MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dostali szansę na pracę

Wiadomości: Piechowice
Piątek, 28 listopada 2008, 18:20
Aktualizacja: 18:21
Autor: Ania
Fot. Ania
W Piechowicach przybyło dzisiaj fachowców z branży gastronomicznej. Dziesięć osób ukończyło kurs zorganizowany w ramach programu „Nowa Szansa” Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piechowicach. Przed kursantami stoi teraz nowe zadanie, jakim jest znalezienie pracy albo stworzenie spółdzielni socjalnej.

Kurs przeprowadzono przy współpracy MOPS-u i Euroregionalnej Izby Przemysłowo – Handlowej w Jeleniej Górze. Głównym celem tego przedsięwzięcia była pomoc ludziom, którzy nie mogli znaleźć pracy i groziło im wykluczenie z życia społecznego. Niektórzy kursanci nie podejmowali pracy przez 17 lat, teraz mają plany i nadzieje związane ze zdobytym zawodem. Wręczone dzisiaj certyfikaty nadały im tytuł kucharza małej gastronomii ze znajomością prowadzenia spółdzielni socjalnej. Wiele osób z pośród tych, które ukończyły kursy, deklaruje, że będzie szukało pracy w tym zawodzie.

– W imieniu wszystkich kursantów chciałam podziękować za daną nam szansę. Mamy nadzieję, że będziemy mogli rozwijać się w tym zawodzie i jednocześnie liczymy na to, że w otworzeniu spółdzielni socjalnej pomogą nam osoby, które organizowały kurs, jak i władze Piechowic – powiedziała Genowefa Czabińska–Przybycień.

Biorąc pod uwagę fakt, że w naszym regionie rozwija się głównie branża turystyczna, adepci kucharstwa mogą liczyć na to, że znajdą pracę w najbliższej okolicy. W tym przypadku istotne jest także to, żeby sami umieli zorganizować sobie miejsce pracy. Jednym z pomysłów, jaki podaje Tadeusz Popowicz, dyrektor ds. Kształcenia Zawodowego w Euroregionalnej Izby Przemysłowo – Handlowej, jest obsługiwanie miejskich imprez, jakie będą odbywały się w Piechowicach.
– Wielu z tych ludzi do tej pory nie podejmowało żadnych działań związanych z podnoszeniem swoich kwalifikacji, teraz maja już w ręku certyfikaty i perspektywy na przyszłość. Liczymy na to, że przynajmniej część z nich zrealizuje się w nowym zawodzie – powiedział Tadeusz Popowicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wybory: Zwycięstwo PiS

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Sabath 28-11-2008 21:56
bez pracy niema pieniędzy i tym samym życia no ale pieniądze nie zawsze szczęście przynoszą
~Tee 30-11-2008 7:55
temu kto ich nie ma to na pewno szczęścia nie przyniosą

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ciemno i niebezpiecznie

Z Psim Patrolem

Nagrody dla nauczycieli

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Kto do Senatu?

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
674
Tak
14%
Nie
66%
Nie wiem
20%