MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dostali wycisk w komendzie

Wiadomości: Dolny Śląsk
Wtorek, 14 czerwca 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 19 stycznia 2006, 11:04
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Dwaj rowerzyści oskarżają policjantów o pobicie
Piotr Gołębiowski (z lewej) dziwi się, że sprawa pobicia ciągnie się już tyle czasu. – Nam prawa jazdy zabrali od razu – mówi.

Przed lubańskim Sądem Rejonowym toczy się proces dwóch funkcjonariuszy komendy powiatowej policji, oskarżonych o nadużycie uprawnień i pobicie dwóch zatrzymanych mężczyzn.
Piotr Gołębiowski (31l.) i Orland Szafran (28l.) wystąpili do sądu, bo czują się skrzywdzeni. Zostali zatrzymani, pobici przez policję, stracili prawa jazdy, a przez to pracę. Za to sprawa skargi, którą złożyli na funkcjonariuszy, ciągnie się już od dwóch lat. Dopiero w maju tego roku rozpoczął się proces.

Kilka dni temu odbyła się kolejna rozprawa. Zeznania składał Szymon Szafran, brat jednego z pobitych. Sędzia po jego wysłuchaniu odroczył sprawę aż do 22 sierpnia, bo nie stawił się w sądzie drugi z wezwanych świadków – lekarz, który udzielał pomocy mężczyznom w szpitalu.

Według nich, do pobicia doszło w budynku Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu. W nocy z 31 sierpnia na 1 września 2003 roku obaj poszkodowani bawili się w jednej z dyskotek. Gdy z niej wyszli, jak twierdzą, jedynie przypatrywali się interweniującemu patrolowi policji. Prowadzili ze sobą rowery. To wystarczyło, żeby zostali wylegitymowani, zatrzymani i przewiezieni do komendy. Obaj poszkodowani zeznali w czasie śledztwa, że byli przez policjantów uderzani nie tylko w twarz, ale także w żebra i genitalia.

Mariusz L. i Sławomir Z., funkcjonariusze oskarżani o dokonanie pobicia, nie przyznają się do winy. – Wykonywałem jedynie to, co do mnie należało – skomentował oskarżenia Mariusz L. Obaj nie chcą się wypowiadać na temat sprawy. Wyrok skazujący może się dla nich zakończyć wyrzuceniem z pracy w policji. Za ich złamanie grozi kara nawet do 3 lat więzienia.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Działo się w Karpaczu!

ZNP zaprasza na "czarny marsz"

Targi pracy u ekonomistów

List Prezydenta Miasta Jeleniej Góry, Jerzego Łużniaka do jeleniogórskich pedagogów

Podziel się żywnością

Czego dotyczył Dolnośląski Kongres Samorządowy?  

Wsparcie strajkujących

Protest oświaty

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
638
Tak
68%
Nie
30%
Nie wiem
3%