MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 26 września
im. Łucji, Justyny

Droższa woda pod Szrenicą

Wiadomości: SZKLARSKA PORĘBA
Niedziela, 2 grudnia 2007, 6:39
Aktualizacja: Poniedziałek, 3 grudnia 2007, 20:58
Autor: ROB
Fot. Agnieszka Gierus
Gigantyczne podwyżki cen wody i ścieków czekają mieszkańców Szklarskiej Poręby.

Karkonoski System Wodociągów i Kanalizacji zaproponował podniesienie stawek do 5,08 złotych brutto za metr sześcienny wody i i 5,78 zł za ścieki.

– Burmistrz zażądał dokumentów od KSWiK, żeby sprawdzić, czy takie podwyżki są zasadne – mówi przewodniczący rady Grzegorz Sokoliński. Jeśli okaże się, że tak, rada przyjmie nowe stawki, jeśli nie, ceny wody nie wzrosną. Decyzję rada podejmie na środowej sesji.

Cena wody w Szklarskiej Porębie i tak jest wysoka i wynosi 4,26 złotych. Dla porównania, w sąsiednich Piechowicach za metr sześcienny wody mieszkańcy płacą 2,76 zł.

Zgodnie z prawem rada miasta i burmistrz nie ustalają cen wody. Robi to operator wodociągów– w tym wypadku spółka Karkonoski System Wodociągów i Kanalizacji. Nawet jeśli rada miasta odrzuci wnioskowane taryfy, to
jest to wyłącznie gest polityczny i nie ma znaczenia dla operatora, który i tak wprowadza swoje ceny (chyba, że są one źle naliczone). Tak więc nieprawdziwa jest informacja, że władze miasta mogą zafundować swoim mieszkańcom podwyżki ceny wody. Jeśli proponowane taryfy wody i ścieków są dobrze naliczone,to samorząd nie ma możliwości ich zmiany, nawet głosując przeciwko – napisał do nas burmistrz miasta pod Szrenicą Arkadiusz Wichniak.

Za nieścisłość w tekście przepraszamy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ 2-12-2007 8:39
za chwilę mieszkańcy Piechowic będą płacić tyle co w Szklarskiej, i tyle co w Kowarach i Podgórzynie. Więc się nie cieszcie. Zresztą w Jeleniej Górze też.
~GRRRR 2-12-2007 14:04
Ale jak wody nie ma, to Karkonoski System Wodociągów i Ka...lizacji za ten brak nie płaci! I są chamy monopolistami, więc mogą sobie robić z cenami co chcą. Niech giną te mutanckie ścierwa!!!
~reif 2-12-2007 20:20
przecież te podwyżki musza byc uzasadnione w logiczny sposób. dzisiaj nikt nie robi tego z sufitu. więc trzeba hamowac z takimi epitetami jak wyżej.redakcja pisze tą wiadomośc też tendencyjnie prowokując wypowiedż j/w. bo to że burmistrz zażądał dokumentów od KSWiK to raczej pod publiczkę tekst. jeśli KSWiK proponuje te podwyżki to właśnie z wręczeniem wyliczeń uzasadniających taki krok. innej metody nie ma.a to że mieszkaniec miasta myśli że ta woda to tak w rurę i poszła to inna sprawa.
~Pablo 2-12-2007 23:14
Burmistrz i radni dostana łapówe i podwyżka zostanie zatwierdzona:)
~ 3-12-2007 6:52
Radaktor przed napisaniem tekstu powinien zaznajomić się z prawem. Wówczas nie pisałby bzdur, że władza chce fundować podwyżki...
~j-b 3-12-2007 9:29
Mieszkam w Szklarskiej i naprawde płace za to duuużą cenę.Wszystko tutaj jest droższe niż w okolicy a do tego nic nie robi sie od lat w tym miescie aby bylo lepiej.Nowa władza obiecywała lepsze czasy lecz na obiecankach sie skończyło.Jesli chodzi o temat wody to poprzednicy dotowali opłaty za wode i dało się przeżyc,teraz to katastrofa.Ludzie zastanówcie się jak życ za srednia pensje 800 złotych płacąc za wodę 160?Może trzeba przestac się myć,jeść i s...ć?
~You 4-02-2008 18:16
Chyba trzeba przestac...Anty gretings dla nowej władzy :P

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Remont wiaty na finiszu

Poświęcili kapliczkę

Niebezpiecznie na Krośnieńskiej

Coraz więcej w mieście stojaków dla rowerów

Powstaje rondo w Mysłakowicach

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
909
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%