MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Druga młodość kabaretowej cyganerii

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 24 lutego 2009, 8:46
Aktualizacja: 8:46
Autor: rylit
Fot. rylit
„Bawmy się” – to tytuł spektaklu zespołu „ Z przymrużeniem oka”, drugiego kabaretu działającego przy Karkonoskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Kabareciarze do łez rozśmieszyli publiczność tuż przed końcem karnawału.

Danuta Jaśkiewicz, szefowa kabaretu obmyśliła sobie na poniedziałkowy występ w Teatrze Zdrojowym następującą fabułę:
Do Cioci na imieniny w starej przedwojennej Warszawy schodzą się goście, rodowici warszawiacy, oraz zaproszeni lwowiacy. Zasiadają przy stole, biesiadują opowiadając niesamowite historie śpiewając lwowskie i warszawskie piosenki. Niespodziewanie na przyjęciu zjawia się Cyganka wróżąca z ręki, tóra w końcu zaprasza wszystkich do taboru cygańskiego. Goście przeobrażają się w prawdziwych Cyganów. Trwa dalej wspaniała zabawa, Cyganie bawią się wesoło tańczą i śpiewają cygańskie pieśni.

Doskonale w role warszawskich cwaniaków, lwowskich baciarów i Cyganów wcielili się członkowie kabaretu „ Z Przymrużeniem Oka”: Zofia Jerzykiewicz 85-letnia najstarsza członkini kabaretu, na scenie ciocia, Krystyna Sylwestrzak, Urszula Musielak, Michał Babiarczyk, Gabriela Kun, Zdzisław Kun, Helena Wiśniewska, Marta Karnaś, Janina Dyrcz, Stanisław Swicarz, Adam Wolak (gościnnie). Muzycznie ogarnął wszystko Lucjan Suchodolski.
Różnica wieku wśród członków kabaretu wynosi około 50 lat, a to za sprawą wnuczki jednej z członkiń kabaretu Kasi, która wcieliła się w młodą Cyganeczkę.

Choć fabuła spektaklu była bardzo prosta, występ doskonale bawił zgromadzoną publiczność szczelnie wypełniającą widownię Teatru Zdrojowego. Na uwagę zasługuje ciekawa scenografia i barwne kostiumy, wszystko wykonane własnymi środkami przez kabareciarzy. Poniedziałkowy występ publiczność nagrodziła gromkimi i długimi brawami, wręczono artystom wiele kwiatów. Widzowie zachwyceni spektaklem pytali się o termin następnego występu. Miejmy nadzieję, że niedługo ponownie zobaczymy ten kabaret w akcji.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przed nami finał WOŚP

Prezent od Szyszaka

Nie jest dobrze z powietrzem

Biegacze narciarscy apelują do pieszych

Wandalizm czy profanacja?

„WF na śniegu” pod Śnieżką

Przewodnicy sudeccy w Muzeum Miejskim

Używki w kulturze

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
228
Tak
18%
Nie
76%
Nie wiem
6%