MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Drogi jak szwajcarski ser

Wiadomości: Dolny Śląsk
Wtorek, 15 marca 2005, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 22 stycznia 2006, 18:09
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
ZGORZELEC/JELENIA GÓRA Slalom przez miejskie ulice – to nie nowa dyscyplina sportu, lecz szara rzeczywistość kierowców.

Tragedia – to jedno z najczęstszych określeń używanych przez kierowców na opisanie tego, z czym muszą się ostatnio borykać, jeżdżąc po ulicach miast

Beata Gocior ze Zgorzelca kiwa tylko głową, pytana o stan nawierzchni ulic w mieście.
– Jest tragicznie – mówi.
– Jak się uda jedną dziurę ominąć, to wjedzie się w kolejne trzy. Kierowcy uważają, że najgorsza jest ulica Armii Krajowej, począwszy od świateł przy ulicy Słowiańskiej do skrzyżowaniu przed zgorzeleckim sądem. To właśnie w tym miejscu, w samym środku miasta, są największe i najniebezpieczniejsze dziury.

Winna pogoda...
– To nasza droga – mówi Adam Żukowski z obwodu drogowego w Tylicach Dolnośląskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Drogami wojewódzkimi są w mieście także ulice Bohaterów Getta, odcinek Daszyńskiego i Piłsudskiego. Ich stan jest równie zły, co Armii Krajowej.
– Zaczęliśmy już naprawy, ale mamy ograniczoną liczbę pracowników, poza tym wciąż utrudnieniem jest pogoda – wyjaśnia. Zapowiada, że w tym tygodniu rozpoczną się duże remonty. Załatane mają być dziury na ulicach Armii Krajowej, Bohaterów Getta, znikną najgorsze wertepy także na nieremontowanym odcinku drogi Zgorzelec – Bogatynia.
– Za stan nawierzchni na odnawianej części tej trasy (Zgorzelec – Radomierzyce) odpowiada wykonawca przebudowy, portugalska firma MSF – tłumaczy Żukowski.
Te zapewnienia nie uspokajają kierowców. – Serce mnie boli, kiedy jadę ta drogą – mówi zgorzelczanka Irena Ławicka. – Dziura obok dziury i nie ma ich nawet jak ominąć. To właśnie dlatego zrezygnowała z dojazdów do Bogatyni swoim volkswagenem. – Ostatnio musiałam wymienić poduszki przy silniku. Już nie jeżdżę – mówi.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wszyscy za strajkiem

Kończy się referendum strajkowe

Żeromalia na filmowo

Przybywa pasażerów

Miłośnicy zabytków na swoim kolejnym zlocie

Uchodźcy religijni na ziemi jeleniogórskiej

Specjaliści medycyny ratunkowej szkolą się i zwiedzają

Brakuje rodzin zastępczych

Sonda

Czy wszystkie handlowe niedziele powinny wrócić?

Oddanych
głosów
615
Tak
62%
Jest dobrze, jak jest
13%
Nie
23%
Nie ma zdania
1%