Zalogowanych: 20

III-liga piłkarska: Dramatyczny bój Spartakusa!

Niedziela, 15 grudnia 2013, 13:20
Aktualizacja: 22:58
W sobotnim spotkaniu III–ligi koszykarzy Spartakus był na prowadzeniu tylko raz – po ostatniej akcji meczu. Były gracz Sudetów, Karol Wojciul zdobył w tym spotkaniu 2 punkty, ale to jego trafienie dało jeleniogórzanom zwycięstwo nad SMK Lubin 61:59.

Podobnie jak w pierwszej rundzie w Lubinie (KSW wygrało 73:69) losy spotkania ważyły do ostatnich sekund. Pierwsza, beznadziejna kwarta w wykonaniu gospodarzy mocno utrudniła zadanie podopiecznym Andrzeja Radziwanowskiego. Po 10. minutach na tablicy wyników było 4:21, w drugiej odsłonie gospodarze zmniejszyli straty zaledwie o 5 "oczek" wygrywając tą część 15:10. Rezultat do przerwy 19:31 był adekwatny do obrazu gry na parkiecie.

Po zmianie stron Spartanie mozolnie odrabiali straty, poprawili skuteczność, ale w dalszym ciągu musieli gonić wynik. W decydującej kwarcie jeleniogórzanie doszli na 46:48, ale beniaminek z Lubina odskoczył na 48:55 i wydawało się, że jest po meczu... Ku zadowoleniu miejscowych kibiców Kiciński i Wojtek Rzeszowski popisali się w ciągu minuty dwoma celnymi trójkami (na 54:55), a w 40. minucie Spartakus wyrównał na 59:59.

Ostatnia akcja meczu zagotowała przyjezdnych, tuż przed końcową syreną Kiciński oddał rzut z dystansu, piłkę pod kosgzem przejął Wojciul i wykazując przytomność umysłu skierował ją do celu radując swoich kolegów z drużyny i fanów jeleniogórskiego basketu. Gracze z Lubina uważali, że były koszykarz Sudetów oddał rzut po dźwięku kończącym mecz, ale zapis wideo obejrzany w obecności sędziów dał odpowiedź zagotowanym gościom - to Spartakus rzutem na taśmę okazał się lepszy notując siódme zwycięstwo w sezonie.

KSW Spartakus Jelenia Góra - SMK Lubin 61:59 (4:21, 15:10, 23:15, 19:13)

KSW: Gniadzik 12, W.Rzeszowski 11, Kiciński 8, Jaszczur 8, M.Rzeszowski 7, Łabiak 7, Tokarewicz 6, Wojciul 2, Cichy.

SMK: Jaworski 14, Iłowski 12, Dwornik 10, Toś 10, Macowicz 8, Homętowski 3, Naramski 2, Markowicz