MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Dożynki retro w Podgórzynie

Wiadomości: Podgórzyn
Niedziela, 10 września 2017, 7:02
Aktualizacja: Poniedziałek, 11 września 2017, 7:50
Autor: WAC
Fot. WAC
Utrzymane w stylu lat 20–tych ubiegłego wieku były podgórzyńskie Dożynki 2017 , które odbyły się 9 września na tamtejszym stadionie.

Tegoroczne Święto Plonów, podczas którego rolnicy z gminy Podgórzyn dziękowali za udane żniwa rozpoczęły się mszą świętą w kościele w Podgórzynie. Po jej zakończeniu uczestnicy imprezy udali się na miejscowy stadion. Na czele korowodu szli Starosta i Starościna Dożynek oraz delegacje dziesięciu sołectw. Każde z nich przygotowało swój oryginalny dożynkowy wieniec.

Honory gospodarza imprezy pełnił zastępca wójta gminy Tomasz Szewczyk, który witając gości przypomniał o ważnej roli jaką w polskiej tradycji pełnią obrzędy dożynkowe. Wśród gości nie zabrakło posłanki Zofii Czernow, senatora Krzysztofa Mroza oraz samorządowców z okolicznych gmin.

Dla miłośników dobrej kuchni i lokalnych przysmaków gospodynie z każdego sołectw gminy przygotowały stoiska, na których można było spróbować ciast, sałatek, wędlin i innych potraw ale tradycyjnie królowała pajda chleba z domowym smalcem i ogórkiem. Na nudę nie narzekali najmłodsi, na których czekały retro zabawy oraz inne festynowe atrakcje jak „dmuchańce” i malowanie buziek.

Na scenie wystąpiły między innymi dzieci z jeleniogórskiego przedszkola Promyczek oraz zespół Bolczowianie. Imprezę zakończyła zabawa taneczna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Przystań w śmieciach

Politycy komentują wynik wyborów

Jan Sopata na emeryturze

Komentarze (12) Dodaj komentarz

kazimierzp 10-09-2017 8:42
I bardzo dobrze, że takie dożynki się odbyły. Oby jak najwięcej pretekstów do wspólnej zabawy, z kontaktów międzyludzkich. Może powoli jako społeczeństwo przestaniemy być takimi ponurymi zagryziakami nie potrafiącymi cieszyć z choćby odrobiny radości. Ja osobiście mam dość imprez nadętych, z pompą, z "wielkimi, napuszonymi" słowami wygłaszanymi przez uważających się za wybrańcami świata typków. Gratuluję Podgórzynianom i życzę innym gminom jak najwięcej poczucia szczęścia i radości.
~Duchu 10-09-2017 11:43
A co się dzieje z oświetleniem. Raz jest potem nie ma potem jest. Jakiś cyrk.
~natana 10-09-2017 11:43
Tylko dlaczego musimy chodzic wieczorami w Egipskich ciemnosciach?Czy wojt dlugo jeszcze bedzie nas olewał cieplym m.....?Aby doczekać do wyborów!
~jolka 1 10-09-2017 12:03
Żenada, Szewczyk jak błazen, pomieszanie dożynek z karnawałem, trzeba naprawdę mieć niezle namieszane żeby coś takiego wymyślić. Dobrze ,że mieszkańcy gminy wbrew tym idiotyzmom potrafią się bawić.
~gość 10-09-2017 13:15
Po raz kolejny mieszkańcy Zachełmia mają utrudniony dojazd.W niedzielę zamknięto jedyną drogę dojazdową. Nie można samodzielnie zaplanować czasu wolnego, tylko dostosowywać wyjazdy do harmonogramu imprezy. Ponadto nie było informacji o planowanym zamknięciu drogi- ani na jeleniogórskich portalach, ani na stronie urzędu gminy.
~aska 10-09-2017 17:08
A może ktoś wie dlaczego T. Szewczyk ciągle nie ujawnia swojego oświadczenia majątkowego mimo, że ma taki obowiązek . Czyżby miał coś do ukrycia.
~MP 10-09-2017 21:13
W czym widzicie problem? W tym, że ktoś zaproponował coś innego? A w latach 20-tych to nie zbierano plonów i nie świętowano z tej okazji? Jak widać podczas tej imprezy ludzie świetnie się bawili. Na zdjęciach widać wiele przebranych osób, gdyby uważali to za żenadę nie paradowaliby w strojach z lat 20-tych. Proszę pamiętać, że imprezy są dla tych, co chcą z nich korzystać, nikt nikogo nie zmusza do zabawy! Brawo Podgórzyn!
~Kornel 11-09-2017 8:13
Aśka kogo to obchodzi !bardzo fajna inicjatywa wielkie brawa dla organizatorów.
~gość 11-09-2017 11:34
do ciekawej AŚKI - oświadczenia majątkowe publikowane są po weryfikacji przez Urząd Skarbowy, czyli gdzieś w październiku. Nie dotyczy to oświadczeń weryfikowanych przez Wojewodę. Tematem artykułu są jednak dożynki, a nie czyjaś kasa . Brawo Podgórzyn- potraficie się bawić w każdej "wersji" - tak trzymajcie
~JIMI 11-09-2017 13:22
Brawa dla organizatorów Dożynek. Świetna pogoda, atmosfera i organizacja imprezy, szkoda, że tylko do 21.00. a zabawa dopiero przybierała na atrakcyjności. Szlagierem była piosenka zespołu Akcent " Przez twe oczy zielone " ( grana 4-krotnie ).
~gościu 11-09-2017 22:50
czy to znaczy, że ktoś zainteresował się oświadczeniem z-cy wójta. bo mam cykora, że się chłopa czepią, że se dom wybudował w rok bez oszczędności i kredytu
~do MP 11-09-2017 22:58
To nie chodzi o to czy się bawić, lecz o to co świętujemy. Ale ty tego nie rozumiesz. Zachowaj umiar w zachwytach i pochlebstwach urzędnikom i sobie. To mieszkańcy wam pokazali, że dożynki to święto plonów, a nie błaznów i kurtyzan

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Co z wodą w zalewie złotoryjskim?

Promesy dla strażaków  

Nowy przystanek w Łupkach

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
655
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%