Zalogowanych: 3

IV-liga piłkarska: Dramat Karkonoszy – pechowa porażka i kontuzja Bijana

Sobota, 10 września 2011, 19:55
Aktualizacja: 0:30
W sobotnim spotkaniu IV–ligi Karkonosze przegrały na własnym boisku z Piastem Zawidów 0:1, tracąc bramkę w 94. minucie.

Okręgowe derby pomiędzy zespołem z Jeleniej Góry, a zawidowianami miał jednostronny przebieg. Niemal przez całe spotkanie stroną dominującą byli biało-niebiescy, ale z trzech punktów po końcowym gwizdku cieszyli się goście. W pierwszej połowie najlepszą okazję zmarnował weteran piłkarskich boisk Zbigniew Murza. W 30. minucie faulowany w polu karnym był Ziomek, a do jedenastki podszedł Murza. Strzał napastnika Karkonoszy obronił Gilewski, a do dobitki nie dopuścił Baran - „:szczupakiem” wybijający piłkę na rzut rożny.

Po zmianie stron trwał napór na bramkę gości. W 70. minucie Kowalski zdecydował się na strzał z 20. metrów, ale futbolówka trafiła w słupek. Dwie minuty później doszło do brutalnego faulu Tylutkiego na Bijanie. Rozpędzony zawodnik gości bezmyślnie wpadł na naszego obrońcę. Wojtek Bijan będący bliżej piłki bez problemu ją wybił, ale wobec rozpędzonego rywala był już bezradny. Rozpaczliwy krzyk oznajmiający ogromny ból jakiego doznał najtwardszy piłkarz gospodarzy sprawił, że licznie zgromadzona publiczność na chwilę zamarła. Przerwa w grze trwała ok. 5 minut, a winny całej sytuacji ujrzał zaledwie żółty kartonik. Za Bijana na boisko wszedł Micek, który w 83. minucie był bliski sportowej zemsty na graczach z Zawidowa. Po jego strzale z ostrego kąta piłkę z linii bramkowej wybił Kazimierski. Szala goryczy przelała się w doliczonym czasie gry, w 94. minucie po rzucie rożnym do główki doszedł Grabowski strzelając zwycięskiego gola dla Piasta. Sport nie zawsze jest sprawiedliwy, a w piłce nożnej wygrywa ten, kto strzela przynajmniej jednego gola więcej od przeciwnika.

Karkonosze: Dubiel (59’ Winogrodzki) – Gęca, Wawrzyniak, Bijan (72’ Micek), Jurkowski, Ziomek, Krakówka, Rudnicki (59’ Kowalski), Walczak, Murdza, Krupa.

Piast: Gilewski – Baran, Kazimierski, Woźny, Gorzka, Tylutki, Michałkiewicz, Kotelnicki, Sareło (63’ Pawlak), Ryż, Grabowski.