
6. Dawid Zieliński UKS Hańczowa - 220 pkt.

Juniorki E – 1,2km CL
1. Sabina Lizis MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 04:31,05
2. Monika Skinder MULKS Tomaszów Lubelski – 04:36,5
3. Ewa Gazur NKS Trójwieś Beskidzka – 05:14,8
4. Daria Deja MKS Karkonosze Sporty Zimowe – 05:17,7
5. Jolanta Chwostyk UKS Lotnik Ustjanowa – 05:20,7
6. Magdalena Kuśmierz MULKS Tomaszów Lubelski – 05:33,5
Wystartowało 26 zawodniczek

Klasyfikacja generalna juniorka E po sześciu biegach
1. Sabina Lizis MKS Halicz Ustrzyki Dolne - 560 pkt.
2. Monika Skinder MULKS Tomaszów Lubelski - 520 pkt.
3. Daria Deja MKS Karkonosze Sporty Zimowe - 330 pkt.
4. Ewa Gazur NKS Trójwieś Beskidzka - 300 pkt.
5. Jolanta Chwostyk UKS Lotnik Ustjanowa - 295 pkt.
6. Magdalena Kuśmierz MULKS Tomaszów Lubelski - 245 pkt.

Klasyfikacja drużynowa po szóstym biegu
1. MULKS Tomaszów Lubelski - 4990 pkt.
2. MKS Istebna - 3809 pkt.
3. MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 3431 pkt
4. NKS Trójwieś Beskidzka - 3169 pkt.
5. UMKS Marklowice - 2538 pkt.
6. MUKN Pod Stróżą Miszkowice – 1865 pkt.
7. MKS Karkonosze Sporty Zimowe – 1681 pkt.
8. UKS Rawa Siedlce – 1644 pkt.
9. UKS Regle Kościelisko – 1188 pkt.
10. LKS Klimczok Bystra - 937 pkt.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trudno tak żyć!

Rajd zdewastował las?

Medale dla złotych par

Chce znokautować pierwszego rywala

Jubileuszowa walka z czasem...

200 pieczątek w 24 godziny

Popis jeleniogórzan w Suchedniowie

Lewica Razem o ochronie zdrowia

Sonda

Rowerzyści też powinni zdawać egzamin na prawo jazdy?

Oddanych
głosów
563
Tak
52%
Nie
44%
Nie mam zdania
4%