MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Druga edycja “Wizji szkła” w Galerii na Górze

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 11 grudnia 2014, 9:07
Aktualizacja: 9:09
Autor: Manu
Fot. Organizator
W nadchodzący piątek (12.12) o godz. 17.00 w Galerii na Górze Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze rozpocznie się wernisaż drugiej edycji międzynarodowej wystawy “Wizja szkła”. Ekspozycja przedstawia prace artystyczne absolwentów Wydziału Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz Emanueli Czujowskiej.

Pierwsza edycja wystawy prac artystycznych studentów i absolwentów Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu miała miejsce od 12 lutego do połowy września ub. r. w jeleniogórskim Muzeum Karkonoskim. Dzieła powstawały podczas zajęć w pracowniach akademickich i zostały wykonane różnymi technikami, m.in. fusing, patte de verre, technika palnikowa, szlifowanie czy piaskowanie. Część studentów, prezentujących swoje prace, ukończyło liceum plastyczne w Cieplicach.

Emanuela Czujowska (rocznik 1970) jest absolwentką wrocławskiego Liceum Sztuk Plastycznych na kierunku jubilerstwa. W roku 1994 uzyskała dyplom w pracowni plakatu i ilustracji u prof. Rolfa Mullera w Hochschule fur Grafik und Buchkunst w Lipsku. Prowadzi działalność twórczą w zakresie grafiki użytkowej, rysunku, malarstwa i drobnych form artystycznych. Eksperymentuje z technikami malarskimi i materiałami. Zajmuje się aranżowaniem wnętrz, scenografią i fotografią. Od roku 2003 prowadzi galerię “Wysoki Kamień”, gdzie prezentuje prace własne i zaprzyjaźnionych artystów z Kopańca. Należy do “Grupy Artystycznej Kopaniec”. Działa w “Stowarzyszeniu Kopaniec”. Jest także uczestniczką występów średniowiecznej grupy “Cornu Cervi”. Jej prace prezentowane były na wystawach m.in. w Amsterdamie, Lipsku, Tillburgu oraz we Wrocławiu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Na jubileusz "Polany"

Opera zaprasza

O bezpieczeństwie

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~biznesmen 11-12-2014 20:08
Kolejni "absolwenci" wrocławskich szkół gotowania na gazie szukają swojej szansy. Te wszystkie szkoły "artystyczne" to dzisiaj zwykłe sklepy z dyplomami - produkują tabuny absolwentów, którzy tak naprawdę nie umieją zupełnie nic. Na 100 osób opuszczających szkołę trafią się może 2-3 osoby, które naprawdę są artystami z powołania. Szkoły produkuja masowo absolwentów bo za każdym studentem idzie kasa, a co się z nimi stanie po skończeniu studiów to już nikogo nie obchodzi. Im bardziej "humanistyczna" albo "artystyczna" szkoła tym można mieć większą pewność, że absolwenci nic nie umieją bo takie szkoły nie odbiegają swoim poziomem od drugiego 5-letniego liceum. Przestańcie już promować nieudaczników, niech biorą łopaty w ręce i zaczną robić coś pożytecznego! Jak nic nie umieją, to kopać rowy!
~adams 11-12-2014 20:45
To nie absolwenci, tylko zwykłe obiboki. We Wrocławiu to każdy coś studiuje, potem upycha się takich po rozmaitych urzędach, ośrodkach sztuki, centrach monitoringu społecznego i a...lizy włosa na czworo i innych instytucyjek, powołanych glownie po to, żeby znajomi i krewni królika mieli etat. Ci co mają mniej szcześcia jeżdżą po tzw. prowincji. Pasożyty społeczne, nic więcej.
~ 11-12-2014 23:01
Artyści... Dzisiaj wystarczy zrobić kupę na środku salonu i już się jest artystą. Jakie "szkoły", tacy "artyści".
~Boguslaw do Adams 12-12-2014 10:31
Ojej! Admas, czy robisz a...lize rynku pracy? napisz cos wiecej, proszę.
~Do 10:31 12-12-2014 13:44
Ty lepiej nie pisz w ogóle. Jak masz pisać głupio, to lepiej nie rób tego wcale.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Zagra Sonori Ensemble

Ulica Krakowska gotowa

Muzyka u Schnabla

Z gliny stworzone

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
213
Tak
41%
Nie
49%
Nie wiem
10%