MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Dożywocie dla podwójnego zabójcy z filharmonii

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 5 maja 2014, 19:04
Aktualizacja: Niedziela, 11 maja 2014, 14:35
Autor: Angela
Fot. Tomasz Taf
Dożywocie z możliwością ubiegania się przez skazanego o warunkowe zwolnienie nie wcześniej niż po 50. latach odsiadki – taki wyrok dla Michała M. oskarżonego o podwójne morderstwo ze szczególnym okrucieństwem i gwałt ze szczególnym okrucieństwem oraz rozbojem odczytał dzisiaj (5.05) w jeleniogórskim sądzie sędzia Andrzej Żuk. – Nie było wątpliwości co do winy oskarżonego oraz faktu, że były to zbrodnie ze szczególnym okrucieństwem. Ich ofiary umierały w ogromnych cierpieniach – mówił sędzia. Wyrok za zbyt surowy uznała obrona. – Nie bronię czynu, ale człowieka – wyjaśniał adwokat Tomasz Konkol.

Na odczytaniu wyroku 30-letniego Michała M., skazanego za zbrodnie dokonane w nocy z 7 na 8 marca 2013 roku w budynku Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, nie było. – Sąd uznał, że nie ma konieczności obecności oskarżonego – tłumaczył sędzia Andrzej Wieja, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze. Na sali nie było również rodzin ofiar. – Nie wystarczyło im sił, bo okoliczności tych zbrodni są tak brutalne, że już podczas samego procesu wnioskowaliśmy o nieprzesłuchiwanie i wyłączenie ich – wyjaśniał oskarżyciel posiłkowy.

Na sali po raz pierwszy, po procesie wyłączonym z jawności, odczytano cały akt oskarżenia z prośbą o uszanowanie wniosku rodzin ofiar, by nie ujawniać szczegółów tych zbrodni. Obrażenia po 60. ciosach zadanych młotkiem i nożem ochroniarzowi 60 –letniemu Pawłowi K. zapełniły kilka stron akt, a to nie on został przez zabójcę najbrutalniej potraktowany. Młoda, utalentowana harfistka Viktoria J. przed zabójstwem została brutalnie zgwałcona. To, co musiała przeżyć przed śmiercią, nie da się opowiedzieć słowami.

- Obrażenia ofiar wstrząsnęły nawet tymi, którzy jako biegli zajmują się zbrodniami dokonanymi ze szczególnym okrucieństwem - mówił sędzia Andrzej Żuk. – Z zebranych dowodów wynika, że ofiary nie zostały od razu zamordowane, ale przez długi czas miały kontakt ze skazanym. Prosiły go, by zaprzestał tego okrutnego działania. Obrona próbowała dowieść, że Michał M. w chwili popełnienia czynu miał ograniczoną poczytalność i zdolność rozpoznawania swoich czynów, ale sąd oparł się na kilkudziesięciu opiniach biegłych psychologów, którzy stwierdzili, że był on poczytalny. Oskarżony dopuścił się dwóch zbrodni w dużym odstępie czasowym, na tyle długim, by móc ocenić swoje postępowanie. Poza tym posunął się o wiele dalej niż to byłoby konieczne do osiągnięcia swoich celów. W tych zbrodniach przekroczył wszelkie granice norm człowieczeństwa – dodał sędzia.

Sędzia A. Żuk podkreślał, że w przypadku Viktorii J. była to zbrodnia potrójnie kwalifikowana: zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem, gwałt ze szczególnym okrucieństwem i rozbój, bowiem Michał M. ukradł swojej ofierze 150 zł, telefon komórkowy i ładowarkę.

- Dlatego żadna z łagodniejszych kar nie byłaby adekwatna do stopnia społecznej szkodliwości. Zdaniem sądu tylko w taki sposób można chronić społeczeństwo przed oskarżonym – dodał sędzia Andrzej Żuk.

O taką karę wnioskowała Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze, która ponadto żądała pozbawienia Michała M. praw publicznych na dziesięć lat.

- Materiał dowodowy zgromadzony przez prokuraturę na etapie postępowania przygotowawczego był na tyle jednoznaczny, że jedyną kwestią pozostająca do rozstrzygnięcia była wysokość kary – mówił prokurator Sebastian Ziembicki . – Sąd podzielił w całości stanowisko prokuratury i opis czynów, które zostały zawarte w akcie oskarżenia. Jest to kara wyjątkowo surowa, ale z uwagi na charakter tych czynów i brutalność sprawcy uważam, że słuszna. Kwestia środka karnego w postaci ograniczenia praw publicznych, do której sąd się nie przychylił, nie jest powodem by taki wyrok kwestionować czy uznawać za niesłuszny – dodał prokurator.

Za zbyt surową decyzję sądu, wyrok uznał obrońca Michała M. – Decyzja o zaskarżeniu tego orzeczenia będzie należała do oskarżonego, ale moim zdaniem kara razi surowością, szczególnie ograniczenie w prawie skorzystania z warunkowego przedterminowego zwolnienia - mówił adwokat Tomasz Konkol. – Ten 50-etni okres, który przyjął sąd pierwszej instancji jest nieadekwatny do stopnia winy i okoliczności. Pamiętajmy o tym, że jest to człowiek 30-letni, który na warunkowe zwolnienie i powrót do społeczeństwa będzie miał szansę mając lat 80. Tak ukształtowany wyrok ma jedynie funkcję represyjną i izolacyjną. Żadnego oddziaływania na sprawcę w nim nie ma i nie można tu oczekiwać, że oskarżony będzie dążył do własnej zmiany. Nie bronię czynu tylko człowieka – dodał adwokat Tomasz Konkol.

Ponadto sąd orzekł nawiązki: na rzecz matki pokrzywdzonej Victorii J. w kwocie 500 tys. zł oraz na rzecz żony i córki Pawła K. w kwocie po 250 tys. zł każdej. Jest to jednak tylko symboliczny gest, bowiem te pieniądze miałby przekazać skazany, co w rzeczywistości oznacza, że do rodzin ofiar nigdy one nie trafią.

Wyrok nie jest prawomocny.

Ogłoszenia

Czytaj również

W Podgórzynie za wodę jak za złoto!

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Powstanie obwodnica Kaczorowa

Komentarze (54) Dodaj komentarz

~tak,tak 5-05-2014 19:54
proponuję wyłączyć możliwość dodawania komentarzy,tutaj już wszystko zostało powiedziane.
~Ryś z Klanu 5-05-2014 20:08
panie mecenasie, czy gdyby ofiarą byłaby osoba z pana najbliższej rodziny,również podtrzymywał by Pan stanowisko o zbyt surowym i nie adekwatnym wyroku? Szczerze wątpię!
~samożycie 5-05-2014 20:23
Rysiu nie czepiaj się adokata, czyni swoją powinność najlepiej jak umie i chwała mu za to. Obyś nie potrzebował nigdy pomocy adwokata.
~Manowar 5-05-2014 20:56
Nawiązkę można uzyskać. Prawa do transmisji telewizyjnej egzekucji tego gada sprzedać telewizji publicznej. Będzie dużo więcej kasy dla poszkodowanych rodzin.
~Erwin 5-05-2014 21:12
Ciekawe jaki byłby wyrok gdyby oskarżonym był syn kogoś znanego.... Zeby takie wyroki zapadały zawsze!
~Do ervin 5-05-2014 21:28
A co to k...a za wyrok. Panie Ervin ten gad będzie jadł za Pańskie i moje podatki !!!!
~Jel... 5-05-2014 21:55
jak znam życie to gada wcześniej wypuszczą nie po 50 latach
~zelda 5-05-2014 22:06
A co to znaczy, że rodziny ofiar nie otrzymają pieniędzy?! A popędzić gada do cięzkiej pracy pod nadzorem od rana do nocy i niech spłaca rodzinom przyznane odszkodowanie!!! Przez cały pobyt choć częściowo co miesiąc spłaca i niech to będzie praca ciężka, że po każdym dniu będzie bardzo żałował tego co zrobił!!!!
~socjolog 5-05-2014 22:22
Młoda, utalentowana harfistka straciła życie w okrutny sposób z rąk wrocławskiego mordercy, który przyjechał do nas za pracą. Kompleksy? Nie od dzisiaj wrocławianie znani są z tego, że nienawidzą Warszawy. Musiało dojść do tragedii? A może zacznijmy od socjalizacji młodzieży we Wrocławiu. Wszystko to są potencjalni zabójcy! Tymczasem we Wrocławiu toleruje się skrajne ruchy prawicowe i organizowane przez nich burdy, na forach internetowych kwitnie agresja, homofobia i ksenofobia wobec różnych grup społecznych, nie bez powodu mówi się na Wrocław "brunatne miasto". Trzeba zacząć o tym mówić! I reagować. Smutne, że te wszystkie czyny ów mieszkaniec Wrocławia popełnił w naszym pięknym, podkarkonoskim mieście. Wyrazy ubolewania dla rodzin ofiary, wszyscy łączymy się z nimi w bólu.
~Bd 5-05-2014 22:36
Z jednym się z Panem zgodzę, mecenasie. 50 lat w pierdlu za nasze podatki to stanowczo za dużo. Proponuję od razu wysłać go do piekła
~grzech 5-05-2014 23:10
a podatek od nawiązki pobierze nasz dzielny US?może jak nakazuje praktyka należy to zrobić już w czerwcu..... a tak na marginesie jak opodatkowani są cinkciarze pod kantorem na Bankowej może ktoś z szefostwa US może wyjaśnić?
~altus 5-05-2014 23:15
...renta socjalna to około 500zeta, utrzymanie więźnia to 3 tysie, czy ktoś mi to wytłumaczy???? ...a jak będzie miał metraż w celi poniżej normy to jeszcze odszkodowanie trzeba mu wypłacić ...kilku "klawiszy" z kałachami i do kamieniołomów, niech pracują na swoje utrzymanie i odpracowują popełnione szkody a urzędnicy europejscy niech się zatroszczą o normy metrażowe i zarobkowe dla rodzin które ciężko pracują a potem urzędasy skubią ich wynagrodzenie by bandyta mógł odsiedzieć wyrok w humanitarnych warunkach ...kto to wymyślił????
~wychuśtajsię 5-05-2014 23:22
przestroga dla innych którym bije w dekiel po wódzie jak łatwo sp..ć sobie życie w kilka chwil.
~ 5-05-2014 23:22
zdjęcie nr 2 policjant na lewo jaki wystrzelony
~japa 6-05-2014 0:21
"socjolog" masz rację. Coś jest w mentalu wrocławiaków, co powoduje, że myślę podobnie. Na żaklinadzie parę lat temu zaatakowali dziewczynę w aucie. miętacie te zdjęcia w tv? To było niepojęte, jak news z piekła. W naszym mieście jest sporo ludzi z Wrocławia, którzy stamtąd uciekli i są spoko. Ale z falą wypłynęły męty i monstra. Zwlaszcza ten. Dobrze, że dożywocie. Kara śmierci to byłby akt łaski.
~zadziwiony 6-05-2014 1:15
Dziwicie się? Wystarczy poczytać wrocławskie fora. Takiej agresji, ksenofobii, chamstwa nie ma nigdzie w Polsce. Gdzieś ta agresja musi znajdować ujście. Teraz wrocławski buc zamordował dwie osoby, następnym razem kolejny zamorduje kogoś innego. Skąd tyle patologii w tym Wrocławiu, naprawdę jest tam tak źle, jak to się czyta na wrocławskich portalach, że prezydent-nieudacznik, miasto zadłużone, wszyscy wyjeżdżają, a miasto opanowali Romowie i inna patologia? Może jakiś student dojeżdżający do którejś z wrocławskich szkół gotowania na gazie się wypowie?
~ 6-05-2014 7:33
...." Wyrok nie jest rawomocny"...... Pani Angelo choć w tej sprawie mogła się Pani postarać, sprawdzić co Pani napisała...
~Kryniu 6-05-2014 8:46
i co z tego, że aż 50 lat? mamy się nad nim użalać? jeśli wyjdzie na wolność w wieku 80 lat, nie będzie w stanie już nikogo skrzywdzić. A poza tym i tak powinien być wdzięczny, że w ogóle będzie mógł starać się o wcześniejsze zwolnienie. Dostał przecież DOŻYWOCIE, powinien w więzieniu umrzeć, więc prawo do zwolnienia jest aktem łaski dla zwyrodnialca.
~co to jest 6-05-2014 8:47
co to jest jaki Michał M. czy to coś nie ma nazwiska. Co to za tajemnica. Mamy prawo wiedzieć co to za gad i skąd pochodzi.
~agga 6-05-2014 9:34
nie lubię stylu Angeli, ale ten artykuł jej wyszedł. Sprawa niestety przerażająca, mi obcej trudno się otrząsnąć...
~ 6-05-2014 9:43
najlepiej jakby sam zakonczył żywot na tym padole
~do socjolog 6-05-2014 9:47
socjologu jeden, swoje idiotyzmy lewackie, mające na celu zastraszyć społeczeństwo przedstawiaj na innych forach, albo przynajmniej w innych okolicznościach.
~oli529 6-05-2014 9:57
Krytykanci Wrocławia biją wszystko hahahahaaha!!!Jakoś ja tam jeżdżę dosyć często do znajomych czy to z JG czy miejscowych,chodziło się w nocy po różnych dzielnicach i nigdy nic złego mnie tam nie spotkało a mijało się wielu różnych ludzi.Równie dobrze możecie nazwać Jeleniogórzan mordercami bo i tutaj raz na jakiś czas komuś głowa spadnie z rąk mieszkańca.
~ 6-05-2014 10:35
obowiązek odszkodowania powinien przejść w takim wypadku na filharmonie logiczne przecież
~hmmmm 6-05-2014 10:46
ale gdyby po pijaku wsiadł do auta i z premedytacją rozjechał te osoby to by dostał maks 5 lat
~muzyk 6-05-2014 11:15
miasto Jelenia Góra jako właściciel filharmonii powinno beknąć odszkodowania bo ta bestia była tam tolerowana po godzinach przez dyrekcje i nawet się tam zagnieździła co jest pośrednio jedną z przyczyn że doszło do tej tragedii. Pewnie będzie proces cywilny jeszcze ....
~Koral 6-05-2014 11:15
od siebie powiem tyle, że sąd spełnił oczekiwanie społeczeństwa i za to mu chwała.
~do hmmmmm 6-05-2014 12:48
No właśnie, a co z tym niepełnoletnim co to za pozwoleniem swojej babci rozjechał 3 osoby w cieplicach na przejściu dla pieszych? Dostał tylko 5 lat?
~Mieszkaniec 6-05-2014 13:16
Poza tym nie ma czegoś takiego jak niepoczytalność. Czyn się liczy, skutek. Zrobiłeś to musiałeś być tego świadomy.
~Mieszkaniec 6-05-2014 13:19
Do hmmmm z 10:46: też mnie to dziwi! Jakiś ... wymyślił kodeks karny, jeszcze wększy ... go napisał, powinno być jak w USA, wtedy sądy nie miałyby chorych ograniczeń i gwałciciele i mordercy na drogach odpowiadaliby słusznie do swoich czynów, ...................... Fantazja sądów nie znałaby granic!
~ile - tyle 6-05-2014 13:56
50 lat x 12 m-cy x 3500zł = 2.100.000,00 zł
~ 6-05-2014 15:35
https://www.youtube.com/watch?v=ThLph6dzhM0 Taka ładna dziewczyna.Kara smierci dla tego b...ka.
~ 6-05-2014 16:16
za zabicie 5 dzieci 25 lat więzienia, bo wyrok nie może być zemstą; za nic 94-96 dni więzienia... gdzie obiektywizm
~syfmalaria 6-05-2014 16:29
Zakładając że po 50 latach DOBREGO SPRAWOWANIA wypuszczą go, będzie miał 80. Dziś pokazywali w TVN dziadka, który biegał i pobijał rekord Europy na 100 m. Wynikiem 34 sekundy. Dziadzio miał... 104 lata. Tak więc jak skazany pożyje higienicznie i grzecznie, nie będzie się zbytnio masturbował i powiesi na ścianie krucyfiks, ma szansę jeszcze po wyjściu na ćwierć wieku życia w biegu. MOŻNA? JASNE, ŻE MOŻNA. PS. Brak kary śmierci nie jest dowodem na humanitaryzm, tylko na idiotyzm. Jak można pozostawiać przy życiu mordercę, na którego patrzą Ci których ograbił z bliskiej osoby? To jest właśnie brak humanitaryzmu...........................................
~daniel 79 6-05-2014 18:53
odpowiedzialnosc pani dyrektor jest wielka za ten czyn ale bo poukładana to sie sliznie.pozostaje mo...lna ale pani dyrektor ma to gdzies.
~!!!! 6-05-2014 21:24
Mina psiarza z 1 zdj bezcenna :D
~ 6-05-2014 22:52
adwokat zawsze broni z...za lub przestępcy, nigdy nie broni poszkodowanego...
~ 7-05-2014 1:37
Może nie zupełnie na temat...po studiach 15 lat temu nie byłem we Wrocku, niedawno przespacerowałem się rano parę godzin ulicami. Takiej biedy i patologii na ulicy to ja u nas w Jelonce nie widziałem
~obiektywnyy 7-05-2014 3:47
To prawda - Wrocław to dzisiaj wyjątkowo patologiczne miasto. Socjolog napisał samą prawdę - coś co wszyscy od dawna doskonale wiedzą. O ile nie są wrocławiakami. Tylko Wrocław jest w stanie wyprodukować takie mo...lne monstra jak opisywany przypadek. Które przecież nie biorą się znikąd. Nawet policja interesowała się ksenofobicznymi komentarzami na wrocławskich forach. Były procesy. Nie od dzisiaj wiadomo, że wrocławianie mają kompleksy na punkcie Warszawy. No i znalazł się taki, który w końcu zamordował piękną, zdolną warszawiankę. Żadna wartościowa dziewczyna go nie chciała? Policja powinna wziąć za mordę to miasto i jego mieszkańców ze spaczoną mentalnością, zanim nie będzie za późno. W przypadku tego bandyty policja już się spóźniła. Kiedy będą następni?
~ 7-05-2014 3:53
Do 09:47 i 09:57 (jedna osoba pisząca pod dwoma nickami): A ty mógłbyś powstrzymać się od wyzwisk. Przynajmniej pod tym artykułem. Stała się tragedia, zginęły niewinne dwie osoby z rąk wrocławskiego bandyty i to nie miejsce na takie komentarze. Jak inaczej nie potrafisz dyskutować to wracaj na wrocławskie fora - tam się wyżyjesz do woli, bo tam tylko się wyzywa i obraża przy takich tematach. Tu jest Jelenia Góra, a nie wioska Wrocław.
~Warszawianin 7-05-2014 7:51
Sporo wrocławian ma kompleksy na punkcie stolicy. Natomiast wcale nie mniejsze kompleksy na punkcie Wrocławia mają ludzie z Wałbrzycha (sam znam nawet jednego takiego fanatyka). Okazuje się, że nie lepiej jest w Jeleniej Górze. Nie zapominajcie poza tym, że to właśnie wasza Jelenia Góra nie zapewniła bezpieczeństwa dziewczynie z mojego miasta...
~do 18.53 7-05-2014 8:50
Ja bym poszedl dalej. Mysle, ze to wina rzadu Donalda Tuska. Albo jeszcze lepiej, s.p. Andrzej Lepper powiedzialby, ze to wina Balcerowicza, ktory musi odejsc. Z kolei A. Macierewicz obwinilby Rosjan, komisje MAK i niejaka Anodine...
~gw 7-05-2014 12:47
Powinna być bezwzględna czapa dla takiego zwierzaka, nie zgadzam się pracować na utrzymanie w więzieniu takiego b...ka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~Dud 7-05-2014 21:46
Sędzia dokonał aktu zemsty. Matka która zabiła 5 dzieci dostała 25. Chory chłopak w akcie furii dokonał czynu strasznego ale nie zaplanowanego. Załuje tego. Przepraszał. Rozumiem dozywocie ale z mozliwoscia ubiegania się o zwolnienie po 30 latach i po solidnym okresie resocjalizacji w więzieniu z oddzialami terapeutycznymi. Przeciez to nie oznacza ze nawet po 30 latach muszą go wypuscic. Przy tym wyroku chłopakowi juz na niczym nie będzie zależeć. Oceniac powinniśmy czyn a nie człowieka.
~wrocławianin 8-05-2014 0:00
Ty warszawianin to chyba jesteś jakiś wsiok sprzatający ulice w Warszawie. Jelenia Góra winna zbrodni, bo nie uchroniła przed wrocławskim bandytą? Co ty za farmazony wypisujesz??? Pewnie jesteś jakimś burakiem z Wrocławia podszywającym się pod Warszawę. Ale za wysokie progi na twoje nogi. Choć pewnie bardzo być chciał mieszkać w stolycy. Tak się składa, że w Warszawie mieszka dużo fajnych ludzi, w Jeleniej i Wałbrzychu też, to Wrocław jest taki zakompleksiony, a frustracje odbija sobie agresją. Nie po raz pierwszy i nie ostatni. Wiem to, bo mieszkam od kilku lat we Wrocławiu i wstydzę się za to miasto i jego mieszkańców. Szczególnie w takich chwilach jak ta, gdy w końcu doszło do tragedii.
~sumienie 8-05-2014 6:58
KONIEC głupkowatych wpisów!! Zaczynacie się nakręcać .
~hexe 8-05-2014 7:08
hej Warszawianin…..może chcesz spotkać się w Wawie na rozmowie o kompleksach?? Pracuję w Wawie od 17 lat…. znam to miasto i mieszkańców - możemy wymienić się poglądami! Poczytaj historię naszych miast i zobacz kto powinien mieć kompleksy! Żenujące jest podciąganie wszystkich pod jedną kreskę!
~? 15-05-2014 20:14
a dyrektorka jaką poniosła odpowiedzialność? czy można mówić o zapewnieniu należytego bezpieczeństwa gościom, pracownikom?
~-Maria S. 17-05-2014 16:50
niestety, nie ma kary śmierci. W tym przypadku - byłaby jedyną zasadną i sprawiedliwą, chociaż życia zamordowanym nie wróci. To jednak nie człowiek (zwierzęta tak się nie zachowują), to jakiś psychopata, napawający się cudzą śmiercią. I teraz ja, Pan, Pani, a także rodziny bestialsko zamordowanych będą płacić za ciepły kąt, jedzonko, tv itd tego bandziora. Sprawiedliwość jest jednak ślepa. A co do mec.-taki zawód, dostał zapewne urzędówkę, więc musi bronić - logiczne więc, że nie może działać przeciwko niemu. Każdy oskarżony ma prawo do obrony.
~ 20-06-2014 4:04
Sąd zachował się rzeczowo i uczciwie mając do dyspozycji tylko takie możliwości prawne zamiast należnej kary śmierci .Czy ktokolwiek z was chciał by chodzić po ulicach i mieszkać w miastach i wioskach przepełnionych mordercami którzy wyszli na przepustkę lub po odsiedzeniu 15 lat więzienia. Kara śmierci i możliwość posiadania broni mogła by nas normalnych ludzi chronić przed bandytami . Gdyby ochroniarz miał broń palna i nie był emerytem do czego doprowadził nasz rząd ,ze na stanowiskach ochroniarskich zatrudnia się staruszków gdyż oni już maja emerytury i nie trzeba za nich płacić ZUSu a im wystarczy jakaś nędzna opłata aby mogli dorobić tyle na ile ZUS łaskawie pozwoli bo nie wypłaca im godziwej emerytury tylko ich okradł i głupimi przepisami daje im „możliwość „dorobienia co w rzeczywis
~ 20-06-2014 4:10
Gdyby ochroniarz miał broń palna i nie był emerytem do czego doprowadził nasz rząd ,ze na stanowiskach ochroniarskich zatrudnia się staruszków gdyż oni już maja emerytury i nie trzeba za nich płacić ZUSu a im wystarczy jakaś nędzna opłata aby mogli dorobić tyle na ile ZUS łaskawie pozwoli bo nie wypłaca im godziwej emerytury tylko ich okradł i głupimi przepisami daje im „możliwość „dorobienia co w rzeczywistości ma doprowadzić do szybszego ich zejścia z tego świata. Nasz emeryt zasuwa jako ochroniarz kiedy każdy inny np. Niemiec jeździ sobie z wczasów na wczasy. Drugi błąd to sam wiek „ ochroniarzy „ 60 letni człowiek rzadko jest tak sprawny aby mógł walczyć z 30 letnim na równi . Kolejny brak przewagi to brak broni i odpowiedniego przeszkolenia ochroniarza .
~ 20-06-2014 4:30
Nie może również w związku ze sprawą nie skomentować zachowania kilku lewackich faszoli na tym forum , który raz nie potrafią się zachować i sieja ferment i nienawiść wykorzystując tragedię. Mam prawicowe poglądy i jakoś trudno mi sobie przypomnieć od kiedy to prawica gnębi inne jednostki bo z tego co wiem prawica stawia i walczy zawsze o bezwzględna wolność jednostki oczywiście z poszanowaniem praw mo...lnych i prawa literalnego oraz uszanowania dla życia i normalności. Natomiast to wszelkie lewactwo stworzyło faszyzm . Hitler i jego partia nie zapominajmy to narodowi socjaliści a Stalin , który zamordował za poglądy jeszcze więcej osób był komunista więc nie ma co dyskutować z faktami. SOCJOLOG i kilka innych osób jak widać maja mierna wiedzę. Tacy jak oni doprowadzili do absurdu ,ze mor
~ 20-06-2014 4:31
Tacy jak oni doprowadzili do absurdu ,ze mordercy maja prawa a spokojni i niewinni ludzie cierpią , wszystko obracają poprzez swoje zakłamanie tak jak nazywanie faszystami prawicowe ugrupowania , które walczą to aby zboczeńcom nie dawać więcej praw niż przeciętnemu obywatelowi . To lewackie eksperymenty doprowadziły świat do ruiny mo...lnej i materialnej NIGDY O TYM NIE ZAPOMINAJMY KTO DOPROWADZAŁ DO MASOWYCH MORDÓW . Gdy tzw. PRAWICA doprowadzała do rozkwitu i bogactwa swoich obywateli !
~ 20-06-2014 4:51
A jaka ma mieć funkcję jak nie izolacyjną i represyjna dla takiego b...ka ? Może nauczcie go grac na harfie aby powrócił do społeczeństwa i zastąpił w nim zamordowaną przez siebie harfistkę . Lewactwo nie zna granic absurdu , obłędu i zła . To przez waszą lewacką demagogie mamy takie społeczeństw ćpunów i alkoholików bez żadnej wartości dla życia . Matki gówniary , które mordują własne dzieci i nazywają to aborcją - Idiotyzm do potęgi.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kiedy zegar wróci na "Majówkę"?

Mobilizacja przed II turą

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Spór o imprezy sportowe w Karkonoszach na terenie KPN

Mina na Zabobrzu

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
108
Tak
48%
Nie
41%
Nie wiem
11%