MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Druga edycja Objazdowego Kina Orange pod Szrenicą

Wiadomości: SZKLARSKA PORĘBA
Czwartek, 13 stycznia 2011, 8:44
Aktualizacja: 17:56
Autor: Agrafka
Fot. .....
Po ubiegłorocznym sukcesie do Szklarskiej Poręby ponownie zawita objazdowe kino! 20 i 21 odbędą się seanse: „Maczeta” Q. Tarantino oraz film „Mr. Nobody”, który otrzymał Nagrodę Publiczności na Europejskiej Akademii Filmowej w Tallinie. Najmłodsi kinomani zobaczą filmowy hit: „Psy i Koty: Odwet Kitty”.

Po raz pierwszy Objazdowe Kino Orange w Szklarskiej Porębie gościło w listopadzie. Jest to projekt stworzony specjalnie dla mieszkańców miejscowości, w których nie ma kin stacjonarnych. Każdej projekcji filmowej towarzyszy atmosfera i scenariusz prawdziwie festiwalowy, bowiem seanse odbywają się na profesjonalnym sprzęcie , w najwyższej jakości obrazu i dźwięku – odnotowuje portal www.szklarskaporeba.pl

Czerwony dywan, kordony i balony dodatkowo przyciągały uwagę mieszkańców i podkreślały rangę wydarzenia, co pozwalało każdemu poczuć się jak na prawdziwej premierze. O popularności przedsięwzięcia najlepiej świadczy wysoka frekwencja – czytamy na stronie Szklarskiej Poręby.

MOKSiAL ma dla kinomanów dobre wieści. Kino pod Szrenicę wróci i spędzi tam dwa dni. Będzie też więcej seansów. Do tej pory Objazdowe Kino Orange odwiedziło 31 miejscowości, a na seanse przyszło ponad 4500 widzów. Projekcje odbędą się w styczniu w klubie Jazgot. Cena biletu na premierę - 11 zł, a na hit filmowy - 5 zł. Przewidziano także promocje.

Przypomnijmy, że w dobrych dla małych kin czasach w Szklarskiej Porębie działało kino Nefryt (przepraszamy za poprzednią wersję).

Ogłoszenia

Czytaj również

Jubileuszowa Liga Rocka

Rysunki Marcina Leśniaka w „Muflonie”

Spotkanie pieśniarzy w Kromnowie

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~piękna 13-01-2011 10:59
Też mi pomysł kino w Jazzgocie, w tej klitce..Szkoda Gadać. tam nawet nie ma jak sie obrócić a co dopiero robic tam projekcje fimów.../
~ 13-01-2011 11:46
W Szklarskiej Porebie dzialalo kino Nefryt a nie kino Szarotka
~Maczeta 13-01-2011 16:03
Maczeta nie jest Tarantino.
~chiobb 13-01-2011 17:54
Tak kino Szarotka w Kamiennej Górze a Nefryt w Szklarskiej Porębie
~Kosma 13-01-2011 23:26
@piękna W Jazgocie jest ciasno to prawda, ale jest to jedyne miejsce w Szklarskiej które chętnie wynajmuje salę na takie przedsięwzięcia. Jakiś czas temu odbyła się I edycja kino Orange i wszyscy byli zadowoleni. Jak widać organizatorzy (Orange) także - jeśli przyjeżdżają po raz kolejny. Namiastka kina to też super rzecz ! Tylko się cieszyć.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koło ratunkowe dla Flory?

Dzisiaj poznamy laureatów Pestki

Mieczysława Kłos–Kuligowska i ars poetica

200 pieczątek w 24 godziny

Przed nami Noc Muzeów 2019 z Moniuszko

Sonda

Rowerzyści też powinni zdawać egzamin na prawo jazdy?

Oddanych
głosów
560
Tak
51%
Nie
44%
Nie mam zdania
4%