MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 23 września
im. Bogusława, Linusa

Droga z Cieplic do Staniszowa to dziura na dziurze

Wiadomości: Powiat
Piątek, 27 grudnia 2013, 7:23
Aktualizacja: Sobota, 28 grudnia 2013, 8:06
Autor: Mea
Fot. Mea
– Stan ul. Cieplickiej w Staniszowie jest fatalny, nie ma nawet skrawka asfaltu, są tylko dziury pełne wody, błoto i ostre kamienie – skarżą się mieszkańcy osiedla Słoneczna Dolina oraz centrum Staniszowa. Droga ma znaczenie turystyczne, łączy bowiem zabytkowe obiekty Doliny Pałaców i Ogrodów tj. Pałac Schaffgotschów, Pałac na Wodzie, czy też Pałac Staniszów.

Droga miała być wyremontowana w tym roku (2013) z funduszy napraw szkód popowodziowych, jednak zabrakło pieniędzy. – Chcieliśmy też pozyskać środki przeznaczone na grunty rolne, jednak Urząd Marszałkowski stwierdził, że nie jest to typowa droga rolna, bo powstały przy niej osiedla i domki. Trasa ma długość prawie 1,5 km, a szacowany koszt jej remontu to ok. 1 mln zł – powiedział Zbigniew Czerniawski, kierownik Działu Technicznego Zarządu Dróg Powiatowych w Starostwie Powiatowym w Jeleniej Górze.

Droga przed wojną była utwardzona i miała asfalt, obecnie przypomina raczej drogę polną i nie widać na niej dawnej nawierzchni. Służy mieszkańcom centrum Staniszowa, którzy z trudem, ale jeżdżą tędy na zakupy w Cieplicach lub do pracy. Ponadto powstało przy niej osiedle Słoneczna Dolina, a obok Muzyczna Polanka oraz domki jednorodzinne, gdzie mieszka już sporo osób.

- W 2014 r. będziemy składać wnioski o dotację m.in. na remont drogi w Staniszowie, biegnącej od kościoła w centrum Staniszowa, przez osiedle Słoneczna Dolina, aż do Cieplic. W okolicy zamieszkało wiele osób, którym chcemy ułatwić dojazd do pracy, domu, czy szkoły. Trasa ma też znaczenie turystyczne, tym bardziej należy ją wyremontować – podkreślał Zbigniew Jakiel, wicestarosta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

To było bezpieczne?

Remont wiaty na finiszu

Sadzą las

Doczekają się ronda

Dzień Sportu

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Są kolejne zakażenia (aktualizacja)

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
783
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%