Kielce: Druga porażka Finepharmu

Wtorek, 9 marca 2010, 18:23
Aktualizacja: Środa, 10 marca 2010, 16:41
Autor: arec
W drugim grupowym spotkaniu turnieju finałowego Mistrzostw Polski juniorek w piłce ręcznej Finepharm Jelenia Góra przegrał 32:35 z Truso Elbląg. Niestety podopieczne Mirosława Urama utraciły szansę na walkę o tytuł mistrzowski.

Mecz zaczął się od prowadzenia Finepharmu 3:0. Przewagę udało się utrzymać do 10 minuty, kiedy zawodniczki Truso zdołały wyrównać, a następnie odskoczyć z przewaga kilku bramek. W 28 minucie jeleniogórzanki przegrywały 10:16. Jednak ostatnie dwie minuty należały do podopiecznych Mirosława Urama, które rzuciły cztery bramki i do przerwy było 14:16.

Po przerwie Finepharm zagrał obroną „każdy swego”. W efekcie udało się w 40 minucie wyjść na prowadzenie 23:22. Niestety w końcówce zabrakło sił i zespół z Elbląga znowu zdołał odskoczyć z kilkupunktowym prowadzeniem. W 54 minucie było już 35:26 dla Truso. W ostatnich minutach jeleniogórzankom udało się zmniejszyć przewagę przeciwniczek i mecz zakończył się rezultatem 35:32 na korzyść Truso.

Po dzisiejszej porażce Finepharm utracił już szanse na walkę o tytuł mistrzowski. Pozostała rywalizacja o miejsca 5-8. Jutro w ostatnim meczu grupowym jeleniogórzanki zmierzą się z Beskidem Nowy Sącz. Turniej rozgrywany jest w Kielcach.

MKS Finepharm Jelenia Góra – MKS Truso Elbląg 32:35 (14:16)