Dramat KPR–u, czarna seria trwa!

Wiadomości: Superliga
Sobota, 1 lutego 2014, 19:29
Aktualizacja: Niedziela, 2 lutego 2014, 15:00
Drugie zwycięstwo w tym sezonie zanotował zamykający tabelę PGNiG Superligi SPR Olkusz. Po raz drugi słabszym zespołem okazał się jeleniogórski KPR.

To już ósma porażka z rzędu piłkarek ręcznych z Jeleniej Góry (w tym jedna w Pucharze Polski), o tyle bolesna, że do Kotliny Jeleniogórskiej przyjechał zamykający tabelę SPR Olkusz. Sympatycy żółto-niebieskich spodziewali się przerwania złej passy i dalszej walki o czołową ósemkę, tymczasem "ogon" ligowej tabeli puka do bram stolicy Karkonoszy, a przed KPR-em trudne spotkania z Vistalem, Zagłębiem, Energą i Pogonią. Wcześniej podopieczne Michała Pastuszko spotkają się z bezpośrednimi rywalkami o play-offy: Ruchem Chorzów (wyjazd, 8.II) oraz Piotrcovią (dom, 15.II).

Wracając do sobotniej rywalizacji w hali przy ul. Złotniczej warto zaznaczyć, że podwyżka cen biletów nie odbiła się negatywnie na frekwencji na trybunach. Możliwe, że plakatowanie miasta i w autobusach MZK przyniosło zamierzone efekty, ale by nie zrazić kibiców do wspierania jedynej ekstraklasowej drużyny w Jeleniej Górze potrzebne są wyniki... Trudno było się spodziewać rewolucji po kilku dniach z nowym trenerem, ale należy zaznaczyć, że ekipa z Olkusza nie grała nic nadzwyczajnego. Początek spotkania w wykonaniu KPR-u napawał optymizmem, w 8. minucie jeleniogórzanki prowadziły 5:1, następnie 7:4, ale po kilku minutach było już 7:8 i 10:12. Przed przerwą KPR wrócił do dyspozycji z początku spotkania i po pół godzinie gry mieliśmy 16:13.

Po zmianie stron jeleniogórzanki podwyższyły prowadzenie na 18:14, ale przyjezdne nie poddawały się. Specjalista od ratowania drużyn przed spadkiem - Zdzisław Wąs tchnął ducha walki w swój zespół, olkuszanki zdobyły 6 goli z rzędu przez co tablica wyników wyświetlała w 40. minucie wynik 18:20. W tym fragmencie gry zabrakło opanowania w szeregach żółto-niebieskich, w ciągu trzech minut boisko musiały opuścić za przewinienia Ola Uzar, Ania Mączka i Lidia Żakowska. Czasu do zakończenia meczu pozostawało coraz mniej, KPR co prawda wyszedł na prowadzenie 22:21, ale w 56. minucie było już 23:26. W końcówce Dąbrowska nie wykorzystała karnego (w 57'), chwilę później nadzieję na remis przedłużyła Żakowska, a w kolejnej akcji Skalska po przechwycie fatalnie podała w kierunku Grobelskiej, co pogrzebało szansę na podział punktów. Ostatecznie KPR przegrał z SPR-em Olkusz 24:27 notując ósmą porażkę z rzędu.

- Myślę, że moment kiedy graliśmy w czwórkę trochę skrzydełka podciął. Gratulacje dla trenera Wąsa, bo poukładał Olkusz, ale my się musimy skupić na sobie. Musimy się skupić na fizyce dziewczyn, rywalki trochę je zabiegały, nasze nie mają mocy - ocenił debiutujący w roli trenera KPR-u, Michał Pastuszko.

- Bardzo się cieszę dlatego, że dziewczyny całkowicie podporządkowały się mojej myśli treningowej. Zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy na ostatnim miejscu. To jest zespół, który co roku wchodził, co roku spadał. Poprosili mnie jako zbawiciela - mam nadzieję, że mi się uda. Do tej pory nigdy nie spuściłem żadnego zespołu z ekstraligi - powiedział szkoleniowiec gości, Zdzisław Wąs.
-Bardzo cenię Michała Pastuszko, bardzo dobrze nam się współpracowało. Najwyższy czas, żeby poszedł własną ścieżką, dajcie mu trochę czasu. Nie można wymagać, żeby w ciągu trzech dni ustawił zespół - dodał trener SPR-u.

KPR Jelenia Góra - SPR Olkusz 24:27 (16:13)
KPR:
Kozłowska, Demiańczuk - Żakowska 6, A.Mączka 5, Grobelska 3, Uzar 3, Michalak 3, Wiertelak 2, Dąbrowska 2, Skalska, Wesołowska, Herbut.
SPR: Hoffman, Staś - Wcześniak 6, Sikorska 6, Marszałek 5, Pastwa 4, Wicik 4, Tarnowska 1, Fierka 1, Przytuła, Rzeszutek, Cwalina, Basiak.

Wyniki 16. koleki:
EKS Start Elbląg - MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz 36:26 (18:9)
Pogoń Baltica Szczecin - KPR Ruch Chorzów 25:14 (14:7)
Energa AZS Koszalin - MKS Piotrcovia Piotrków Tryb.
KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Vistal Gdynia

Tabela: (miejsce, nazwa, mecze, bramki, punkty)
11. SPR Olkusz--------------------15 - 334:474 - 5

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

~kibic 2-02-2014 0:19
ŻENADA!!!. NIECH TA ŚMIESZNA PREZESKA JUŻ SIĘ WIĘCEJ NIE BŁAZNI!!!
~ 2-02-2014 0:36
a czemu PGNiG nas nie sponsoruje? to taka duza firma i ma siedzibe obok KPRu, moze jakby rzucili troche kasa to kupilo by sie kilka zawodniczek?
~znawca 2-02-2014 5:21
Po co kupować. Same siostry Mączki wystarczą. hiiiiii.
~beta 2-02-2014 8:32
Najbardziej żal mi trenera Pastuszko, wrzuconego do zespołu przygotowanego na 20 minut gry, oraz Grobelskiej i Herbut wrzuconej nagle do ważnego spotkania, w którym miały zastąpić zawodniczki kontuzjowane. Do tego brak Buklarewicz i słabsza dyspozycja Żakowskiej, przy dobrej obronie Olkuszanek dały porażkę. Smutną i trudną do zrozumienia. Na koniec dwie uwagi do szkoleniowca. Trenerze kochany jesteś nowym i wiedz, że gwiazdą zespołu jest Wiertelak, pod warunkiem gry na lewym skrzydle. Druga przyłóż się do uczynienia z dużej gruchy sprawną śliweczkę. Wiem już dlaczego nastąpił jej powrót z Koszalina.
~18 sqandal 2-02-2014 10:10
..... no i szkujmy się pomału do spadku , niestety
~2222 2-02-2014 10:54
SZKODA!!!!!JESLI SPADEK BEDZIE TZ. ZE PILKI RECZNEJ JUZ NIGDY NIE BEDZIE W JELENIEJ GORZE SMUTNE TO!!!!!!!
~2222 2-02-2014 10:58
1994/95- pierwszym trenerem zostaje Romuald Szpot. "Karkonosze" awansują do 1 ligi. Wówczas trzon zespołu tworzyły: Dila Samadowa, Beata Miderska, Alicja Stolarska i Katarzyna Pochłód-Romanów (obecnie Jeż). TO JEST Z HISTORIA PILKI RECZNEJ W JELENIEJ GORZE-WYWALCZYLYSMY PIERWSZA LIGE W JELENIEJ A TERAZ MA BYC SPADEK-POWALCZCIE DZIEWCZYNY TROCHE!!!!!!
~kabanix 2-02-2014 15:04
Beta: Piszesz, że żal Ci nowego trenera... Ja mam wrażenie, że trener oglądał inny mecz. Obrona Olkusza, jak na naszą ligę niskiego wzrostu. Pozwalają nam rozgrywać swobodnie piłkę na 8-9 metrze. KPR zamiast akcje kończyć rzutem z drugiej linii z uporem maniaka gramy do kołowej. Naliczyłem co najmniej siedem strat przy dograniu do ospałej kołowej. Reakcja? Zmiana Michalak - Śliwa. Efekt? Kolejne straty. Najwięcej fermentu w naszej obronie siała Wicik. Reakcja w drugiej połowie? "Plaster" dla Wcześniak(!) Efekt? Chyba nie trzeba pisać... Skalska jest zawodniczką która w ataku robi świetną robotę. Owszem nie rzuciła ani jednej bramki w pierwszej połowie ale wypracowała kilka dogodnych sytuacji dla innych zawodniczek Reakcja? Skalska na ławce w 2 połowie. Efekt? Srogie lanie w 2 połowie.
~ 2-02-2014 15:16
polejcie mu dobrze gada!! :)
~bc 2-02-2014 15:52
Bez przesady,co trener może zrobić po dwóch treningach?Dajmy mu czas na ułożenie zespołu.To co się wczoraj wydarzyło,to scheda po poprzedniczce i tyle.Podjął się ciężkiej pracy,ale pamiętajcie,że do sezonu zawodniczki przygotowywał kto inny!!!
~beta 2-02-2014 16:48
Potwierdzam i po trosze tłumaczę trenera. Można się pogubić gdy rzutu na bramkę nie ma, szybki atak nie chodzi, pozostała próba gry przez środkową. A tutaj dobra dyspozycja Olkuszanek. Dodając ich rzuty, które "o dziwo wchodziły" i ciągły strach u naszych dziewcząt. Chowa się od decyzji Dąbrowska, brakuje Buklarewicz i Mączki. Po kilku treningach nie sposób poznać atuty i kłopoty zespołu. W następnych spotkaniach powinno już być lepiej. To tyle i poczekajmy. Żądanie cudów od kilkudniowego trenera jest mało poważne. Zgadzam się z Tobą kabanix, że Skalska walczyła, podobnie Grobelska,i Mączka i Żakowska. Na Olkusz to było za mało !!!
~kabanix 2-02-2014 17:13
Ja nie oczekuje od nowego trenera, zmontowania super zespołu w dwa dni. Ale od człowieka który cale, życie zajmuje się handbalem, oczekiwałem logicznych decyzji podczas zaistniałej sytuacji podczas meczu. A fakty które przytoczyłem temu zdecydowanie zaprzeczają. Mam nadzieje, że dłuższa praca Pana Pastuszki przyniosą pozytywne efekty i tego Sobie i Wam życzę. Spadek dla Jelonki to był by dramat do kwadratu. SeeYa
~do beta 2-02-2014 18:11
Na co Ty chcesz poczekać???. Słabszych drużyn w lidze już nie ma... Olkusz wygrał do tej pory tylko dwa spotkania, oba z Jelenią... Czy my cudów wymagaliśmy... To jest KATASTROFA!.
~kibic 2-02-2014 18:14
Fotka nr.2 wszystko wyjaśnia... Wściekłość nieudolnej prezeski...
~ 2-02-2014 18:27
Katastrofa winny cały zarząd kto wybiera takich ludzi . Kto zwalnia trenerkę przed zakończeniem rozgrywek trzeba było zrobić w listopadzie i dać miesiąc nowemu trenerowi w przerwie w rozgrywkach by mógł poznać zespól jego dobre i złe strony. Ludzie z zarządu podajcie się do misji przecież wy niszczycie ten klub i doprowadzicie naszą drużynę do spadku czy Wam o to chodzi?
~pepe11 2-02-2014 20:07
Zmiana trenera w tej sytuacji - to była najgłupsza z możliwych, decyzja zarządu. Małgorzata Jędrzejczak z tym składem i powracającymi po kontuzjach zawodniczkami, bez problemu utrzymałaby zespół w pierwszej ósemce i co sie z tym wiąże w ekstraklasie. Nowy trener - z zerowym doświadczeniem w samodzielnym prowadzeniu zespołu, nieznający poszczególnych zawodniczek - może tego nie ogarnąć do końca rozgrywek. Czasu jest mało a po Olkuszu sami mocni rywale - dobrze nie jest.
~do pepe11 3-02-2014 7:33
Małgorzata już nic by nie potrafiła, wyczerpała się tylko resztę zawodniczek doprowadzić do szpitala
~STACHU 3-02-2014 19:50
bylo juz paru ratownikow typu nowego trenera ,tylko jeden w ciagu 2 treningow ptrafil poukladac zespol ,bo sie praktycznie znal ,to p. Federowicz ,machajac rekoma mozna motyle lapac a nie kierowc zespolem pilki recznej,wielke uznanie dla p.MALGOSI CO ZROBILA DLA NASZEJ PILKI RECZNEJ JAKO ZAWODNICZKA I TRENER ZTYM MLODYM I CO ROKU OSLABIANYM ZESPOLEM , MISTRZOSTWO SWIATA niedowiarki nastepne zwyciestwo obejrza w 1 lidze jezeli beda tam graly jeleniogorzanki jesli klub nie zniknie z mapy Polski
~do stachu 4-02-2014 7:29
co ona zrobiła- rozwaliła, a młodym zawodniczką odbiła chęci grania
~ 4-02-2014 14:22
Co zrobi nowy trener chyba wszystko przegra i doprowadzi do spadku do 1 ligi
~widzimisie 4-02-2014 15:20
Gadają ,że brakuje tego czy innego.Takie austriackie gadanie .Brakuje kasy na zakup zawodniczek ,bo swoich nie wychowaliśmy.I bez tej kasy szkoda trenera ,dziewczyn ,kibiców a wk,,,,,e na ratuszowych i cały biznes miastowy.
~wert 4-02-2014 18:07
Dziewczyny brać się do roboty na treningach ma być gorzej niż na meczach pot ma płynąć po tyłkach to się obronicie macie przecież charaktery. Pokarzcie młodszym adeptkom piłki ręcznej jak się walczy, pokarzcie kibicom, że macie ja... .
~STACHU 4-02-2014 20:42
A KTO WWPROWADZIL MACZKI,WESOLOWSKAHERBUT GROBELSKA,MICALAK UZAR ,KTO STAWIL NA POMIJANA OD LAT ZALOGE,CZEMU ODESZLA ODRA ,TU JA KTOS UKRZTALTOWAL I CZEGOS NAU CZYL ,A WYPYCH ,KONSUR ,GALINSKA ,KTO UCZYL GRANIA I ZACHOWANIA NA BOISKU ,TYLU MLODYM NIKT NIE DAL SZANSY GRANIA CO P.MALGOSIA Z SUKCESAMI ,WAS POTRAFIL WYGRAC W SOBOTE 15 MA A W NIEDZIELE PRZEGRAC 8 MA BO GRAL 7 KA W POLU ,PODEJRZEWAM ZE TEGO NIE PAMIETASZ ,,,,,,,,,,,,KRYTYKANCIE,,,,,,,,,,,,,,,,, ZAPRASZAM NA ZWYCIESTWO W 1 LIDZE ,,,SORKI ,,,
~do stachu 5-02-2014 7:54
ale rozpędził się, Was udowodnił kto ich nauczył, żadna z tych wymienionych zawodniczek nie chcieliby P. Jędrzejczak,(oprócz Zalogi) więcej już nie pisz bo mam zgagę jak czytam jej nazwisko
~STACHU, 5-02-2014 17:21