MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Drogowe piekło przy Grunwaldzkiej

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 3 września 2010, 7:26
Aktualizacja: Sobota, 4 września 2010, 7:29
Autor: Angela
Fot. Angela
Od dzisiaj (3.09) do najbliższej niedzieli skrzyżowanie ulic Jana Pawła II i Grunwaldzka, kierowcy powinni omijać szerokim łukiem. Będzie tam m.in. frezowana nawierzchnia drogi, a następnie wylewany asfalt. Odbiór skrzyżowania planowany jest na koniec września.

Do koszmarnych korków powstających w godzinach szczytu wskutek modernizacji skrzyżowania przy Castoramie, kierowcy już się przyzwyczaili. Skutek to wielominutowe spóźnienia autobusów i frustracja za kółkiem innych właścicieli aut. A będzie jeszcze gorzej! Znacznie poważniejsze utrudnienia będą zmorą dla zmotoryzowanych od dzisiaj (piątek) od godziny 18.00 do południa w sobotę. Wykonawca sfrezuje cały teren placu budowy, zdejmie około ośmiu centymetrów starej nawierzchni i położy nową masę bitumiczną. Na wlotach do skrzyżowania pojawią się progi.

– Jesteśmy na końcu przebudowy skrzyżowania, pozostała nam najważniejsza część czyli położenie nowej nawierzchni i zlikwidowanie istniejących na jezdni nierówności. Żeby to jednak zrobić niezbędne jest wykonanie szeregu robót, które bardzo mocno utrudnią jazdę zmotoryzowanym. Większość tych prac będziemy starali się wykonać w nocy. Niestety część z nich będzie musiała też być prowadzona w dzień. Apelujemy do użytkowników dróg, by wzięli te utrudnienia pod uwagę, nie denerwowali się, jeździli tam z głową i jeśli mają taką możliwość korzystali z innych ulic np. z Alei Wojska Polskiego – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Dodatkowo na duże utrudnienia natkną się też klienci sklepu Tesco, którzy będą jechali od centrum, od strony Szklarskiej Poręby czy Jeżowa Sudeckiego.
Na odcinku ulicy Grunwaldzkiej będzie wylewana masa bitumiczna, która w chwili układania będzie miała temperaturę około 150 stopni Celsjusza. W miarę szybko stygnie i wiąże się, ale mimo wszystko, przez co najmniej półtorej godziny kierowcy nie będą mogli po niej jeździć, bo inaczej się odkształci. Tak więc pojawią się tam utrudnienia, ale możliwość wjechania i wyjechania ze sklepu będzie. Przy wyjeżdżaniu z Tesco proponujemy wybranie minironda prowadzącego na Aleję Jana Pawła II – dodaje Jerzy Bigus.

W najbliższy weekend położone zostaną dwie warstwy podbudowy jezdni. W innym terminie ma zostać ułożona jeszcze warstwa nieścieralna. Wówczas jednak ruch ma być tak zorganizowany, by przejazd był możliwie płynny.

Początkowo prace miały się zakończyć w sierpniu, jednak przebudowę skrzyżowania o co najmniej trzy tygodnie przystopowała inwestycja związana z likwidacją wysokoemisyjnej ciepłowni na Zabobrzu. Roboty realizują podwykonawcy Castoramy. Całkowity koszt przebudowy skrzyżowania poniesiony przez market budowlany nie jest jeszcze znany.

Ogłoszenia

Czytaj również

V Mroczny Pochód Halloweenowy już wkrótce

Wybory: Zwycięstwo PiS

Rusza remont dachu GOK–u

Komentarze (25) Dodaj komentarz

~Czorny 3-09-2010 7:53
"Od dzisiaj (3.09) do najbliższej niedzieli skrzyżowanie ulic Jana Pawła II i Grunwaldzka, kierowcy powinni omijać szerokim." Czym szerokim? Zamachem, wyskokiem czy może łukiem?
~iii. 3-09-2010 8:09
Czy ci pseudoreporterzy nie potrafią pisać optymistycznie? Czy naprawdę potrafią tylko wkurzać? Czy tym, że wszędzie widzą tylko zło, muszą zarażać wszystkich dookoła? Przecie jak skończą tą krzyżóweczkę, to aż miło będzie jeździć, Pani Angelo :)
~g.niedzielny 3-09-2010 8:19
teraz podczas remontu tego skrzyżowania widać, jak ważne jest ono dla miasta i jak niska jego przepustowość blokuje w godzinach szczytu, miasto aż po Bankową! Ciekawi mnie też jaką wizję komunikacyjną miasta, ma nasz przyszły Prezydent Jeleniej Góry - Marcin Zawiła...
~pasjonat 3-09-2010 9:41
"Początkowo prace miały się zakończyć w sierpniu". O ile mnie pamięć nie myli, to pseudo przebudowa miała zakończyć się w lipcu (a w ogóle, to miała mieć miejsce przed uruchomieniem marketu w zeszłym roku). Później przesunięto ten termin na koniec sierpnia. Teraz pewnie będzie koniec września... Wielokrotnie pisałem, że jest to pseudo przebudowa. Prawdziwa przebudowa powinna polegać na budowie estakady w ciągu DK 3, a pod nią ronda-to jedyny sposób na rozładowanie korków.
~do MZDiM 3-09-2010 9:48
z przykrością muszę stwierdzić, że urzędnicy z MZDiM nie nadają się do piastowania swoich funkcji - na decyzyjne stanowiska powinni być wybrani ludzie z odpowiednią wiedzą na temat organizacji ruchu drogowego, jego nieustannego rozwoju, przewidywania na przyszłość, ludzie, którzy potrafią przy okazji każdego remontu ulicy coś ulepszyć, coś rozbudować, coś dobudować. Wandzel i jego "spółka" wielokrotnie dowiodła, że potrafi tylko podnosić krawężniki i studzienki i wylewać na stary asfalt nową nawierzchnię. Przykładów jest naprawdę dużo, ale choćby w nawiązaniu do g.niedzielnego: wystarczyło podczas remontu ul. Mostowej z 2006 r. poszerzyć ją zaraz za mostem, w kierunku przedmiotowego skrzyżowania, aby zrobić dodatkowy pas do skrętu w prawo - co więcej zaraz za mostem mogłyby się w ogóle zaczynać 3 pasy - jeden na Zabobrze, dwa na wprost w kier. Jeżowa, przy czym ten lewy służyłby również do skrętu w lewo. Myślenie nie boli...
~Irek 3-09-2010 9:50
Zgadzam się w 100 % z "pasjonatem" pseudo firma kogucik robi prowizoryczną przebudowę. Na dodatek ślimaczą się z tym już ze 2 miesiące i końca nie widać. No ale przetarg wygrała najtańsza firma, nieważne, że kompletnie nieprzygotowana do wykonania takiej inwestycji.
~kk 3-09-2010 10:01
autorzy wszystkich 4 ostatnich wpisow mają rację
Robert_Goduszyn 3-09-2010 10:29
To skrzyżowanie i decyzje podejmowane w sprawie przebudowy i pokazują dobitnie słabośc obecnej władzy. Najpierw słyszeliśmy że nie przewidziano że w ziemi jest jakaś infrastruktura, choć wcześniej dwukrotnie ją przebudowywano?!!. Następnie słyszeliśmy że nie można tam zrobić ronda, choć w ubiegłym tygodniu już zastanawiano się nad dalszą przebudową i rozważano rondo?!! Remont miał być szybki i sprawny, niestety codziennie widać tam tylko pojedyńczych Pracowników i rozkopane od 3 miesięcy te same miejsca. Największy ruch z naszym mieście jest w piątek, więc idelanie wybrano termin frezowania!!! Obserwując prace drogowe w innych miastach na kluczowych skrzyżowaniach, stwierdzam że tak ślimaczego tempa nie ma w żadnym innym mieście. Mam nadzieję że w kolejnych wyborach nasi mieszkańcy wybiorą skuteczną władzą, która będzie wymagała od swoich podwładnych działań, a nie rozdawała wysokie premie by zyskać przychylnośc "Panów Prezesów".
~lolo79a 3-09-2010 10:32
MZDiM niech lepiej zajmie się czyszczeniem studzienek zbierających wody deszczowe, bo kolejna powódź opadowa tuż tuż. Może tez warto pomyśleć o zwiększeniu średnicy nowych instalacji, aby była w stanie odebrać tak znaczne ilości wody deszczowej.
Ryba 3-09-2010 11:34
Powolna przebudowa skrzyzowania jest celowym dzialaniem. Chodzi o promowanie rowerow w naszej "rowerowej stolicy" ;)
~loblob 3-09-2010 12:03
Końcowa masa nawierzchni to warstwa ścieralna! - a nie nieścieralna!
~nickt 3-09-2010 13:08
W normalnym kraju takie prace prowadzone sa w nocy.
~do nickt 3-09-2010 14:48
W normalnym kraju ----- TAK
~exxon 3-09-2010 14:59
robią dobrze i ja jestem zadowolony ,będzie sie fajnie jeździło
~Obserwator 3-09-2010 16:02
Tytuł niczym z Faktu albo Super Expressu :-( czyżby redakcja dryfowała w tym kierunku ? Czasami, przy czytaniu, trzeba się położyć na podłodze aby dorównać poziomowi niektórych artykułów.
~bang 3-09-2010 16:32
normalnie wrocek się wkręca ale naszczęscie tylko do konca wrzesnia
~do nickt 3-09-2010 19:47
W normalnym tak, ale jak wiadomo nasz nie jest normalny. Już sobie wyobrażam zachowanie okolicznych mieszkańców i ich skargi na hałas spowodowany frezowaniem nawierzchni, kuciem asfaltu młotem czy ubijaniem kostki. Założę się, że nikt by nie chciał, żeby w nocy pod jego oknami prowadzono takie prace tym bardziej, że o tej porze hałas niesie się cztery razy dalej. Przypomnę, że "arystokracja zabobrza" płacze, jak nurki gniotą puszki czy gdy z rana obudzi ich praca śmieciarki.
~mm 3-09-2010 20:15
Cóż, prace wykonuje jakaś marna firma, jakby to robiło KR Siedlęcin to byłby pokaz szybkości i jakości, a tak, trudno.
~do do nickt 3-09-2010 21:25
w normalny a polska do tej drugiej nalezy
~ja 3-09-2010 21:36
mysle ze sa wieksze problemy w zyciu niz jakas tam przebudowa skrzyzowania!!! co to za problem? chwila w korku i po sprawie. w wielkich miastach sa korki, w jeleniej to tylko chwilowe klopoty. takie korki to tylko kwestia podejscia do problemu! pozdrawiam:)
~loblob 3-09-2010 21:40
Korka faktycznie nie ma wielkiego. Pojedźcie do Krakowa na Rondo Ofriar Katynia to zobaczycie co to korek. A po drugie brawa dla policji za kierowanie ruchem - tam zawsze powinien być policjant - dobrze mu szło! Może nowa sygnalizacja da sobie lepiej radę niż zwykła, która za mało puszczała aut od Aniluxu!
~leno 3-09-2010 22:12
tzw.inteligentna sygnalizacja miała byc tam juz podczas budowy obwodnicy od tego skrzyżowania do Sobieskiego. Ale wtedy MZDiM nie przypilnowalo sprawy. zgadzam sie z pasjonatem i następnym wpisem
~Pronto 3-09-2010 23:10
Nie przesadzajmy z tymi korkami ,jedz do każdego większego miasta będziesz wiedział co to korek,a najlepiej jedz do Chin ,gdzie ostatnio korek do Tybetu miał 120 km.długości.Pocieszmy się ,że po zmroku nastąpi jasność .Cieszmy się ,że nie ma tam żadnego krzyża ,nie wiem którędy byśmy omijali skrzyżowanie .
Menes 3-09-2010 23:52
Dzisiaj miałem tą nie przyjemność tam stać i wdychać smród z pobliskiej oczyszczalni, a gdy wróciłem do domu, to tak mnie muliło w żołądku, że nic nie zrobiłem i straciłem całą resztę dnia. Może ktoś by w końcu zrobił coś z tym super nowoczesnym trucicielem? Ja się tylko dziwię wieśniakom robiącym zakupy w okolicznych molochach, jak oni tam wytrzymują?
~do menes 4-09-2010 5:48
delikatniutki człowieczek z ciebie... aż cie zmuliło... oj oj;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Powstaje taras widokowy na Szrenicy

Brama do parku nadal zamknięta  

Spór o edukację seksualną

Apel do parlamentarzystów

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
345
Tak
55%
Nie
37%
Nie wiem
8%