MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Drollsi w Wieży

Wiadomości: Siedlęcin
Wtorek, 5 sierpnia 2008, 16:57
Aktualizacja: 17:14
Autor: Ania
17 sierpnia o godzinie 16. w zamkowej wieży mieszkalnej w Siedlęcinie wystąpi zespół Drolls. Jest to nie lada gratka dla miłośników kultury średniowiecza, tym bardziej, że ten zespół rzadko koncertuje w Polsce.

- Rosyjski zespół, śpiewający muzykę średniowiecza i renesansu z pewnością zainteresuje fanów muzyki i kultury dawnej – występy Drollsów to nie tylko muzyka, ale wyreżyserowane przedstawienia – mówi Agnieszka Matysiak, kierownik obiektu. Należy wiedzieć, że celem zespołu jest ukazanie średniowiecza w innym świetle niż dotychczas. Przedstawianie go jako epoki mroku i zabobonów jest fałszem i współczesnym zabobonem. Na stronie internetowej zespołu czytamy, iż wykonawcy starają się udowodnić, że mimo upływu lat człowiek wciąż jest taki sam.

Drollsi przyjadą do Siedlęcina po koncercie w Chudowie, zorganizowanym przez Fundację Zamek Chudów, w ramach Jarmarku Średniowiecznego. Warto więc zarezerwować czas 17 sierpnia i przyjechać do Siedlęcina, żeby choć na chwilę przenieść się do odległych czasów, pełnych niezwykłych wydarzeń i walczących rycerzy.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przed nami finał WOŚP

Samochód i dron dla Straży Miejskiej

Ponad 28 milionów deficytu

Komentują budżet miasta

Instrukcja obsługi dla gości pod Szrenicą

Nowy dyrektor WORD

Do Wołogóra w Karkonoszach

Orszak Trzech Króli

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
22
Tak
9%
Nie
86%
Nie wiem
5%