MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Drogi pełne dziur. Do remontu jeszcze przed zimą

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 17 października 2011, 8:08
Aktualizacja: 8:09
Autor: Angela
Fot. RED
Jeleniogórscy kierowcy narzekają na fatalny stan nawierzchni niektórych ulic i pytają, czy jeszcze przed zimą ktoś zamierza je naprawić. Tymczasem Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Jeleniej Górze wystąpił o dodatkowe pieniądze na ten cel i czeka na decyzję władz. Zostanie też przetarg na budowę stanowiska do ważenia ciężarówek.

- Jest już jesień, październik, a drogi w mieście, począwszy od głównych, jak krajowa trójka czy Wojska Polskiego, a skończywszy na osiedlowych, są dziurawe. Czy władze miasta zakończyły już naprawy dróg przed nowym sezonem? Czy jak zwykle zimą będziemy jeździć po dziurach, które będą naprawiane na mrozie co jest marnowaniem naszych pieniędzy? – pyta jeden z naszych czytelników.

Czesław Wandzel, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze zapewnia, że część dróg jeszcze przed zimą będzie naprawiana. Remonty mają być prowadzone w listopadzie. Najpierw „pod młotek” pójdą drogi gminne i powiatowe, których łącznie miasto obsługuje około powyżej trzystu.

– Wystąpiliśmy o dodatkowe 200 tys. zł na remonty ulic. Są to pieniądze zaoszczędzone z poprzednich inwestycji, więc mamy nadzieję, że władze miasta pozytywnie rozpatrzą nasz wniosek. Planujemy wyremontować przede wszystkim te ulice, które są w najgorszym stanie. Ile z nich uda nam się naprawić będzie zależało od pieniędzy, jakie dostaniemy – mówi szef jeleniogórskiego MZDiM.

Wkrótce urząd miasta ogłosi natomiast przetarg na budowę stanowiska do ważenia przepełnionych samochodów ciężarowych, które niszczą nawierzchnię ulic. Takie stanowisko ma być gotowe do końca roku przy ul. Konstytucji 3 Maja na pasie zieleni na wysokości drogi na Krzyż Milenijny. Ciężarówki będą ważone przez Inspekcję Transportu Drogowego, która dostarczy wagę i będzie karać kierowców zbyt ciężkich pojazdów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Finał procesu dwójki działaczy KOD–u

Konferencja PiS: Wybory i lokalne połączenia

Akcja krwiodawstwa w Kowarach

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~wrózka 17-10-2011 8:48
postawcie jeszcze właściwe znaki drogowe tam gdzie powinny być i oznaczcie prezyzyjnie "strefy zamieszaknia" bo jak do tej pory to macie braki w znajomości prawa nie tylko drogowego. Pod lupę należałoby wziąć ulicę Krótką,Mroczną i Długą i Plac RatStaż Miejska kara osoby niepełnosprawne za parkowanie „ w Strefie zamieszkania”na ul. Krótka od strony Bankowej znak jeden jedyny mało widoczny za znakiem zakazu ruchu Wjazd od strony ul. Mrocznej, Drucianej, Długiej nie posiada znaku „strefa zamieszkania” Strażnikowi nie musisz wierzyć na słowo by płacić mandat 100 zł. d-40 Oznacza wjazd do strefy zamieszkania. Znak może być umieszczony w innym miejscu niż po prawej stronie jezdni. Informuje ponadto, że umieszczone w tej strefie urządzenia wymuszające powolną jazdę (progi zwalniające)itd.
~wrózka cdn. 17-10-2011 8:56
D-41 Koniec strefy zamieszkania Oznacza wyjazd ze strefy zamieszkania. Znak może być umieszczony w innym miejscu niż po prawej stronie jezdni. Jeden jedyny znak koło Jubilera na ul. Bankowej trudno go dostrzec jeśli masz pieszego przed samochodem. Nie uregulowane prawo w stosowaniu parkowania osobom niepełnosprawnym.NA BIEDNYCH,CHORYCH I POSZKODOWANYCH PRZEZ LOS BOGACIĆ SIĘ CHCE JELENIOGÓRSKA WŁADZA! PROTESTUJĘ ZA NIERZETELNE OZNAKOWANIE I NIELUDZKIE TRAKTOWANIE NIEPEŁNOSPRAWNYCH
~tjg 17-10-2011 8:59
... czy "około powyżej trzystu" to np. 304?? :) pozdrawiam
~tjg 17-10-2011 9:04
... czy "około powyżej trzystu" to np. 304?? :) pozdrawiam
~trew 17-10-2011 9:28
Jedną wagę ustawcie na Karkonoskiej w Sobieszowie ... przeciążone samochody z dłużycą (drewnem) zniszczą tą wyremontowaną drogę "w tri miga". NIGDY jeszcze nie widziałem Inspekcji Drogowej na ulicach którymi zwozi się drewno z lasu, a ulice te są nieprzygotowane do 45 tonowych i więcej, obciążeń.
~x 17-10-2011 9:48
te przedzimowe naprawy to jakies senne majaki ! dziury po minionej zimie jeszcze nie usuniete na glownych ciagach jak oginskiego, w.polskiego. stare pekniecia nawierzchni powiekszaja sie jak i zapadajace sie studzienki i wala w zawieszenie aut az boli. drogowcow nawet na lekarstwo. beda, napewno jak popada snieg i zlapie mrozek, to da im gwarancje frontu zajecia na przyszlosc. to juz norma wszystkim znana.
~KOZIA 17-10-2011 9:55
a ja wczoraj przejzezdzalem ulica KOZIA i w glowie mi sie nie miescji jak takie cos moze byc na drodze po ktorej dziennie jezdzi nie malo samochodow i autobusow! Polecam bucom z magistratu przejechac sie i ocenic wykonanie TYCH NAPRAW sprzed kilku (chyba 3 miesiecy) to totalne dno! Szkoda pieniedzy marnowac na takie latanie!!!!!
~użytkownik 17-10-2011 10:30
A ulica Łomnicką niedługo będzie można jeździć tylko środkiem. \"Pozdrowienia\" dla decydentów.
~REB 17-10-2011 10:45
A co z ulicą Łąkową którą ciężkie samochody ciężarowe zniszczyły dostarczając kamienie do regulacji rzeki.Przy pierwszych oblodzeniach drogi samochody będą się zsuwać ze skarpy.Ciekawe kto zapłaci za remonty samochodów ?
~qba 17-10-2011 14:30
szczególnie ładna nawierzchnia jest np. na ulicy grottgera, powyżej wojska polskiego... od jakiegoś czasu zapomniana, za poprzedniej prezydentury jeszcze czasem ją połatali...
~warez 17-10-2011 14:34
Ludzie a co z z ul.Warszawską czy miasto planuje zrobić z tej ulicy poligon doświadczalny. To co teraz się dzieje z w/w ulicą to koszmar , nie długo będzie można przejechać przez nią tylko terenówką. Czy my mieszkańcy zaliczamy się do jakiś podludzi?. Jak tak to zaorać i z głowy.Ludzie narzekają że mają dziury w asfalcie , a my musielibyśmy mieć najpierw asfalt.
~Czarnula 17-10-2011 14:52
Przypominam o ulicy Koziej Panu Prezydentowi ,tak obiecywał że będzie nowy asfalt ,a tymczasem TIR-y i ciężkie samochody jeżdżą ,gdyż trwa budowa nowego wiaduktu,a my bezpiecznie nie możemy wjeczać na swoje posesje.
~Ula 18-10-2011 7:59
Załatania dziur też wymaga ul.Okopowa (duuużych dziur na samym zakręcie) Polecam uwadze służbom drogowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Piknik ze zwierzakami w sobotę

KSWiK spotka się z Karpaczem w sądzie?

Rajd zdewastował las?

Uczniowie prezentują prace dyplomowe

Jeszcze mocno popada

Sonda

Wg. rządu najlepiej zarabiający mają finasować 500+ dla osób niepełnosprawnych. Czy to jest słuszne?

Oddanych
głosów
132
Tak
36%
Nie
60%
Nie mam zdania
4%