Zalogowanych: 8

I-liga koszykarzy: Dotkliwa porażka Sudetów w Krośnie

Sobota, 24 marca 2012, 21:01
Aktualizacja: Niedziela, 25 marca 2012, 4:44
Koszykarze Sudetów Jelenia Góra przegrali na wyjeździe 67:85 z MOSiR–em Krosno w swoim przedostatnim występie w rundzie zasadniczej I–ligi.

Od początku spotkanie toczyło się pod dyktando gospodarzy, którzy w 4. minucie prowadzili 14:3. Sudety się ocknęły i dzięki kilku skutecznym akcjom, głównie Balcerzaka doszły rywali na 3 punkty (18:21). Końcowe sekundy pierwszej kwarty należały jednak do miejscowych, którzy dołożyli do swojego dorobku 4 „oczka” i prowadzili po 10 minutach 25:18. Wyrównana walka trwała jedynie do 14. minuty, kiedy to na tablicy wyników było 27:26 dla MOSiR-u. Następnie gospodarze zanotowali 14-punktową serię i było po meczu. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 41:28 dla miejscowych. Po przerwie przeciwnicy kontrolowali wynik nie dając nam złamać bariery 10 punktów. Skończyło się na kolejnej dotkliwej porażce, tym razem 67:85.

MOSiR Krosno – Sudety Jelenia Góra 85:67 (25:18, 16:10, 25:21, 19:18)

MOSiR: Nowak (16), Pluta (15), Salomonik (13), Oczkowicz (12), Nitsche (11), Piotrowski (5), Pieloch (5), Kamecki (4), Gawrzydek (4)

Sudety: Wilusz (20), Balcerzak (19), Prostak (10), Bukowiecki (5), Minciel (5), Wojciul (4), Kijanowski (2), Sterenga (2)