MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 6 sierpnia
im. Jakuba, Sławy

Droga do szkoły pod okiem policjantów

Wiadomości: Region
Środa, 2 września 2015, 8:25
Aktualizacja: 9:55
Autor: 112
Fot. KMP Jelenia Góra
Do końca tygodnia jeleniogórscy policjanci będą czuwać pod szkołami nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

Od wczoraj (1.09) patrole obecne są przy szkołach tuż przed pierwszym dzwonkiem i pod koniec zajęć, aby pomóc najmłodszym przejść przez jezdnię. Są również w obrębie miejsc zagrożonych, zwłaszcza w godzinach nasilenia ruchu dzieci i młodzieży.

Ponadto policjanci informują jak bezpiecznie zachowywać się na drodze. Prowadzą działania dyscyplinujące wobec pozostałych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze drogówki będą prowadzić systematyczne kontrole autobusów i gimbusów przewożących dzieci do i ze szkoły.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wypadek na "trójce"

Zatrzymali recydywistę

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~pfff 2-09-2015 11:18
Mam głupie wrażenie,że te akcje to dym bez ognia,a policji jest za mało,by dodatkowo angażować się w takie bzdury.Tworzenie PR u i wizerunku dobrych wujków nie nabija punktów tej formacji,traktowanej przez słąbo rozwinięte obywatelsko społeczeństwo jak namiastka armii okupacyjnej (syndrom znany w każdym kiepsko wyedukowanym społęczeństwie) .Przed taką formacją niezdyscyplinowane społeczeństwo ma trząść portkami ,a nie patrzeć z sympatią.Na budowanie innych relacji przyjdzie czas za jakieś 30 lat,gdy ludzie przestaną ufać politycznym hochsztaplerom,angażować się w sprawy lokalne i organizować w organizacej społeczne,jak to się dzieje w wysoko rozwiniętych społeczeństwach.
~ 2-09-2015 13:09
Jak rodzice nie nauczą rozpieszczonych bachorów kultury to żaden policjant nie uchroni tak samo na Armi Krajowej żeby mogli to wjechaliby do szkoły a przy tym blokują przejazd pod komendą a zwrócić uwagę to gorzej zachowują się od buraków
~ 2-09-2015 14:02
Zobacz jaką Ty masz rejestrację to wtedy okaże się kto jest burakiem a miejsce jakbyś zajął to ostatni raz a co do dzieci to zobacz co palą przed szkoła np.dzisiaj na Grunwaldzkiej 0 policji ,lecz dzieci są z dobrego domu???
~kipic 2-09-2015 14:55
a pan z bródką to założył czapkę od starego munduru - nowa mu się zapodziała?
~ 2-09-2015 15:30
Zapraszam na ulicę Morcinka koło szkoły tutaj są jaja a policjanta czy straży miejskiej nie zobaczysz !!!!!!
~Dolary 2-09-2015 16:25
Akcja nie polegała na patrolowaniu okolic szkoły tylko standardowo na rozstawieniu fotoradarów przed i za szkołami. Czyli, krótko mówiąc standardowo na strzyżeniu kieszeni kierowców.
~ 2-09-2015 18:58
Po wtore : podworko obok pakrkingu na Sudeckiej (obok strazy poz) - ok 20 tu uczniow Ekonoma, na przemian z sasiednim Gimnazjum. Pety z tygodnia z trodem pomiesci pojemnik na smieci, tylko ktos musi to zaladowac, gdzyz TWORCY tego syfu odchodza plujac przed siebie jakby nigdy nic. Gdzie jest POLICJA albo zapracowana SM? MAJA TO TAM GDZIE SLONKO NIE ZAGLADA. Ta opieka to pic na wode, to tylko pod publiczke ,tam gdzie sa widoczni. Polecam pierwsze poranne przerwy w szkolach i spojrzenie na owe podworko.
~mateusz50 2-09-2015 19:43
Przejazd ul. Morcinka na wysokości szkoły, przed godz. 8, to istna masakra. Ulica należy do bardzo ruchliwych. Dlaczego więc łamane są , pod okiem dyżurujących policjantów, przepisy ruchu drogowego? Chodzi o zatrzymywanie samochodów po nie własnościowej stronie ulicy. Odcinek ul. Morcinka na wysokości szkoły jest bardzo niebezpieczny. Najwyższy już czas wprowadzić ponownie zakazać zatrzymywania i postoju. Może tym razem się uda.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

Pogoń za uciekinierem

Stalowe rumaki w Karpaczu

Zwłoki w rzece

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
957
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%