MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Druga części kultowego „Klimakterium…” pod Śnieżką

Wiadomości: Karpacz
Środa, 12 lutego 2014, 8:02
Aktualizacja: 8:05
Autor: Elster
Fot. Organizator
W piątek (14 lutego) o godz. 20.00 na scenie teatralnej Hotelu Gołębiewski w Karpaczu wystawiony zostanie gościnny spektakl „Klimakterium 2, czyli menopauzy szał” w reż. Elżbiety Jodłowskiej i Krzysztofa Jaślara, w wykonaniu warszawskiego Teatru Muzycznego Capitol. Koordynatorem wydarzenia jest firma EMY.

Spektakl Teatru Muzycznego Capitol z Warszawy to połączenie kabaretu i musicalu. „Klimakterium 2, czyli menopauzy szał” na podstawie scenariusza Elżbiety Jodłowskiej i Krzysztofa Jaślara jest kontynuacją popularnego spektaklu „Klimakterium... i już” autorstwa Jodłowskiej, który wyreżyserował wtedy Cezary Domagała (swego czasu na deskach jeleniogórskiego Teatru im. Norwida zrealizował dwa musicale: „Mały Książę” Antoine'a de Saint-Exupéry'ego i „Król Maciuś Pierwszy” Janusza Korczaka). W ciągu sześciu lat od premiery (10 listopada 2006 r. w Teatrze Rampa na Targówku w Warszawie) wystawiono ponad 1830 przedstawień na scenach w kraju i za granicą, z udziałem występujących zamiennie aktorek, znanych z estrady oraz małego i dużego ekranu. Pamelę grały: Elżbieta Jodłowska, Elżbieta Okupska i Małgorzata Różniatowska. W Malinę wcielały się: Elżbieta Jarosik, Ewa Śnieżanka i Jolanta Chełmicka. W roli Krychy występowały: Ewa Złotowska, Marzena Kipiel-Sztuka, Ewa Cichocka i Małgorzata Duda. A Zosię grały na przemian: Grażyna Zielińska, Ludmiła Warzecha i Małgorzata Gadecka. Spektakl rozbawiał zgromadzoną licznie publiczność, były salwy śmiechu oraz gromkie brawa.

W „Klimakterium 2, czyli menopauzy szał” cztery bohaterki udowadniają, że menopauza to nie koniec świata, a dopiero początek nowego życia. Wciąż walcząca z nadwagą, lecz już nie bezrobotna Pamela (w tej roli Dorota Nowakowska) i Zosia (Ludmiła Warzecha), zaradna pani domu, starym zwyczajem przybywają świętować kolejne urodziny Maliny (Elżbieta Panas). Tym razem spotykają się w jej, dopiero co otwartym, pubie. Tu pojawia się, obdarzona liryczną duszą, Angela (Anna Wojton), która wraz z Maliną prowadzi interes.

Widzów przyciągnie zapewne obsada, czyli aktorki znane z ekranów telewizyjnych.

Dorota Nowakowska zaraz po ukończeniu PWST w Warszawie związana była ze stołecznym Teatrem Ateneum. Telewidzowie znają ją z roli Celiny Hadziuk, żony Tadeusza, w serialu „Ranczo” oraz jako Walę Kałyginę, kuzynkę babci Józefiny z telenoweli „Plebania”.

Elżbieta Panas, po zakończeniu swojej aktorskiej edukacji, grywała w teatrach: Muzycznym w Gdyni, Wrocławskim Teatrze Muzycznym i Nowym w Łodzi. Na kinowym ekranie grywała w filmach m.in.: „Bo oszalałem dla niej”, „Wielki Szu”, „Och Karol”, „Kogel-mogel”, oraz serialach m.in.: „Dom”, „Klan”, „M jak miłość”, „Samo życie”, „Na Wspólnej”, „Na dobre i na złe”, „Plebania”, „Ojciec Mateusz”, „Komisarz Alex” i „Nad rozlewiskiem”.

Anna Wojton występowała w teatrach warszawskich: Ateneum, Powszechnym, Nowym i Ochota. Mogliśmy ją podziwiać zarówno na małym, jak i dużym ekranie: „Przyspieszenie”, „Lustro”, „Rośliny Trujące”, „Dorastanie”, „Śmieciarz”, „Nowy Jork - Czwarta Rano”, „Pięć minut przed gwizdkiem”, „Pole niczyje”, „Dzień Świra”, „Haker”, telenowelach: „W labiryncie”, „Na Wspólnej”, „M jak miłość”, „Pierwsza miłość”, „Klan”, „Na dobre i na złe” i „Samo życie”.

Ludmiła Warzecha grała w teatrach: Muzycznym w Łodzi, Na Targówku w Warszawie i Ateneum w Warszawie. Zagrała w wielu filmach i serialach, m.in.: „Plebania”, „Na dobre i na złe”, „39 i pół”, „Wydział zabójstw”, „M jak miłość”, „Dwie strony medalu”, „Policjanci”, „Komedia małżeńska” i „Bitwa o kozi dwór”.

Cena biletów: 70 zł, 90 zł. Rezerwacja: tel. 533 509 857, e-mail: scenateatralna@gmail.com

Ogłoszenia

Czytaj również

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Politycy komentują wynik wyborów

Śmieci przy ścieżce na Perłę Zachodu

Komentarze (4) Dodaj komentarz

Innaa 12-02-2014 10:12
Polecam. Po obejrzeniu 1 części byłam zachwycona .Sądzę,ze i ta część dostarczy wiele radości kobietom.
~EM 12-02-2014 11:50
Bilety mogły by być trochę tańsze.
~ada 12-02-2014 13:50
Wreszcie!!! Będziemy!!!
~do EM 12-02-2014 20:11
...a aktorki młodsze i ładniejsze.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spacer z muzyką Chopina

Zauroczeni Karkonoszami – zaproszenie na wernisaż

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Dzisiaj Grondowy i Kolendo

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
722
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%