MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Drugie zwycięstwo Mai Włoszczowskiej w Jelenia Góra Trophy

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 9 maja 2010, 19:32
Aktualizacja: Wtorek, 11 maja 2010, 12:43
Autor: arec
Fot. K.Żurawski
Po wczorajszych wieczornych sprintach w centrum miasta dziś na terenie Pałacu Paulinum jeleniogórzanie mogli obserwować zawodników rywalizujących w Jelenia Góra Trophy – Maja Włoszczowska Race. Nie zawiodła gospodyni całego przedsięwzięcia, która zarówno wczoraj jak i dziś była pierwsza.

Największe zainteresowanie publiczności wzbudziła dziś rywalizacja w elicie kobiet. Główny ton zawodom narzuciło pięć zawodniczek: Maja Włoszczowska, Anna Szafraniec, Marry McConneloug, Paula Gorycka i Magdalena Sadłecka. W wypowiedziach przed zawodami Maja podkreślała, że bardzo zależy jej na dzisiejszym zwycięstwie. Po przedostatnim okrążeniu Maja prowadziła, ale po piętach deptała jej Anna Szafraniec ze stratą 30 sekund, trzecia była Marry Mc Conneloug. Podczas ostatniego okrążenia pojawiły się informacje, że Anna Szafraniec zmniejszyła dystans do Mai na 12 sekund. Końcówka wyścigu zapowiadała się emocjonująco.

Gdy na wzgórzach oddalonych o 200 metrów od mety pojawiła się sylwetka zawodniczki w białym kostiumie rozległy się gorące brawa. Wiadomo było bowiem, że w tym roku na imprezie firmowanej swoim nazwiskiem Maja osiągnie drugie zwycięstwo. Druga na mecie zjawiła się Anna Szafraniec ze stratą 50 sekund do zwyciężczyni, trzecia dojechała Marry McConneloug. Czwarte miejsce przypadło w udziale Pauli Goryckiej, a piąte Magdalenie Sadłeckiej.

Po zawodach Maja przyznała, że trasa wyścigu była bardzo trudna – Momentami żałowałam tego co z moimi przyjaciółmi wymyśliłam.

Także Anna Szafraniec przyznała, że trasa dzisiejszego wyścigu była najtrudniejsza ze wszystkich, na których w tym sezonie startowała – Jak przejechałam tą trasę to zapytałam Majki czy jest sadomasochistą – powiedziała Jelonce uśmiechnięta Anna Szafraniec - Trzeba przyznać, że jest godna wyścigu wysokiej rangi. Spokojnie może się tutaj odbywać Puchar Świata – dodała znakomita zawodniczka.

Anna Szafraniec pomimo drugiego miejsca jest bardzo zadowolona z wyścigu. – Troszkę straciłam dziś technicznie bo Majka sama układała tą trasę więc miała ją perfekcyjnie opanowaną. Jestem bardzo zadowolona, szykuję formę na Puchary Świata, na Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata.

Pytana o organizację zawodów Pucharu Świata w stolicy Karkonoszy Maja Włoszczowska powiedziała – Władze Miasta Jeleniej Góry są bardzo przyjazne kolarstwu górskiemu. Myślę, że zorganizowanie Pucharu Świata byłoby fantastyczną sprawą. Na pewno wymaga to niesamowitego kunsztu organizacyjnego, sporo nakładów finansowych, ale myślę że wszystko przed nami. Ja jestem przekonana, że w przyszłości, nie wiem jak bliskiej czy dalekiej Puchar Świata do Jeleniej Góry trafi.

Dzięki dwóm zwycięstwom w Jelenia Góra Trophy Maja zainkasowała łącznie 1500 euro, które zdecydowała się przekazać dla sportowców upośledzonych umysłowo – Nie chcę, żeby wyszło tak, że zrobiłam imprezę i pojechałam. Pieniądze pragnę przekazać dla Oddziału Olimpiad Specjalnych. Chciałabym też zachęcić wszystkich do kibicowania zawodnikom startującym na olimpiadach specjalnych – powiedziała Maja.

Po startach kobiet do rywalizacji przystąpili panowie. Od pierwszego okrążenia prowadzenie objął młodzieżowy Mistrz Europy Szwajcar Fabian Giger. Za nim drugą pozycję rywalizowali Polak Marek Konwa oraz zwycięzca ubiegłorocznego Jelenia Góra Trophy Czech Jiri Friedl. Ostatecznie pierwszy na mecie po pięciu okrążeniach zjawił się Szwajcar ze sporą przewagą nad drugim Friedlem. Na trzecim miejscu zawody ukończył najlepszy z Polaków Marek Konwa.

- Jestem bardzo zadowolony. Wyścig był niezwykle ciężki, a przegrałem z bardzo dobrymi zawodnikami – powiedział po zawodach Marek Konwa.

Podczas startu elity mężczyzn kibice mogli także podziwiać umiejętności drużynowych Mistrzów Polski w trialu z klubu Aquilla Lotto Małopolska.

Tegoroczne zawody Jelenia Góra Trophy – Maja Włoszczowska Race oprócz Mai Włoszczowskiej zorganizowało Miasto Jelenia Góra oraz firma G&G Promotion Grzegorz Golonko.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ciekawe pary w drugiej rundzie

Śmierć na żwirowni

Wraki wróciły po przerwie

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~Sarenka 9-05-2010 21:12
oby więcej takich imprez !!!
~Tomek.... 9-05-2010 21:49
Brawa Majka jest świetną, miłą i uśmiechniętą osobą.
~Zbigniew Leszek 9-05-2010 22:38
Ta impreza w mieście była super - trafiona na 100% - a dzisiejsza pokazała, że naprawdę możemy walczyć o Mistrzostwo Świata MTB
~Sławek 10-05-2010 0:31
Fantastyczna impreza. Wreszcie od nie wiem jak długiego czasu mogę napisać coś pozytywnego o Jeleniej Górze. Majka trzymaj tak . Może dorobimy się w Jeleniej duuuuuużej imprezy. Mamy warunki ( terenowe ) aby taka impreza się odbyła ....Gratulację za sukces i za imprezę Majka ! 9
~Justyś 10-05-2010 8:33
Brawa dla Majki! W końcu ktoś pokazał, jak należy organizować imprezy w Jeleniej Górze. Jelenia - rowerowe miasto :)
~Kasia123 10-05-2010 9:13
Impreza super! Tylko Majka jakaś taka niegościnna :), nie dała wygrać przyjezdnym zawodniczkom :). Jeżeli chodzi o występ panów, to po sprintach nie wyglądało to dobrze dla polskich zawodników, na szczęście dzięki Markowi w wyścigu \"właściwym\" było już lepiej :)
~xxx 10-05-2010 9:57
Fabian GIGER nie GINGER. Impreza fajna
~tom 10-05-2010 15:41
To były naprawdę super zawody kto nie był niech żałuje oby więcej takich imprez gratulacje dla Majki Jelenia Góra jest tego warta bo odżywa stary duch kolarski tego miasta tak trzymać !!!!!!!!!! pozdrowienia dla zawodników i kibiców
~Tutejszy 11-05-2010 16:46
Impreza fajna,zdjęcia super, tylko Panowie fotoreprterzy pod nieobecność R.Ignaciaka strasznie chcieli zaistnieć i każde zdjęcie podpisywali dużymi i wyraźnymi literami z nazwiska. Może za dużymi? Panowie nie przesadzajcie,wiemy że to Wy! Szpeci to każde zdjęcie.
yaro0001 11-05-2010 19:41
Moje zdjęcia małymi przez redakcję :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Tenisowe zmagania przy Sudeckiej

Stalowe rumaki w Karpaczu

Będzie jaśniej przy ulicy Hofmana

Dachowanie w Radomierzu

Czytelniczka: drogo i brudno

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
38
Tak
45%
Nie
50%
Nie wiem
5%