MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

DRS: Odpowiedzialny jest J. Łużniak

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 3 października 2018, 7:43
Aktualizacja: Czwartek, 4 października 2018, 12:32
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. archiwum
Nie milknie sprawa opóźnień w remoncie Teatru Norwida i odpowiedzialności za możliwe straty finansowe dla budżetu miasta. Dolnośląski Ruch Samorządowy przedstawia dokumenty (zarządzenia prezydenta), które wskazują, że Jerzy Łużniak, czyli zastępca Marcina Zawiły jest szefem zespołu odpowiedzialnego za nadzór nad inwestycją teatru.

Linki do wskazanych w oświadczeniu dokumentów:
- bip.jeleniagora.pl/attachments/download/5246
- bip.jeleniagora.pl/attachments/download/12348

Przedstawiamy stanowisko klubu radnych DRS:

W nawiązaniu do konferencji prasowej Szefa sztabu KO w dniu 29 września, chciałbym w tej formie serdecznie, w imieniu Klubu Radnych DRS podziękować, za utwierdzenie nas w przekonaniu, że nasz wniosek skierowany do Prezydenta M. Zawiły o odwołanie swojego zastępcy, był słuszny i merytorycznie uzasadniony. Jednocześnie odpowiedź sztabu KO obnażyła, jak upartyjnienie samorządu wpływa negatywnie na jego funkcjonowanie.

W związku z tym:
1. Informuję szefa sztabu Komitetu Obywatelskiego, że zgodnie z informacją wyświetlaną w BiP obowiązują dwa Zarządzenia Prezydenta Miasta Jeleniej Góry:
- NR 0050.482.2016.VII z dnia 13 stycznia 2016 r. W sprawie powołania Zespołu Sterującego do przygotowania, realizacji i rozliczenia projektu pn. „Przebudowa Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze”….
-NR 0050.1156.2017.VII z dnia 19 września 2017 r. W sprawie powołania Zespołu Sterującego do monitorowania realizacji projektu pn. „Przebudowa Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze”… (które w treści zastępuje wcześniejsze), które jasno określają obowiązki i zadania zespołu w tym m.in.:
- Podejmowanie wszelkich działań mających na celu zapewnienie sprawnej i terminowej realizacji projektu.
- Bieżące monitorowanie realizacji projektu i podejmowanie działań w przypadkach zagrożenia.

2. Przewodniczącym Zespołu w obu zarządzeniach Prezydenta jest Jerzy Łużniak.

3. Zgodnie z §3 wszyscy członkowie Zespołu mieli obowiązek zapoznania się z jego treścią.

4. Powyższe jasno określają, kogo Prezydent Marcin Zawiła upoważnił i komu polecił przeprowadzenia sprawnej i terminowej realizacji projektu.

5. Informuję, Pana K.Sikorę, że w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego w koalicji rządzącej znajduje się macierzysta partia członków jego komitetu, Marcina Zawiły i Jerzego Łużniaka, Platforma Obywatelska RP, która posiada w strukturach zarządu UMWD fotel Wicemarszałka.
Z ubolewaniem odnosimy się więc do zarzutów, że to m.in. koledzy partyjni obu panów, mogliby utrudniać realizację tej ważnej dla Jeleniej Góry inwestycji. Jest to dla nas także najlepszy dowód na to, czym może skończyć się upartyjnienie samorządu.

6. Jednocześnie oświadczam, że Marszałek Cezary Przybylski jak i inni członkowie Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego wielokrotnie deklarowali i wykazywali dobrą wolę w działaniach na rzecz Jeleniej Góry, że wystarczy wspomnieć dofinansowanie do zakupu nowych autobusów czy też pozytywne rozpatrzenie wielu innych wniosków o dofinansowanie. Z naszej wiedzy wynika, że problemy związane z przebudową teatru, są spowodowane głównie przez okrojenie zakresu i związane z tym opóźnienia w opracowaniu dokumentacji, problemy z przetargami i nierozpoznanym wcześniej wzrostem kosztów, a więc tematów będących w obszarze działania zespołu powołanego w/w. zarządzeniami.

Z ubolewaniem obserwujemy więc nieudolne próby zrzucania odpowiedzialności z osób odpowiedzialnych za taki stan rzeczy oraz z przykrością patrzymy na kolejną miejską inwestycję, która jak widać przerosła możliwości obecnej władzy w ratuszu. Nie będziemy w tym miejscu przypominać innych „sukcesów” panów Zawiły i Łużniaka jak np. budowa parku wodnego Złotnicza, pałacyku na Zabobrzu, budowa ronda w Goduszynie, rezygnacja z dofinansowania rewitalizacji ulic na osiedlu Elewów-Kadetów, przygotowanie budynków szkół do reformy oświaty, remontu MDK, braku złożenia wniosku o dofinansowanie wymiany pieców w programie KAWKA II, czy też wielu drobnych, jak obiecane rondo na ul. Złotniczej, czy stała iluminacja przydrożnego jelenia.

Twoja reakcja na artykuł?

8
22%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
5
14%
Smuci
2
6%
Złości
21
58%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Śmierć na żwirowni

Komentarze (65) Dodaj komentarz

~Cteslla 3-10-2018 8:42
Trzeba niestety wiedzieć kiedy ze sceny zejść ... z honorem.
~Rafał 3-10-2018 8:52
Cała prawda wyszła na jaw to obraz władzy w Jeleniej Górze, nieudolne inwestycje, wszyscy na około źli. Ludzie nie są głupi widzą, że to wciskanie kitu w żywe oczy...
~DIL 3-10-2018 8:59
Dresem rządzi facet z Bolesławca. Jego podwładnym jest Wrotniewski z Dziwiszowa. taka to ekipa. Jelenia Góra nie pozwoli na to, by ludzie z Bolesławca i ze wsi ją rozgrywali. Pan Przybylski, to do tego dawny członek PZPR.
~Widzę 3-10-2018 9:00
Jest więcej winnych ,cały sztab zadufanych urzędników że oni lepiej wiedzą . Zawiła pozatrudniał miernoty aby mu mądry urzędnik nie podskakiwał .
~Tos 3-10-2018 9:03
Czy Kaczałce ktoś płaci za to lansowanie dresu? Żałosne.
~Kaczałce pod rozwagę 3-10-2018 11:01
do: ~Tos (9:03)
To prawda i dosyć dziwne. DRS został stworzony przez niejakiego Protasiewicza z Wrocławia. Nieoficjalnym celem było rozbicie PO i zaspokojenie ambicji politycznych wrocławskich kacyków. Wkrótce okazało się, że DRS głównie zajmował się Wrocławiem, jego rozwojem, zaspokajaniem pazernego na nasze pieniądze Wrocławia. Do tej organizacji przystąpiło paru niezdrowo ambitnych jeleniogórskich karierowiczów, którzy gotowi byli buty czyścić wrocławskim kacykom.
~brawo 3-10-2018 9:13
Brawo dla tych którzy realizują projekty europejskie dla dobra wszystkich mieszkańców regionu. Warto przypomnieć urzędnikom samorządowym, że mieszkańcy Dolnego Śląska płacą im za to żeby je wspierać. Jeleniogórski DRS powinien się wstydzić swojej postawy.
~Joanna M 3-10-2018 9:15
Nigdy więcej Przybylskiego!!! Dres won z Jeleniej Góry! Co za łachudry?! Z PISEM sie układają...
~lechujarek 3-10-2018 9:27
Pan Łużniak budował grille/paleniska w parku to kiedy miał nadzorować remont teatru??!!! przecież się nie rozdwoi !!
~ 3-10-2018 9:54
Panowie Wrotniewski.Papaj.Miedzinski skoro jestescie tacy sprawni w wyszukiwaniu kwitów czy możecie sprawdzić czy to prawda że podczas mijającej kadencji czyli 4 lat o połowe mniejszy od Jeleniej Góry Bolesławiec otrzymał z Urzędu Marszałkowskiego dwa razy większe dofinansowanie na róznego rodzaju projekty. inwestycji sport.kulturę niż Jelenia Gora.
~bolo 3-10-2018 9:55
jeden facet bankrutuje lepiąc doniczki; drugi nie ma co do garnka włożyć będąc dozorcą Muzeum Walki i Męczeństwa -więc panowie biorą się za politykę i próbują rządzić miastem; może ogół mieszkańców nie najlepiej na tym wychodzi ale "janusze" mają się dobrze
~Real 3-10-2018 10:00
PO ma trudności w dogadaniu się z PO. Symbolem nieudolności administrowania jest sprawa odśnieżania drogi na Okraj, wieloletnie, żałosne procesowanie się. Tam PO, tutaj PO, a zgody nie ma. DRS to przecież też PO, Kargul z Pawlakiem pokłócili się, ot co ;)
~ 3-10-2018 10:04
Do takiej inwestycji bierze się inżyniera kontraktu a nie zleca nadzoru osobie bez pojęcia. Wice -prezydenci w tym kraju są od wszystkiego włącznie z dzwonkami gazowymi.
kazimierzp 3-10-2018 10:26
do: ~ (10:04)
Dla prowadzenia tej inwestycji został zatrudniony przez teatr inżynier tego kontraktu. Jest wymieniony w zespole którego skład jest tak pokazywany przez "dres"iarzy. Typowanie prac i wszelkie prace przygotowawcze prowadzone były przez poprzedniego dyrektora teatru. Wyłonienie wykonawcy i same roboty są prowadzone już za obecnego dyrektora. Zespół powołany przez Prezydenta Miasta ma za zadanie nadzorować obrót środkami finansowymi aby były zgodne z wymogami formalnymi przy dotacjach z Unii Europejskiej. Prawa i obowiązki uczestników procesu budowlanego ściśle określa za co odpowiada inwestor (tu teatr), kierownik budowy, inspektor nadzoru i inżynier kontraktu. Dla mnie to co robi DRES wywodzący się z PO, a teraz udający bezpartyjnych jest zwykłą grą wyborczą.
~........................ 3-10-2018 11:09
do: kazimierzp (10:26)
"Zespół powołany przez Prezydenta Miasta ma za zadanie nadzorować obrót środkami finansowymi aby były zgodne z wymogami formalnymi przy dotacjach z Unii Europejskiej." - To zespół był powołany tylko do sprawdzania kropek i przecinków, a nie meritum? A teraz wszystko zwalić na maluczkich, bo rządzący nie chcą za nic odpowiadać? To za co biorą wysokie wynagrodzenie jak nie za odpowiedzialność?
~ 3-10-2018 10:08
Ludzie sami tych palantów wybieramy.
~zupa czosnkowa 3-10-2018 10:11
Ale to normalne że za to co się dzieje z teatrem odpowiadają ci którzy rządzą miastem. To jednostka miejska, więc odpowiadają włodarze. Ten teatr to przykład ( kolejny ) złego zarządzania miastem, a dokładnie budżetem ( jakby ktoś nie wiedział - budżet to nasze podatki, które tak są marnowane).
~Prezydent czy dyrektor? 3-10-2018 20:45
do: ~zupa czosnkowa (10:11)
Teatrem zarządza dyrektor. I on pierwszy powinien ponieść konsekwencje.
~fra 3-10-2018 11:19
Teatr popadnie w ruine podobnie jak Zameczek na zaborzu .Zameczek na który Zawiła szukał finansowania przez 2 kadencje.Podobnie bedzie z teatrem.
~kissify 3-10-2018 12:10
Słuchajcie Jurek ma 63 lata. Ile mu się jeszcze bdzie chciało pracować na rzecz JELENIEJ GÓRY. Wiadomo, tylko do emerytury a potem Miasto będzie wyglądało jak strop naszego TEATRU. Będzie to RUINA!!!!!
~taktyk 3-10-2018 12:22
Oby z tyme teatrem nie było tak jak z promenadą BOBRU. Po prostu oby nie spłynął:)
~niestereotypowy 3-10-2018 12:44
PO-sikałem się po przeczytaniu PROGRAMU JURKA
~Natychmiast do lekarza 3-10-2018 13:35
do: ~niestereotypowy (12:44)
Oj to niedobrze. Proponuję do lekarza a przy okazji nosić pieluchy. Żeby na spodniach nie było widać mokrych plam.
~IKS 3-10-2018 12:45
I co, teraz się drs-owcy obudzili i oczekują, że na ostatniej prostej Prezydent Zawiła wysadzi z hukiem kampanię swojego obozu w Jeleniej Górze, paląc kandydata na swojego następcę, podcinając nogi własne jako Prezydenta Miasta w tym czasie i psując atmosferę w całym obozie wyborczym? I co jeszcze, czerwony dywan ma wam rozwinąć aż do Ratusza? Ewidentna wyborcza hucpa, dmuchana do granic możliwości, "bo zawsze coś się przyklei i zostanie"? A co do finansów, to może niech radni (na czele z kameleonem z Dziwiszowa) wytłumaczą się, czemu w kółko wojują z Prezydentem i krytykują jego propozycje, a sami nawet nie potrafią przedstawić podstaw finansowych własnych fantazji.
~zx 3-10-2018 14:11
do: ~IKS (12:45)
Bo Dres to PIS
~........................ 3-10-2018 17:16
do: ~zx (14:11)
Nie, DRES to PO. PO walczy z PO o stołki, ale nie da się poszerzyć tej krótkiej ławeczki. Oba odłamy PO już rządziły w JG. I schetynowcy i protasiewiczowcy. Wszyscy to wiedzą. Za każdym razem kasa przechodziła do Wrocławia. Teraz też ucieka. Jedni nieudolni, a drudzy samolubni, walczący o to, aby teraz oni rządzili. A to wciąż ta sama ekipa.
~anty-łużniak 3-10-2018 13:37
Te siatki i bilbordy pewnie mało nie kosztowały, ale coż jak się nic nie robiło tyle lat to teraz trzeba się pokazać
~środeczek 3-10-2018 13:38
Straszą PIS-em i obroną samorządów a sami siedzą w Ratuszu blisko 20 lat, nic nie robiąc tylko ideologię dopasowują do sytuacji.
~żołnierz 3-10-2018 13:39
Tak to ten od Firmy rodzinnej mamusia na stadionie pilnuje bramy, tato Urzędu na Sudeckiej to prawdiwa Koalicja Obywatelska w sam raz na Jelenią Górę
~hańba 3-10-2018 13:40
A RZ... PISZE DONOSY NA OPOZYCJĘ jak taki dobry sygnalista :)
~cyrulik 3-10-2018 13:41
A ja jestem ciekaw co na to Urzędnicy? Słyszałem że to nie ŁUŻNIAK rządzi tylko PREZESI MIEJSKICH spółek, szczególnie Pani KATARZYNA W-K, która jest chyba z KOSZALINA. Masakra, skąd oni nabrali w tym ratuszu tych specjalistów
~środeczek 3-10-2018 13:48
Bardzo ciekawe pomysły ma ten Papaj, widac że młodośc wygrywa z biurokratą łużniakiem
~zx 3-10-2018 14:14
do: ~środeczek (13:48)
Szczególnie rewitalizacja terenów po Jelchemie - tylko kandydat nie wspomniał, że to tereny prywatne i miasto niestety nie ma do nich prawa
~PISSOFF 3-10-2018 14:33
Papaj 44 lata kontra Łużniak 62 to i pomysły ma młody duże lepsze
~Papaj jeszcze nie dorósł 3-10-2018 14:40
do: ~PISSOFF (14:33)
Cechą Papaja jest fantazjowanie podczas kampanii przedwyborczej. Płochość i fantazje to cechy okresu dorastania a nie dojrzałości psychicznej
~ajfonowiec 3-10-2018 14:34
Od razu widac że Papaj to inna liga, facet ma pomysły i deklasuje rywali takiego gospodarza potrzebuje naze miasto
~Szkodnik 3-10-2018 14:42
do: ~ajfonowiec (14:34)
Podczas urzędowania jako zastępca prezydenta niczym szczególnym sie nie wyróżnił. Potem po wywaleniu z roboty szkodził na wszelkie możliwe sposoby naszemu miastu
~DiL 3-10-2018 22:36
do: ~ajfonowiec (14:34)
Tak, z Papaja inna liga, C klasa "Nadęci" Pcim Górny
~żołnierz 3-10-2018 14:36
Zadaszenie Konopnickiej i zrobienie całorocznego pasażu jest super pomysłem, który będzie prawdziwą perełką w Jeleniej Górze
~Parasol tańszy 3-10-2018 14:44
do: ~żołnierz (14:36)
Może zamiast upiornie drogiego dachu na Konopnickiej niech kupi sobie parasol.
~ewa 3-10-2018 15:16
Teraz wiem dlaczego Papaja do wrocławia ściągneli, facet ma otwartą głowę i śmiałe pomysły, tylko w ten sposób można to miasto odbudować
~gotti 3-10-2018 15:18
Prośba serdeczna na skrzyżowaniu przy Kochanowskiego kandydatowi Łuźniaczkowi wyskoczył pieprzyk na ustach, umyjcie go
~tylko naprzód 3-10-2018 15:21
Czas tych w ratuszu minął dawno banda leśnych dziadków, którzy uaktywniają się co 4 lata
~jurajczyk 3-10-2018 15:23
Dobry pomysł z tymi sportami motorowymi, kiedys był rajd karkonoski, enduro a obecnie to wiatr hula po ratuszu
~Papaj w kasku 4-10-2018 9:34
do: ~jurajczyk (15:23)
Niech Papaj podczas zawodów motorowych zrobi sobie zdjęcie w kasku. Dla propagowania bezpiecznej jazdy. Przynajmniej tyle pożytku będzie z tych zawodów i polityków DRS.
użytkownik facebook 3-10-2018 20:49
Pracowałem w Teatrze 20 lat.Tylko Pan Prezydent Łużniak miał odwagę dokonać tam remontu ! Osobiście wpadałem pod podłogę na 2 balkonie ! Potem ściema z dech itp.Teraz to Szacun dla Pana Prezydenta Łużniaka,i tyle w temacie.
~bez honoru 3-10-2018 21:20
...to co bylo dobre w tym miescie dawno juz umarlo...zabil je Kusiak,Czernow,Zawila,Łużniakj,Kasztelan i wielku innych niedouczonych ...dlaczego ludzie nieduczeni maja prwao decydowac o losie tak wielu...jak chce polowic rybki to musze egzamin zdac...chce obslugiwac pile spalinoiwa to musze miec pozwolenie i zdany egzamin...Jedyne co zostalo z Jeleniej to koscotrup w postaci dziurawych drog,obdrapanch kamienic,ponadnormalnego smogu i pseudogangsterow w dziurawch butach...
~Rodzic 3-10-2018 21:32
A kto jest winny za straty finansowe w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych gdzie remont ciągnie się od ubiegłego roku szkolnego i doprowadzono do zalania budynku i maszyn. Miała być termoizolacja wykonana a tymczasem remont wewnątrz potrzebny. Czy Ci Panowie to jeszcze nad czymś panują,czy myślą jedynie o wyborach A może czują,że im już dziękujemy więc mają wszystko w d... Tylko czekamy teraz jak znów będzie głośno,że w jeleniogórskiej oświacie brakuje pieniędzy. No cóż nic dziwnego skoro w taki sposób prowadzone są miejscowe inwestycje
~ccccc 3-10-2018 21:41
A panowie, to gdzie byli jak projekt był tworzony ???Grzecznie w ratuszu siedzieli i 4 litery grzali. Przed wyborami nagle zaczeli się interesować remontem budynku , który remontu nie pamięta wieki i trudno przewidzieć wszystko.
użytkownik facebook 3-10-2018 21:49
dajcie spokój, gdzie był pan przewodniczący wcześniej? czekał aż będzie okres kampanii wyborczej by "przywalić" konkurencji nie skupionej na os. robotniczym ?
~venom 3-10-2018 21:58
Pan Zawiła nie akceptuje zmian jakie się dzieją w Polsce. To dobrze.
~dowcipniś 3-10-2018 22:23
Ciekawe kiedy Schetyna i Łużniak zrozumie, że jest hamulcem ręcznym opozycji
~procent 3-10-2018 22:52
PO - afera hazardowa
~Im także niczego nie brakuje 4-10-2018 9:43
do: ~procent (22:52)
PiS - afera podsłuchowa
~pan_mecenas 3-10-2018 22:54
To już kompletna kompromitacja nikt się na to nie nabierze. Zawila = Łużniak = Czernow = Kusiak.
~szydło 3-10-2018 23:00
Skompromitowane PO i nieistniejąca już praktycznie Nowoczesna. To ma być propozycja dla miasta. Przecież ci ludzie są zupełnie oderwani od rzeczywistości.
~Nie ma kogo wybierać 4-10-2018 9:37
do: ~szydło (23:00)
Słusznie! Nie ma kogo wybierać. Skompromitowany w kraju i zagranicą PiS to także nie jest propozycja dla myślącego obywatela naszego miasta.
~ostracyzm 3-10-2018 23:33
Platforma się skompromitowała. Zmiana nazwy komitetu nie pomoże. Jak się nic nie robi przez lata dla miasta to się teraz nie ma co liczyć na głosy rozsądnych mieszkańców
~Obiboki z PiS 4-10-2018 9:39
do: ~ostracyzm (23:33)
PiS także do pracowitych nie należy. Przez ponad 2 lata nie byli w stanie zorganizować przetargu na opracowanie łącznika miedzy Jelenia Górą a S3.
~dawid 3-10-2018 23:56
To już jest koniec nie ma już Was.
~Czekamy na klęskę PiS 4-10-2018 9:42
do: ~dawid (23:56)
Jesteśmy, jesteśmy. Jeszcze obejrzymy klęskę PiS i kompromitację jego sojusznika: DRS.
~grześ_na_wieś 3-10-2018 23:58
A Grześ tu nie ma czego szukać. Nic nie zrobił dla Jeleniej. Niech stad znika w podskokach.
~Mieszkaniec 4-10-2018 0:38
Nie wiem kto rządzi Kinem Grand ? Ale chyba ktoś niepospolity, bo Miasto płaci mu grubą kasę za wynajem pomieszczeń dla potrzeb Teatru im. C.K. Norwida na czas remontu. Tak było planowane. Ale remont rozpoczął się z gruuubym opóźnieniem- wielomiesięcznym. Budynek Teatru stał zamknięty na cztery spusty, remontu nikt nie robił, bo nawet nie było jeszcze przetargu, a nasza kasa z budżetu miasta płynęła strumieniem co miesiąc do kieszeni Kina. Teraz jest groźba, że remont się przedłuży, jak fundusze z UE przepadną - to remont wcale się nie skończy ! zostanie ruina jako pomnik kończącej się kadencji władz J.G., ale może Teatr pozostanie NA ZAWSZE w Kinie Grand. I być może o to tutaj chodziło od samego początku !!! A my tu dyskutujemy i bijemy pianę !!!
~ 5-10-2018 16:42
do: ~Mieszkaniec (0:38)
No powiem Ci, że to bardzo ciekawy punkt widzenia. Kino Grand od początku było totalną pomyłką - małe, niewygodne krzesła. Totalna lipa. Teraz przy Heliosie padłoby na pysk jak Marysieńka. A tak - kokosy zarabia nic nie robiąc...
użytkownik facebook 4-10-2018 8:56
myślę że Zawiła też

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nowy radny w Kowarach

Dachowanie w Radomierzu

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Przestępcza fortuna w rękach policjantów

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1055
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%