MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dożynki Wojewódzkie w Gryfowie Śląskim

Wiadomości: Region
Piątek, 17 sierpnia 2018, 12:41
Aktualizacja: Sobota, 18 sierpnia 2018, 7:23
Autor: Paweł Guszała
Fot. Paweł Guszała
Już 2 września w Gryfowie Śląskim odbędą się Dożynki Wojewódzkie, czyli regionalne rolnicze święto pól, ogrodów i sadów. Wczoraj (16.08.) w miejscowym ratuszu miała miejsce konferencja prasowa z udziałem marszałka Cezarego Przybylskiego, na której zdradzono szczegóły odnośnie tego wydarzenia.

Dożynki Wojewódzkie to ogromne wydarzenie, na które ściągają delegacje dożynkowe, rolnicy i mieszkańcy z całego regionu. W Gryfowie Śląskim swoją obecność już potwierdziło 480 gości. Jest gotowy harmonogram tegorocznej imprezy.

- O godzinie 12:00 obchody rozpocznie msza święta w Kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej, a potem na bulwar nad Kwisą przejdzie barwny korowód. Pierwsza część dożynek odbędzie się na Śląsku, a druga po łużyckiej stronie, ponieważ wszyscy przejdą mostem przez Kwisę. Dawniej była to rzeka graniczna między tymi terenami, tak więc impreza będzie miała miejsce na dwóch historycznych krainach – mówi Olgierd Poniźnik, burmistrz Gryfowa Śląskiego.

Tam odbędą się występy zespołów folklorystycznych, tradycyjny konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, „Misterium Chleba” a wszystko zakończy koncert zespołu Wędrowne Gitary i MAXX Dance.

Podczas dożynek, dzięki obecności delegacji z Niemiec, będzie można spróbować także pyszności z Saksonii. Start obchodów zaplanowany został na godzinę 12:00 a zakończenie na 22:00.

Twoja reakcja na artykuł?

3
100%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Działalność kupiecka, rzemieślnicza i miejska  

Dwa dni mega rabatów w salonie i serwisie Volkswagen, Audi oraz SEAT w Lubinie podczas Black Friday

Bulwar Cieplicki otwarty!

Ważne zmiany w podatkach  

Wreszcie dobra droga

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Niebezpieczne wyzwania

Przy Złotniczej będzie chodnik do boiska

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
306
Tak
61%
Nie
36%
Nie wiem
3%