MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Droga z Cieplic do Staniszowa to dziura na dziurze

Wiadomości: Powiat
Piątek, 27 grudnia 2013, 7:23
Aktualizacja: Sobota, 28 grudnia 2013, 8:06
Autor: Mea
Fot. Mea
– Stan ul. Cieplickiej w Staniszowie jest fatalny, nie ma nawet skrawka asfaltu, są tylko dziury pełne wody, błoto i ostre kamienie – skarżą się mieszkańcy osiedla Słoneczna Dolina oraz centrum Staniszowa. Droga ma znaczenie turystyczne, łączy bowiem zabytkowe obiekty Doliny Pałaców i Ogrodów tj. Pałac Schaffgotschów, Pałac na Wodzie, czy też Pałac Staniszów.

Droga miała być wyremontowana w tym roku (2013) z funduszy napraw szkód popowodziowych, jednak zabrakło pieniędzy. – Chcieliśmy też pozyskać środki przeznaczone na grunty rolne, jednak Urząd Marszałkowski stwierdził, że nie jest to typowa droga rolna, bo powstały przy niej osiedla i domki. Trasa ma długość prawie 1,5 km, a szacowany koszt jej remontu to ok. 1 mln zł – powiedział Zbigniew Czerniawski, kierownik Działu Technicznego Zarządu Dróg Powiatowych w Starostwie Powiatowym w Jeleniej Górze.

Droga przed wojną była utwardzona i miała asfalt, obecnie przypomina raczej drogę polną i nie widać na niej dawnej nawierzchni. Służy mieszkańcom centrum Staniszowa, którzy z trudem, ale jeżdżą tędy na zakupy w Cieplicach lub do pracy. Ponadto powstało przy niej osiedle Słoneczna Dolina, a obok Muzyczna Polanka oraz domki jednorodzinne, gdzie mieszka już sporo osób.

- W 2014 r. będziemy składać wnioski o dotację m.in. na remont drogi w Staniszowie, biegnącej od kościoła w centrum Staniszowa, przez osiedle Słoneczna Dolina, aż do Cieplic. W okolicy zamieszkało wiele osób, którym chcemy ułatwić dojazd do pracy, domu, czy szkoły. Trasa ma też znaczenie turystyczne, tym bardziej należy ją wyremontować – podkreślał Zbigniew Jakiel, wicestarosta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Najczęstsze problemy pożyczkobiorców – jak sobie z nimi radzić?

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Problem z oświetleniem ulicznym  

Miejsce piknikowe wkrótce w Karpaczu

Radni miejscy zdecydowali o podatku

Barbórkowa feta

Zmarł ks. Józef Stec

O trzy miliony więcej

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
616
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%