MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Droga rowerowa na Zabobrzu zyska dodatkowe ławki

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 27 lipca 2011, 7:54
Aktualizacja: 7:56
Autor: Angela
Fot. Agrafka
Jest szansa, że na prośbę cyklistów i użytkowników drogi rowerowej na Zabobrzu trafi tam 10 dodatkowych ławek, na których będą mogli odpocząć rowerzyści i rolkarze, a także spacerowicze i biegacze. Jeśli pomysł zyska akceptację prezydenta, ławki staną w najbliższych tygodniach.

O tym, jak bardzo była potrzebna pięciokilometrowa droga rowerowa od ul. Ogińskiego do węzła Grabarów na Zabobrzu, świadczą tłumy, które z niej korzystają. Wśród użytkowników są nie tylko cykliści, ale i spacerowicze w podeszłym wieku, matki z małymi dziećmi czy rolkarze.

- Budowa tej drogi rowerowej była strzałem w dziesiątkę. Ludzie kupują sobie rowery, rolki czy kijki nordic walking by z niej skorzystać. Jeżdżąc tą trasą widzieliśmy całe tłumy, w tym również osób starszych i zauważyliśmy potrzebę doposażenia drogi w dodatkowe ławki. Wczoraj spotkaliśmy się z dyrektorem miejskiego zarządu dróg i mostów w Jeleniej Górze, który powiedział, że być może będzie taka szansa – mówi Zbyszek Leszek, prezes Towarzystwa Izersko-Karkonoskiego.

Czesław Wandzel, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów, mówi, że jest to świeży pomysł, który trzeba omówić z władzami. Potwierdza jednak, że miasto posiada zbędne drewniane ławki, które miały być wykorzystane przy ul. Sudeckiej, ale na ten cel pozyskano nowe fundusze zewnętrzne w ramach współpracy Polska – Czechy.

- Jeśli prezydent wyrazi zgodę by zamontować je przy drodze rowerowej na Zabobrzu zostaną one tam ustawione w najbliższych trzech tygodniach. Myślę, że byłoby to po pięć sztuk po każdej ze stron. Są to ławki z drewnianych bali, bez oparć – mówi Czesław Wandzel.

Ogłoszenia

Czytaj również

Krakowska w budowie

Areszt dla mieszkańca Krzeszowa

Wakacje w Złotoryi

Komentarze (25) Dodaj komentarz

~1234321 27-07-2011 8:08
Trakt rowerowo-pieszy a nie droga rowerowa, niestety rowerzysta nie ma na tej ścieżce żadnych praw. Wszystko mogą za to chodzące całą szerokością drogi święte krowy w pieskami. A cze Jeleni góra ma w ogóle jakąkolwiek prawdziwą ścieżkę rowerową? wydaje mi się że są to tylko trakty rowerowo-piesze.rowerowa stolica Polski bez żadnej drogi rowerowej. Takie rzeczy tylko w Polsce.
~fikss 27-07-2011 8:52
Swieta prawda, lepiej juz rowerem poruszac sie po przylegles szosie. Bezpieczniej niz wpasc na babcie z pieskiem itd. Drogi rowerowej w naszej kotlinie nie ma ani metra :)
rymcycymcy 27-07-2011 9:45
Powiem wam w tajemnicy, że się tam wysypałem do rowu przez jakąś pańcię z dzieckiem :) ...Rowerzyści do rowu !! ...poznałem drugą stronę mocy ! :))
~ 27-07-2011 12:20
a na drodze rowerowej wzdloz sudeckiej na klodach zasuwaja
ebee 27-07-2011 12:30
Widziałem te ławki. Wygladają naprawde atrakcyjnie. Tylko, czy przy okazji nie można by zmobilizować np. Strażników miejskich do objęcia "patronatem" tych dróg rowerowych. Ktoś powinien uświadomić niektórym mieszkańcom, że to jest droga dla rowerów, a nie promenada miejska, czy też tor wyścigowy dla quadów. Obawiam się jednak, że Straż Miejska skupi się raczej na wyłapywaniu jeleni na radar otrzymany niedawno zamiast zająć się tym moim zdaniem ważnym problemem. Pozdrawiam, EBEE
~Leszek Z 27-07-2011 12:48
ebee - to jest trakt rowerowo-pieszy - NIE droga rowerowa - proszę zwracać na znaki drogowe - taka sama sytuacja jest na ulicy Sudeckiej w kierunku na Karpacz - to też NIE jest droga rowerowa. To, że ktoś kiedyś tak nazwał ten chodnik droga rowerową - to tak to potocznie tylko tak nazywa.Pozdrowerki - Zbigniew Leszek
~tojak 27-07-2011 13:17
Prośba do Pana Zbigniewa Leszka, aby wyjaśnił niektórym korzystajacym z tego traktu rowerowo-pieszego jak należy się poruszac, jakie zasady obowiązują pieszych, rowerzystów i rolkarzy bo każdy idzie (jedzie ) po stronie jak mu pasuje. pozdrowienia.
~kolarz 27-07-2011 14:26
Dołączam się do głosów poprzedników. Wczoraj wjechał mi prosto pod koła wnuczek na hulajnodze, który wybrał się tam z babcią i urządzał slalom całą szerokością. Jakież było oburzenie owej pani, jak zwróciłem uwagę, jak należy się na takiej drodze zachowywać. Niestety, zrobiła nam się z tych traktów babciostrada i należy się tym zająć. Może po jednej stronie obwodnicy niech będzie trakt spacerowy, a po drugiej typowo rowerowy. Może należałoby wymalować pasy i odpowiednio oznaczyć część dla pieszych i rowerzystów. Przejechanie tamtędy rowerem niestety nie należy do przyjemności, a szkoda.
rymcycymcy 27-07-2011 16:00
14:26 | ~kolarz | ...babciostrada :) ...fajne ! :) Zrobi się tam wesoło jak ruszą pielgrzymki do Krzyża Wysokiego Napięcia ...to będzie dopiero ...strada ! ;)
~mieszkaniec3 27-07-2011 16:48
Śmiechu warte... Zbigniew Leszek jeszcze kilka miesięcy temu krytykował ścieżkę gdzie się tylko dało, wytykał palcem każdy krawężnik... A teraz: wchodzę na \"Jelonkę\", a tu jedno jedyne zdjęcie: uśmiechnięty Zbigniew Leszek na tle ścieżki. Panie Leszku, tak szybko zmienił pan zdanie? Z pana aż uderza fałsz, obłuda i zakłamanie. Takim osobom juz dziekujemy, nie chcemy w naszym mieście takich decydentów jak pan!
~polo 27-07-2011 17:08
może jest potrzebna zgoda prezydenta na postawienie dodatkowych kubełków na śmiecie
~do mieszkani 27-07-2011 18:30
Ja ci wytłumaczę, o co chodzi. Bo ten cały Zbyszek Leszek czy Leszek Zbyszek to jest zwykły polityk, który zachowuje się jak kameleon. Ścieżka jest ta sama, ale zmieniły się władze w J.G., to i zmienił sie Zbyszek Leszek. Nawet teraz podpisuje się Leszek Z, a nie -jak dawniej - Zbyszek L. Tak samo wcześniej Zbyszek L. krytykował nie scieżkę, tylko władze, które za ta ściezką stały. Ścieżka to tylko pretekst do robienia kariery politycznej i podlizywanie się lokalnym kacykom.
~fic 27-07-2011 18:54
Zamiast ławek... Na bok spory dotyczące, kto ważniejszy na ścieżce! Pieszy rowerzysta czy rolkarz, czy... może pojazd rolniczy? Drążę temat sieci dróg rowerowych. Chciałem przypomnieć, że omawiana ścieżka jest ważną częścią bezpiecznego szlaku rowerowego prowadzącego do Krainy Pałaców i Ogrodów (tak naprawdę jedyne połączenie nieszosowe), którą wg moich obserwacji jedzie (na przykład do Łomnicy czy Wojanowa) wielu, wielu rowerzystów. Szlak byłby bezpieczny, gdyby nie fakt konieczności pokonania obwodnicy przy Wincentego Pola, jak również na Zabobrzu - szosy do Legnicy. Bardzo proszę osoby kompetentne o odpowiedź kiedy te bezpieczne przejścia-przejazdy będą zrealizowane? Problem ten przedstawiam w swoim filmie znajdującym się pod adresem: http://www.fotografiax.hg.pl/trasy_18.html
~zuśka40 27-07-2011 19:00
Jest problem -dodatkowe barjerki,na ścieżkę od strony Ogińskiego wjeżdżają samochody po pasach na działki obok,brak oznakowania dla idyjotów,ze ścieżki zrobili jezdnie,CO NATO POLICJA-ma to w DUPIE widzi i nie reaguje.
~1979 27-07-2011 19:01
I to by była pierwsza - przeprowadzona od początku do końca - inwestycja zawiły w mieście. Montaż 10 ławek. Zobaczymy czy mu czasu do końca kadencji wystarczy...
~Gość 27-07-2011 20:16
To nie są drogi rowerowe ,tylko spacerowe ,tam ludzie łażą z pieskami na smyczy ,dziećmi w wózkach ,żenada trakt spacerowy trzeba to nazwać a nie droga rowerowa ja i tak korzystam z normalnych dróg ,bo te rowerowe to tylko śmiercią grożą .
~sfa 27-07-2011 20:26
świetna jest ta droga, tylko krótka strasznie...
~DO ROWU! 27-07-2011 21:27
Cholera Samochodem nie pojedziesz,chodnikiem nie pochodzisz,drogą polną nie pójdziesz.We łbach się poprzewracało rowerzystom po zmianie przepisów.Jeżdżą "ławą"jak chcą,całą szerokością jezdni.Nic ,tylko mają wymagania,żeby na nich uważać.A spajajcie wy transwestyci w rajtuzach z pampersami do rowu!!!! Żeby wymagać od innych,zacznijcie od siebie.ROWERZYŚCI DO ROWU!!!!!
Piipi Jelonkowa 27-07-2011 22:06
~Procesja kościelna .. już widzę zadowoloną twarz księdza !
ebee 27-07-2011 22:15
A mnie nie dziwi uśmiech na twarzy Zbigniewa Leszka. Takich tras rowerowych może nam pozazdrościć niejedno miasto. Co prawda to dopiero poczatek, ale wierzę, że tentrend się utrzyma. Piszę te słowa jako były oponent działań Zbigniewa Leszka. Dziś chylę przed nim czoła. Na tą chwilę dołączam do grona pozytywnie nastawionych do tego człowieka. Pozdrawiam, EBEE
Piipi Jelonkowa 27-07-2011 22:23
~Panie Zbigniewie Leszku ! .. byłam *tam moim rowerkiem ! .. który pokonał ten odcinek .. bez "rymcycymowej" wpadki !
~@ebee 28-07-2011 0:35
Tyle, że żadna w tym zasługa Zbigniewa Leszka. Gdy ścieżka była budowana, pan Leszek wszystko z góry krytykował, a gdy jest gotowa, zasługę przypisuje sobie. Można by rzec: przyszedł na gotowe. Byłem ciekaw, jak pan Leszek zareaguje, gdy się okaże, że jego krytykanctwo nie potwierdzi się, a ścieżka będzie udana i nie pomyliłem się: pan Leszek szybko zapomniał swoje słowa i czyny.
~hydraulik 28-07-2011 7:30
A co za "mądre głowy" wymyśliły tę "drogę rowerową" pozbawioną wzniesień i zjazdów, i to jeszcze po dwóch stronach jezdni? Gratuluje GŁUPOTY!!!
~MN 28-07-2011 9:25
Byłam wczoraj z mężem i córka na rolkach.Droga rowerowa super musze przyznać. Ale niestety jest notorycznie "zaśmiecana" przez kierowców wiejskich pojazdów mechanicznych, różnymi drobnymi kamykami, piachem czy ziemią z pola.Trzeba by pomysleć jeszcze o sprzataniu owej "ścieżki rowerowej".
~anioł 28-07-2011 22:34
Jest super ta nasza droga rowerowa.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

PSZOK tylko bez zaległości

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Promesy dla OSP

Wiceminister podsumowała kampanię prezydenta

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2054
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%