MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Drugie dno kłopotów KSON

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 14 kwietnia 2006, 0:00
Autor: Konrad
Fot. Konrad
Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych stał się powodem ostrego starcia między prezydentem Jeleniej Góry, Józefem Kusiakiem, a jego adwersarzem, Robertem Prystromem.

Zdaniem Prystroma prezydent nie chce pomóc sejmikowi, który od kilku lat pełni rolę koordynatora stowarzyszeń osób niepełnosprawnych. Miasto nie przyznało w tym roku pieniędzy KSON-owi na prowadzenie działalności.
To dodatkowo pogłębiło kłopoty organizacji, która jest zadłużona tylko w PEC-u na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Zdaniem prezesa sejmiku, Stanisława Schuberta, zastrzyk miejskich pieniędzy rozwiązałby problemy placówki.

Ten spór nabiera dodatkowego smaczku, ponieważ prezes Schubert i prezydent miasta to reprezentanci tej samej opcji politycznej. Razem należeli do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.
Prezes Schubert w ówczesnej hierarchii stał wyżej niż prezydent Kusiak, bo był dyrektorem Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Turystycznej „Karkonosze”.

Jak wyjaśnia Józef Kusiak, miasto nie ma możliwości wesprzeć KSON dotacją, gdyż pieniądze dla organizacji pozarządowych można przekazywać jedynie w ramach konkursów, a te sejmik przegrał.
Miasto chce z długiem przejąć budynek placówki przy ulicy Grabowskiego, a stowarzyszeniom funkcjonującym w nim zapewnić tam możliwość dalszej działalności.

Wydawałoby się, że układ ten dla stowarzyszeń i samego sejmiku, byłby bardzo korzystny. Przeciwko czemu zatem protestuje radny Prystrom i duża grupa niepełnosprawnych? Nieoficjalnie mówi się, że wtedy nie mogłoby funkcjonować prywatne przedsięwzięcie jednego z członków władz Sejmiku.

Sprawa wyjaśni się za kilka dni, gdy na drugiej części rady miejskiej radni zdecydują o przyszłości budynku. O wyniku poinformujemy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Kolorowe wakacje w MDK

Podgórna zarośnięta

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~Kamil 14-04-2006 11:09
Brawo Panie Prystrom a do Pana Kusiaka zobaczymy kto bedzie się smiał ostatni !!!! SKANDAL PANIE PREZYDENCIE SKANDAL !!!
~Żaba 14-04-2006 11:24
Obrona pana Schuberta i sejmiku przez Pana Prystroma potwierdza moje poglądy, że jest on politykiem lewicy. Zresztą, pierwsze kroki jako przedsiębiorca stawiał pod czujnym okiem I Sekretarza Komitetu Miejskiego PZPR pełniącego funkcję Dyrektora Zakładu Gazowniczego. Co, może nieprawda ?
~Aron Pałkin 14-04-2006 11:56
Po co KSON'owi taki budynek, jak nie są w stanie go utrzymać, to niech przeniosą się do mniejszego. To żadne rozwiązanie dawać pieniądze na utrzymanie, za rok znów nie będą mogli się utrzymać i dalej będą prośby, groźby o pieniądze, przecierz tej kasy nie można sobie wydrukować, dadzą im to zabraknie dla innych. Jak kogoś nie stać to nie buduje domu 300 m kw. tylko taki jaki może utrzymać.
~Adrian 14-04-2006 14:46
Kusiak rozlozyl nawet KSON, ktorego sam byl inspiratorem... ale jaja!! A swoja droga ciekawe, bo sesja byla we wtorek, a informacja dopiero teraz... i skad autor wie, co jest powodem smiechu Pana prezydenta, skoro nie Roberta Prystroma na zdjeciu??
~Stefan 14-04-2006 14:48
"Skandal" bo działa zgodnie z prawem ?
~taki jeden 14-04-2006 18:04
gdzie pan Schubert, tam zawsze jakieś nieprawidłowości. Tak było jeszcze za jego "dyrektorowania" w WPGT "Karkonosze". On zawsze chciał być zawodowym "działaczem", lecz bez brania za to odpowiedzialności.
~anna 14-04-2006 18:48
Jedynym radnym, któremu zależy na sprawach mieszkańców był i jest pan Robert Prystrom. To kolejny z wielu dowodów, że jest to jedyny właściwy kandydat na prezydenta miasta, który bedzie dbal o wszystkich mieszkanców w tym również niepełnosprawnych. Pan Prystrom ma rację broniąc ludzi kalekich. Oni są takimi samymi obywatelami co zdrowi ludzie. a głupie usmieszki Kusiaka to gwóźdź do jego politycznej trumny. Ten się smieje, kto się smieje ostatni, panie Kusiak!
~dysortograff 14-04-2006 22:54
nie obchodzi mnie kim jest pan Schubert! sygnał jest dla mnie czytelny- Kusiakowi nawet "jego patronackie" instytucje zwisają. KSON to poteżna grupa ponad 40[!]organizacji zrzeszających osoby niepełnosprawne. I właśnie je LEWICOWY prezydent ma w nosie!skandal!
~piotr75 15-04-2006 12:49
Jestem zbulwersowany postawą pana prezydenta Kusiaka. Naśmiewać się z kalek, to jest skandal!!! Brawo Panie Prystrom! Kolejny raz zdał pan egzamin na prezydenta. Będę na Pana głosował razem z moją żoną i resztą rodziny.
~jeleniogórzanin 15-04-2006 14:04
Dokąd KOMUCHY będą rządzić dobrze nie będzie.
~Phael 18-04-2006 10:26
Płakać mi się chce nad sytuacją i wyglądem naszego kochanego miasta, dużo by tu można wymieniać rzeczy które niszczą wizerunek Jeleniej Góry lub zostały bezpowrotnie utracone:Rakownica, plac na Kilińskiego, kanał Młynówki etc, etc.Najgorsze że ludzie odpowiedziałni za to wraz ze swoimi poplecznikami są bezkarni i ujdą bezkarni. Cóż nam pozostało, pan Prystrom? Mam jeszcze cichą nadzieję że ten człowiek nie rzuca jednak słów na wiatr, jest światełkiem w tunelu.Jeśli jeleniogórzanie go wybiorą to będzie musiał uważać co robi, bo ludzie go znają i wielu z nich wiąże z nim nadzieję na rozkwit naszego kochanego miasta!!!.
~01 18-04-2006 16:23
ciekawe ile płacą sejmikowi za wynajem wszystkie organizacje może bysmy wiedzieli gdzie idą te pieniądze jak sejmik ma długi
~Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych 19-04-2006 13:05
Nie zamierzamy wchodzić w polemikę z autorami posługującymi się kłamstwem, półprawdami, a do tego podpisującymi się "ksywą". W Sejmiku nie pytamy o poglądy polityczne i religijne ludzi chcących z nami współpracować. Od 5 lat integrujemy się, aby pomagać niepełnosprawnym - i w tych osobistych problemach jeleniogórzan-inwalidów, i w tych, które tyczą się funkcjonowania osób niepełnosprawnych w mieście. Rosnąca ilość osób, korzystających z naszej, najczęściej skutecznej, pomocy, jest najlepszym podziękowaniem za społeczną pracę. Będziemy to robili dalej dla dobra około 15 tysięcznej rzeszy niepełnosprawnych mieszkańców Ziemi Jeleniogórskiej. Większość z nas to również inwalidzi różnych schorzeń i wydaje się, że wiemy jakie są potrzeby tego środowiska. Kontestatorzy idei wspólnego działania mogą, nawet anonimowo, przyjść lub zadzwonić w "swojej" sprawie. Nikogo nie zostawiamy bez pomocy. Niech wszakże pamiętają, że nikt na zawsze nie dostał zdrowia i młodości, a inwestowanie w niepełnosprawność jest bardzo często inwestowaniem we własną przyszłość. Tyle co do komentarzy. Zaś co do treści artykułu oświadczamy, że nikt z Zarządu ani członków Sejmiku nie prowadził i nie prowadzi "prywatnych przedsięwzięć" na terenie budynku KSON. Cieszy nas decyzja Prezydenta Miasta wyrażona w czasie ostatniej sesji Rady Miasta o docelowym przeznaczeniu naszej siedziby przy ulicy Grabowskiego dla osób niepełnosprawnych, z zapewnieniem finansowania kosztów eksploatacyjnych. Wpływy z dzierżaw wynoszą około 5510 zł miesięcznie, zaśsamo CO w okresie grzewczym kosztuje nas ~5500 zł/m-c. A gdzie prąd, woda, ścieki, śmieci itp. ??
~wolontariusz 20-04-2006 18:14
Pragnę podkreślić, że pałac przy Grabowskiego 7 może być interesującym obiektem handlowym dla vipów. Centrum miasta dla vip-a w pałacu to nobilituje, ale niszczy tak delikatną społeczność jak niepełnosprawni. ONI SĄ UMYSŁOWO PEŁNOSPRAWNI,i umieją myśleć. Ogłupić się nie dają. Czy Kusiak tego się nie boi? Przecież KSON specjalizuje się także w działaniach antykorupcyjnych! Brawo panie Prystrom!Dziękujemy! Nazwisko "Kusiak" dziwnie kojaży mi się z bordową organizacją z lat 50-70!? Na pieniądze potrzebne dla KSONu dawno już zapracowałem bez mojej zgody, ale za przyzwoleniem
~kusy 20-04-2006 18:55
Ja mam pytanie do Pana Suberta jak co miesiąc zbiera pan za wynajm od Piast 1900zł,od Głucho niemych 600zł,od naprawy telewizorów 1000zł,od ksiąszki pisanej 500zł,od niewidomych 300zł oraz od innych około 1700 zł to jest miesięcznie 6000zł więc zastanawiam się skąd te zadłurzenie
~25-04-2006 skąpiec 25-04-2006 14:09
Interesuje nas skąd takie wiadomości u "kusego"? Jak wiemy, to żaden diabeł u nas nie grasował... Jeśli już podaje się jakieś"dane", to uczciwość- o której pisze "kusy"nakazuje podać źródło informacji. Chyba, że chodzi o to, aby coś napisać, ze szkodą dla innych...A poza tym, zadłużenie pisze się przez "ż"!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Frekwencja dopisała. Będzie skatepark?

Magistrat do remontu

Akcja krwiodawstawa w areszcie śledczym

Cieplickie place

Stadion nie dla kibiców – jak długo? [aktualizacja]

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
606
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%