Zalogowanych: 20

Superliga: Dramat KPR–u, czarna seria trwa!

Sobota, 1 lutego 2014, 19:29
Aktualizacja: Niedziela, 2 lutego 2014, 15:00
Drugie zwycięstwo w tym sezonie zanotował zamykający tabelę PGNiG Superligi SPR Olkusz. Po raz drugi słabszym zespołem okazał się jeleniogórski KPR.

To już ósma porażka z rzędu piłkarek ręcznych z Jeleniej Góry (w tym jedna w Pucharze Polski), o tyle bolesna, że do Kotliny Jeleniogórskiej przyjechał zamykający tabelę SPR Olkusz. Sympatycy żółto-niebieskich spodziewali się przerwania złej passy i dalszej walki o czołową ósemkę, tymczasem "ogon" ligowej tabeli puka do bram stolicy Karkonoszy, a przed KPR-em trudne spotkania z Vistalem, Zagłębiem, Energą i Pogonią. Wcześniej podopieczne Michała Pastuszko spotkają się z bezpośrednimi rywalkami o play-offy: Ruchem Chorzów (wyjazd, 8.II) oraz Piotrcovią (dom, 15.II).

Wracając do sobotniej rywalizacji w hali przy ul. Złotniczej warto zaznaczyć, że podwyżka cen biletów nie odbiła się negatywnie na frekwencji na trybunach. Możliwe, że plakatowanie miasta i w autobusach MZK przyniosło zamierzone efekty, ale by nie zrazić kibiców do wspierania jedynej ekstraklasowej drużyny w Jeleniej Górze potrzebne są wyniki... Trudno było się spodziewać rewolucji po kilku dniach z nowym trenerem, ale należy zaznaczyć, że ekipa z Olkusza nie grała nic nadzwyczajnego. Początek spotkania w wykonaniu KPR-u napawał optymizmem, w 8. minucie jeleniogórzanki prowadziły 5:1, następnie 7:4, ale po kilku minutach było już 7:8 i 10:12. Przed przerwą KPR wrócił do dyspozycji z początku spotkania i po pół godzinie gry mieliśmy 16:13.

Po zmianie stron jeleniogórzanki podwyższyły prowadzenie na 18:14, ale przyjezdne nie poddawały się. Specjalista od ratowania drużyn przed spadkiem - Zdzisław Wąs tchnął ducha walki w swój zespół, olkuszanki zdobyły 6 goli z rzędu przez co tablica wyników wyświetlała w 40. minucie wynik 18:20. W tym fragmencie gry zabrakło opanowania w szeregach żółto-niebieskich, w ciągu trzech minut boisko musiały opuścić za przewinienia Ola Uzar, Ania Mączka i Lidia Żakowska. Czasu do zakończenia meczu pozostawało coraz mniej, KPR co prawda wyszedł na prowadzenie 22:21, ale w 56. minucie było już 23:26. W końcówce Dąbrowska nie wykorzystała karnego (w 57'), chwilę później nadzieję na remis przedłużyła Żakowska, a w kolejnej akcji Skalska po przechwycie fatalnie podała w kierunku Grobelskiej, co pogrzebało szansę na podział punktów. Ostatecznie KPR przegrał z SPR-em Olkusz 24:27 notując ósmą porażkę z rzędu.

- Myślę, że moment kiedy graliśmy w czwórkę trochę skrzydełka podciął. Gratulacje dla trenera Wąsa, bo poukładał Olkusz, ale my się musimy skupić na sobie. Musimy się skupić na fizyce dziewczyn, rywalki trochę je zabiegały, nasze nie mają mocy - ocenił debiutujący w roli trenera KPR-u, Michał Pastuszko.

- Bardzo się cieszę dlatego, że dziewczyny całkowicie podporządkowały się mojej myśli treningowej. Zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy na ostatnim miejscu. To jest zespół, który co roku wchodził, co roku spadał. Poprosili mnie jako zbawiciela - mam nadzieję, że mi się uda. Do tej pory nigdy nie spuściłem żadnego zespołu z ekstraligi - powiedział szkoleniowiec gości, Zdzisław Wąs.
-Bardzo cenię Michała Pastuszko, bardzo dobrze nam się współpracowało. Najwyższy czas, żeby poszedł własną ścieżką, dajcie mu trochę czasu. Nie można wymagać, żeby w ciągu trzech dni ustawił zespół - dodał trener SPR-u.

KPR Jelenia Góra - SPR Olkusz 24:27 (16:13)