Czytających: 11581

III-liga siatkarzy: Dreszczowiec w Kowarach, Olimpia minimalnie lepsza!

Niedziela, 2 lutego 2014, 5:34
Aktualizacja: 5:41
Niesamowitych emocji dostarczyli swoim kibicom siatkarze III–ligowej Olimpii, którzy w pierwszym meczu o miejsca XI–XII pokonali Ogień Żmigród 3:2.

W sobotnim spotkaniu w hali Szkoły Podstawowej nr 1 w Kowarach naprzeciw siebie stanęły równorzędne zespoły. Pierwsza partia od początku toczyła się pod dyktando gości, którzy wygrali do 19. W drugiej odsłonie Olimpia nie dała szans rywalom wygrywając gładko, 25:15. Od trzeciego seta gra się wyrównała, oba zespoły walczyły zaciekle o każdy punkt, ale minimalnie lepsi okazali się przyjezdni (23:25). Czwarta partia była najdłuższa, w ciągu 27 minut kibice byli świadkami dramatycznej walki o pozostanie w meczu. Kowarzanie przegrywali 1:5 i 6:13, ale im bliżej rozstrzygnięcia seta, tym lepiej spisywali się podopieczni Patryka Hobgarskiego. Po kolejnych akcjach gospodarze poprawili wynik na 10:14, by w końcu wyrównać na 17:17. Końcówka czwartej odsłony należała już do ekipy z Kowar, która wygrywając 25:22 uniknęła porażki dając swoim fanom nadzieję na końcowy triumf. W tie-breaku aktorzy siatkarskiego widowiska nadal podsycali emocje na trybunach, miejscowi obronili kilka piłek meczowych, by ostatecznie zwyciężyć 20:18, a cały mecz 3:2.

Olimpia Kowary - Ogień Żmigród 3:2 (19:25, 25:15, 23:25, 25:22, 20:18)

Olimpia: Świdziński, Wraga, Paweł Gwizdek, Adamczak, Drewnicki, Kozłowski, Skrzypiec, Pakuła, Piotr Gwizdek, Florkowski. Libero: Idziak, Wyspiański.

Ogień: Kubicki, Husarz, Kuriata, Serniak, Górski, Maciejak, Wroński. Libero: Grys.

Rewanżowe spotkanie odbędzie się za dwa tygodnie (15. lutego) w Żmigrodzie.