MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dożynki gminne w Karpnikach

Wiadomości: Mysłakowice
Wtorek, 4 września 2018, 6:57
Aktualizacja: Środa, 5 września 2018, 15:26
Autor: WAC
Fot. użyczone
Kapryśna, deszczowa aura nie przeszkodziła mieszkańcom z gminy Mysłakowice w świętowaniu w minioną sobotę (1.09) święta plonów. Gminne Dożynki w tym roku odbyły się na boisku sportowym w Karpnikach.

Mimo deszczowej pogody organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji zarówno dla dorosłych i dzieci. Wśród lokalnych stoisk można było spróbować dań przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Mysłakowicach, Bukowca, Kostrzycy, Stowarzyszenie Senior filia z Karpnik. Tematy przyrodnicze i ekologiczne reprezentowało Nadleśnictwo Śnieżka z Kowar, Leśny Bank Genów z Kostrzycy oraz Koło Łowieckie „Knieje” z Kowar z degustacja pieczonego dzika i koncertem utworów myśliwskich.

Na scenie przez cztery godziny trwały występy zespołów: Karkonosze , Gościniec, Sokolik, Amazonki z Bogatyni, „My Dwie”, duetu Henia i Iza oraz Eugeniusza Wysoczańskiego. Zabawę zakończono wspólną potańcówką pod chmurką prowadzoną przez DJ Maximusa.

Tradycyjnie jak co roku organizatorzy zorganizowali konkurs wieców dożynkowych. Jury miało nie lada problem, aby wybrać ten najpiękniejszy. Zwycięzcą tegorocznego konkursu zostało Sołectwo Krogulec, drugie miejsce zajęło Sołectwo Dąbrowica, a trzeci Sołectwo Bukowiec. Dla zwycięzców przygotowano nagrody w postaci bonów pieniężnych oraz nagród rzeczowych, zaś dla pozostałych okolicznościowe dyplomy i drobne nagrody.

Organizatorami dożynek były Sołectwa z Karpnik, Krogulca, Gruszkowa i Strużnicy oraz GOK w Mysłakowicach, Gmina Mysłakowice, Związek Gmin Karkonoskich.

Twoja reakcja na artykuł?

1
20%
Cieszy
0
0%
Dziwi
1
20%
Nudzi
3
60%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Wyniki JBO 2020

Dyski do remontu

Była gala z nagrodami

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Gość 4-09-2018 15:04
Było fajnie oprucz tej pokazuwy przed wyborami panie orman wstyt że potym namiotem żescie sobie ipreske zrobili oczym to świadczy o was aby pani Radomska nie robiła z siebie pośmiewiska aby po wyborach była nowa władza a nie klałny
~syc76 4-09-2018 17:07
Najwiekszy lans to zrobil stary zastepca z Myslakowic jak z wiencem sie lansował. Cjlopie co zrobiles dla gminy przez oststni czas.... wstydu nie ma
~Gość 4-09-2018 19:43
do: ~syc76 (17:07)
Mieszkanka z Mysłakowic a kto go miał zawieś.jak pan orman ni dał ałta . I czemu piszecie takie bzdury a nie prawde . To piszom pracownicy z gminy bo się boją o stołki.
~Mieszkanka Mysłakowic 4-09-2018 22:50
Każdy startujący zrobił sobie z Dożynek kampanię wyborczą...Tylko potrzeba troszkę oleju w głowie,a nie ubliżania sobie wzajemnie...ale to jest przydomek ....więcej na ten temat nie będę się wypowiadać...jest mi wstyd że osoby które startują na radnych są w tej chwili obrażone na obecnego Pana Wójta,głosowanie pokaże .....
~Gość 5-09-2018 21:00
Same głowonogi😉
~Zasadniczy 7-09-2018 12:11
Te dwie z Perfectum-- całkiem, całkiem

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Jest nowy wóz ratowniczo–gaśniczy  

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Co z przebudową stadionu przy Lubańskiej?  

Areszt za ucieczkę

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
698
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%