MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 28 września
im. Marka, Wacława

Doskonała rehabilitacja Lotnika

Wiadomości: Jeżów Sudecki
Sobota, 19 sierpnia 2017, 19:57
Aktualizacja: 19:59
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomek Raczyński
Piłkarze Lotnika Jeżów Sudecki po porażce w pierwszej kolejce klasy okręgowej (0:4 w Bolesławcu z BKS–em), doskonale zrehabilitowali się swoim kibicom, pokonując u siebie Spartę Zebrzydowa 5:1.

Podopieczni Artura Milewskiego mieli w tym sezonie walczyć o czołowe lokaty po spadku z IV ligi, ale pierwszy mecz zupełnie im nie wyszedł. W drugiej kolejce jeżowianie od razu wzięli się do roboty i już w 14. minucie otworzyli worek z bramkami - autorem gola był Szwagrzyk. Zaledwie cztery minuty później Masel podwyższył na 2:0, a przed przerwą trafienie dołożył Wyka i miejscowi kibice mogli ze spokojem oczekiwać drugiej połowy. Gdy w 53. minucie goście zdobyli gola na 3:1 (po faulu na Wilki, rzut karny wykorzystał Robert Kumoś), uwierzyli, że nie wszystko stracone w tym spotkaniu, jednak piłkarze Lotnika odebrali złudzenia przyjezdnym i w 59. minucie Masel strzelił w słupek, ale skuteczną dobitką popisał się Piwiński. O tym, że strzelec czwartego gola potrafi się ustawić w dobrym miejscu, w dobrym czasie - goście przekonali się pod koniec spotkania, bowiem po strzale Białkowskiego kolejną skuteczną dobitką Piwiński uradował kibiców Lotnika. Ostatecznie spadkowicz z IV ligi pokonał Spartę Zebrzydowa 5:1 i z ostatniego miejsca w tabeli, awansował na pozycję nr 7.

Lotnik Jeżów Sudecki - Sparta Zebrzydowa 5:1 (3:0)
Gole: 1:0 Szwagrzyk 14', 2:0 Masel 18', 3:0 Wyka 33', 3:1 Kumoś 53', 4:1 Piwiński 59', Piwiński 82'.
Lotnik: Maćkowski - Białkowski, Ziomek, Kierlik, Piwiński, Suchanecki, Wyka, Turczyk, Masel, Kieć, Szwagrzyk. Rezerwowi: Zawadzki, Madej, Niemirski, Krupa, Lis, Stompór.
Sparta: Mrozik - Plichta, D. Zdunek, Pietraszun, E. Skóra, P. Kumoś, M. Kumoś, R. Kumoś, Wilk, Dybał, M. Walęga. Rezerwowi: Klecha, J. Skóra, G. Zdunek, Lewkowicz, K. Walęga, Engel.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Harcerze z nową siedzibą

Senator zachęca do głosowania na maszty

Wieczorem Orlik podejmie Ślęzę

Powalczyli, ale ciągle bez punktów...

Zwycięstwo nad Miedzią

Porządki przy cmentarzu

Roboty na Dworcowej

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
973
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
3%