MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dostali szansę na pracę

Wiadomości: Piechowice
Piątek, 28 listopada 2008, 18:20
Aktualizacja: 18:21
Autor: Ania
Fot. Ania
W Piechowicach przybyło dzisiaj fachowców z branży gastronomicznej. Dziesięć osób ukończyło kurs zorganizowany w ramach programu „Nowa Szansa” Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piechowicach. Przed kursantami stoi teraz nowe zadanie, jakim jest znalezienie pracy albo stworzenie spółdzielni socjalnej.

Kurs przeprowadzono przy współpracy MOPS-u i Euroregionalnej Izby Przemysłowo – Handlowej w Jeleniej Górze. Głównym celem tego przedsięwzięcia była pomoc ludziom, którzy nie mogli znaleźć pracy i groziło im wykluczenie z życia społecznego. Niektórzy kursanci nie podejmowali pracy przez 17 lat, teraz mają plany i nadzieje związane ze zdobytym zawodem. Wręczone dzisiaj certyfikaty nadały im tytuł kucharza małej gastronomii ze znajomością prowadzenia spółdzielni socjalnej. Wiele osób z pośród tych, które ukończyły kursy, deklaruje, że będzie szukało pracy w tym zawodzie.

– W imieniu wszystkich kursantów chciałam podziękować za daną nam szansę. Mamy nadzieję, że będziemy mogli rozwijać się w tym zawodzie i jednocześnie liczymy na to, że w otworzeniu spółdzielni socjalnej pomogą nam osoby, które organizowały kurs, jak i władze Piechowic – powiedziała Genowefa Czabińska–Przybycień.

Biorąc pod uwagę fakt, że w naszym regionie rozwija się głównie branża turystyczna, adepci kucharstwa mogą liczyć na to, że znajdą pracę w najbliższej okolicy. W tym przypadku istotne jest także to, żeby sami umieli zorganizować sobie miejsce pracy. Jednym z pomysłów, jaki podaje Tadeusz Popowicz, dyrektor ds. Kształcenia Zawodowego w Euroregionalnej Izby Przemysłowo – Handlowej, jest obsługiwanie miejskich imprez, jakie będą odbywały się w Piechowicach.
– Wielu z tych ludzi do tej pory nie podejmowało żadnych działań związanych z podnoszeniem swoich kwalifikacji, teraz maja już w ręku certyfikaty i perspektywy na przyszłość. Liczymy na to, że przynajmniej część z nich zrealizuje się w nowym zawodzie – powiedział Tadeusz Popowicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Triduum Paschalne  

Uliczny taniec... do Tancbudy

Spełniło się jedno z marzeń Karola!  

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Sabath 28-11-2008 21:56
bez pracy niema pieniędzy i tym samym życia no ale pieniądze nie zawsze szczęście przynoszą
~Tee 30-11-2008 7:55
temu kto ich nie ma to na pewno szczęścia nie przyniosą

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

ZNP do maturzysty: "Proszę zmienić szkołę"

Pożar w Staniszowie

Pociągiem pojedziemy do Skalnego Miasta

Protest oświaty

List Prezydenta Miasta Jeleniej Góry, Jerzego Łużniaka do jeleniogórskich pedagogów

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
663
Tak
67%
Nie
30%
Nie wiem
3%