MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dość ksenofobii, koniec z prekariatem. Po spotkaniu z Piniorem

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 1 października 2011, 11:42
Aktualizacja: Niedziela, 2 października 2011, 7:54
Autor: Petr
Fot. Petr
Wczoraj, 30 września 2011 w jeleniogórskim klubie muzycznym Orient Express odbyło się kameralne spotkanie z Józefem Piniorem, legendarnym działaczem „Solidarności”, posłem Parlamentu Europejskiego w kadencji 2004–2009 i kandydatem Platformy Obywatelskiej RP do Senatu.

Podczas wczorajszego spotkania z Józefem Piniorem, które miało miejsce w Orient Expressie w Jeleniej Górze uczestnicy rozmawiali z kandydatem na senatora z ramienia PO RP na temat sytuacji młodych Polaków na rynku globalnym w kontekście obywatelskiego wymiaru polityki europejskiej, globalizacji w sensie ogólnym i jej „minusach”, i „plusach, jak również „polityce nacjonalistycznej Prawa i Sprawiedliwości”.

– Jesteśmy po dwóch godzinach bardzo interesującej rozmowy o młodych ludziach, a ściślej – o prekariacie, czyli pokoleniu młodych, wykształconych, ambitnych, a jednak pozbawionych perspektyw na godne życie. Pozostających na „śmieciowych” umowach o pracę, niemogących zapłacić rachunków nie mówiąc już o kupnie mieszkania czy planowaniu rodziny – powiedział nam Józef Pionior.

I dodał: – W Jeleniej Górze mamy wielu młodych ludzi, którzy po studiach wrócili do swojego rodzinnego miasta, bo je kochają czy widzą w nim potencjał. Niestety, ludzie ci spotkali się z bardzo brutalną rzeczywistością. Stoją przed czarną perspektywą własnej młodości – skazani na permanentną marginalizację czują się zbędni.

Na pytanie, co młodzi powinni zrobić w tej sytuacji, kandydat na senatora odpowiedział: – To co zrobili młodzi Hiszpanie i Grecy. Jestem za tym, by młodzi się buntowali, zaczęli wychodzić na ulice i protestować przeciwko takiemu stanowi rzeczy. Jeżeli młodzi i wykształceni stanęli przed dylematem życia w nędzy i upokorzeniu powinni zrobić to, co moje pokolenie zrobiło 30 lat temu; walczyć o reformę systemu by ten system faktycznie gwarantował godne życie!

Z kolei jeśli chodzi o „politykę nacjonalistyczną PiS-u”, jak określił to Józef Pinior, usłyszeliśmy: – Polityka prowadzona przez PiS jest największym z niebezpieczeństw ogólnoeuropejskich. A dlaczego? Bowiem jest to polityka ksenofobiczna, polegająca na perfidnym wykorzystywaniu trudnej sytuacji społeczeństwa do własnych celów. Moim zdaniem, jeżeli PiS zwycięży w tych wyborach, w Polsce powstanie rząd antyeuropejski. Tak jest stawka tych wyborów, i tyle – podsumował dosadnie Józef Pinior.

Co ciekawe, na godzinę przed planowanym spotkaniem z Józefem Piniorem w klubie Orient Express w Jeleniej Górze doszło do sytuacji, w której „ktoś” zakomunikował przybyłym, że to się nie odbędzie, co spowodowało znaczne obniżenie frekwencji.

– Usłyszałem od personelu lokalu, że na godzinę przed spotkaniem w klubie pojawił się około 50-letni mężczyzna, dobrze ubrany, z telefonem komórkowym przy uchu, który insynuował, że spotkanie zostało odwołane. Na szczęście część uczestników została. Według mnie była to akcja konkurencji politycznej. Dobrze, że nie całkiem skuteczna – tłumaczył Józef Pinior.

Ogłoszenia

Czytaj również

Rekord wolontariuszy z Fundacji Leroy Merlin  

Nowy dyrektor WORD

Zielona woda...  

Komentarze (78) Dodaj komentarz

~Iza 1-10-2011 11:59
Ja jestem za popieraniem "ziomali",oni wiedza co jest potrzebne naszej Jelonce-a "spadachroniarzom'-nie,obojetnie z jakiej sa bajki....
~oh scheisse 1-10-2011 12:16
Gdzie jest SKM ?!
~Seen 1-10-2011 12:23
ale on jest brzydki :P
~ 1-10-2011 12:31
"ziomale" odpadają w przedbiegach w starciu z Panem Piniorem. Nie ten poziom inteligencji, wiedzy kultury i przede wszystkim skuteczności w działaniu!
~x 1-10-2011 12:31
panie Jozefie, skoro reforma z przed 30 lat GWARANTOWALA NAM GODNE ZYCIE to co sie stalo ze wciaz jestesmy na dnie oko w oko z bieda, kto dostal sie do wladzy, kto reklamowal tych zlodziei i nie ostrzegal wyborcow przed nicoscia skutkow ich poczynan? co z naszym straconym pokoleniem. mamy dzisiaj juz ok55 lat i co? od pierwszego do ostatniego rencina nie styka, a co z naszymi skladkami i wieloletnimi stazami pracy? tak mamy trwac do konca bez szans na leczenie, wczasy rechabilitacyjne? czy od zycia juz nic nie dostaniemy? to byla ta gwarancja na normalnosc. my doczekalismy upadku zla, walczylismy, strajkujac i mamy dzisiaj- rzesze majetnych kombinatorow, ktorzy na stolkach udaja panow, afery ktore nie sa podawane do wiadomosci. im puchna portfele a ludzie pracy maja lzy w oczach i ubustwo.
~:) 1-10-2011 12:47
Czy to ważne, że spadochroniarz? Człowieka z takim ogromem wiedzy i doświadczenia ze świecą szukać. A wśród kontrkandydatów nie widzę nikogo, kto mógłby Panu Piniorowi dorównać. Wierzy, że Jelenia Góra ma potencjał- i dobrze! Ktoś w końcu musi uwierzyć w to miasto.
~Wyborca 1-10-2011 13:06
Precz ze spadochroniarzami. Jelenia Góra głosuje na jeleniogórzan!!!
~hhh 1-10-2011 13:27
wałek na wałku i tyle!!!wiadomo ,ze uczciwosć nie popłaca bo w tym kraju i nie tylko uczciwość to margines i patologia,tak więc lepiej nie bedzie bo polak polakowi wilkiem zawsze!!!STRACH GŁOSOWAĆ NA KOGOKOLWIEK BO OKAZJA CZYNI ZŁODZIEJA. Szkoda gadać na te tematy bo bedzie jak zwykle!!!Więc róbmy swoje a na nich miejmy wywalone,jedzmy tam gdzie godny chleb a oni niech sie kiszą we własnym fałszywym,złodziejskim sosie.
~Greg 1-10-2011 13:30
Pinior - Who The F..k is this ?????????
~koralik 1-10-2011 13:50
zlodziej na zlodzieju i zlodziejem popedza strach sie bac
~MS 1-10-2011 13:52
Szanowny Panie Pinior, znów kilka pytań: 1. czy to oznacza, że młodzi w Polsce powinni, jak Grecy i Hiszpanie zadłużyć się na 120% swojego życiowego dochodu? 2. Czy zatem popiera Pan okupację przez młodych np. Placu Trzech Krzyży w W-wie? 3. Czy jak rozumiem, popiera Pan uliczne bójki z policja, rzucanie koktajlami mołotowa itp. działania, kóre wykonują młodzi Grecy i Hiszpanie? 4. Czy tzw. "czarny legion" - skrajnie ekologiczna bojówka, atakująca policję podczas szytów ziemi, spotakń G8 i tak dalej, które uważa przemoc za jedyną formę dialogu z demokratycznie wybranymi rządami, również zasługuje na kopiowanie w Polsce? Pana opinia w tych sprawach jest ważna, najwyraźniej jawnie zachęca Pan do przemocy! PS. Umowy śmieciowe to m.in. zasługa partii, która Pana wystawiła w wyborach?
~Bolo 1-10-2011 13:56
Liczą się konkretne dokonania polityków a nie obiecanki "gruszek na wierzbie"...Pytanie do wszystkich kandydatów...? co do tej pory dobrego zrobiliście dla miasta i regionu ?...proszę się z tego rozliczyć i to jeszcze przed 9 pażdziernika br.!!! ...bo większość z was pcha się po prostu do koryta po kasę i profity...może się mylę ?...jak tak to zróbcie rachunek sumienia !......i przedstawcie wyborcom swoje dokonania...Jak tego nie zrobicie to prawda będzie po mojej stronie...
~cdr 1-10-2011 14:06
Młodzi ludzie powinni się buntować? Jak najbardziej, co ciekawe jednak, będzie to przecież bunt przeciwko macierzystej partii Piniora, czyli PO, która wkopuje nas w coraz większą nędzę! Tym samym Pinior zgadza się, że dotychczasowe działania jego pryncypałów były co najmniej do dojpy...
~Paweł Samson 1-10-2011 14:17
Panie Józefie, ze swojej strony z całego serca życzę Panu powodzenia w wyborach. Albo nie życzę wygranej. Jednocześnie liczę na to że w razie ewentualnego zwycięstwa nie zapomni Pan o prekariacie, który bez wątpienia zagłosuje właśnie na Pana. Co do polityki PiS-u, zgadzam się z Panem w stu procentach. Mówi Pan dobitnie, mocno a przede wszystkim mówi Pan prawdę. I Pan się nie boi. I szacunek za to. Pozdrawiam!
~wlan 1-10-2011 14:20
Zastanów się dlaczego warto głosować na kandydatów Ruchu Palikota? Ruch proponuje roczne oszczędności w budżecie w wysokości ok.133 mld zł przy planowanej dziurze w przyszłorocznym budżecie w wysokości 36 mld zł. Zapoznaj się z programem - co składa się na oszczędności i na co zamierza je wydać. Uwzględniając założenia programowe zastanów się, które polityczne ugrupowanie składa lepszą ofertę. A jeżeli ją składa to, uwzględniając dotychczasowe doświadczenie, czy ją po wyborach, jako specyficznego rodzaju umowę społeczną, zrealizuje. Jeżeli jej dotychczas nie realizowało, nie daj się ponownie być potraktowanym jako "mięso wyborcze".
~w13 1-10-2011 14:44
czy na prawde uwazacie ze w naszym miescie nie ma 1 osoby wartej zostania senatorem i to po zmianie ordynacji tym bardziej senatorem z jeleniej . dla pana piniora ktorego mozna cenic za przeszlosc ale pewnie to samo by mowil w zielonej gorze / albo w klodzku/ nie!!!
~socjalista 1-10-2011 14:53
Panie Pinior ,stan wojenny pamiętam doskonale,a i sytuacje we Wrocławiu. Śmiem twierdzić ześ pan zdradził klasę robotniczą ,czas iść na emeryturkę i pisać wspomnienia,ale te prawdziwe.Starszy "s" pozdrawia "S"
~Oracle 1-10-2011 14:54
zapraszam młodych prekariuszy;) http://coldgranie.blogspot.com/2011/09/odezwa-do-modych.html
~bekazuszaty 1-10-2011 14:55
Gdzie jest SKM ?!
~Mima 1-10-2011 15:04
Pozwolę sobie zacytować kilka wypowiedzi pana Piniora o młodych którzy są ..."pozbawieni perspektyw na godne życie...pozostają na śmieciowych umowach o pracę...stoją przed czarną perspektywą... czują się zbędni"... Przecież do takiego stanu doprowadziły czteroletnie rządy PO. A najlepsze jest stwierdzenie,że trzeba wyjść na ulicę, aby walczyć z tą chorą sytuacją. Czy pan Pinior wie o czym mówi? Czy uważa, że nie potrafimy słuchać ze zrozumieniem? Ma nas za idiotów, którym wciśnie się każdy kit? Jest za PO, a jednocześnie przeciwko.
~s. 1-10-2011 15:32
Człek człekowi nie jednaki, człek człekowi nie dorówna, nie POlezie orzeł w gówna. Już tam jest. Niech ktoś mi powie jak to było z wyborami na prezydenta za granicą. Za wielką wodą wygrał bezspornie Kaczyński. Teraz pytanie: czy wyjechały tam są same głupki, może nie ma tam prania mózgu, które funduje nam TVN i inne apolityczne rozgłośnie, a może uczciwie głosy policzyli ?
~sowa 1-10-2011 15:36
Panie Pinior najwyzszy czas by Pan jak i inni kandydaci dali szanse mlodszym i przeszli na te zasluzone emerytury a mlodzi po studiach/czy bez nich niech przejma paleczke.Najwyzszy czas by zrobic porzadek w Jeleniej Gorze z ludzmi ktorzy kurczowo trzymaja sie pokoleniowo stolkow.Jezeli macie jakiekolwiek ambicje to zrobcie to z kultura i dajcie mlodym mozliwosc zaistnienia.
~baju baju 1-10-2011 15:59
będziem w raju jestem na NIEEEEEEEEEEEEEEEEEEE kolejny bajkopisarz dla mnie liczą się tylko kandydaci niezależni nie wywodzący się z żadnej opcji politycznej,żadni spadochroniarze i kolesie z układów żadne farbowane lisy pogońmy tych darmozjadów w pizd...
~ 1-10-2011 16:57
ciekawe o kogo mu chodzi ,, skoro chce zakonczyc z prekariatem, czyzby o siebie samego ,bo jest tez niepewny swojej przyszlosci bo moze go wybiora ,a moze nie , wiec sam sobie pokrzykuje dosc z prekariatem, tak na dodanie sobie odwagi
~ 1-10-2011 17:02
pINIOR WRACAJ SKĄD PRZYSZEDŁEŚ...
~Oracle 1-10-2011 17:04
Do Jeleniej przecie wrócił, matołku
~ryś 1-10-2011 17:23
PINIOR po raz kolejny pokazał klasę, inteligencję, wiedzę, poczucie humoru i charyzmę. Ten człowiek mimo wieku jest wiecznie młody i czuje młodych. Jeleniogórscy polityce uczcie się, bo bez wizji nie da się iść do przodu!!! Jestem na TAK .
~ 1-10-2011 17:46
pionior/orient express/jelonka wracajcie skad przyszliscie! ;)
~hehhe 1-10-2011 18:55
Pinior w Kamiennej Górze: "Kamienna Góra to nasze miasto", Pinior w Jaworze: "Jawor to nasze miasto", w Jeleniej Górze: "Jelenia Góra to nasze miasto" to ktore jest właściwie jego miasto??
~ 1-10-2011 19:54
TEST
~emeryt 1-10-2011 20:03
wielki dzięki poważnym obywatelom .Ja chcem dokonać żywota w kraju , w którym się urodziłem , poprostu moje wnuki mają być razem ze mną, Donaldio mi tego nie zagwarantuje .... wsztstko tylko nie PPOOOOOOOOO
~gratukuje 1-10-2011 20:42
jelonce wspaniale wspieracie Pana Piniora, a naszych kandydatów macie gdzies...
~absmak 1-10-2011 20:43
Najpierw solidarność, potem SDPL, teraz PO - karierowicz wstąpi do każdej partii, byle dostać sie do koryta! Obrzydliwe!
~pytam was 1-10-2011 20:48
dlaczego nie piszecie o spotkaniach innych kandydatow, niedlugo przeczytamy- Pinior spotkał sie na kameralnym spotkaniu z wyborcami w toalecie na pks-ie. A gdzie o Lewandowskim, Chadży- o tym że był w radiu wrocław ( tak tak zaprosili kogos od nas do wielkiego Wrocławia), o Skowronie, itd
~bolek 1 1-10-2011 20:55
Panie Pinior co Pan zrobił dla polskiej młodzieży jak Pan był w Parlamencie Europejskim z listy SdRP?
~Soso 1-10-2011 21:19
p.Pinior zejdz ze sceny .przpierd...s swoje 5 min.Nikt cię tu nie potrzebuje.
~Jaaaaa 1-10-2011 21:49
Panie Józefie, SZACUNEK. Idę podlinkować ten tekst na Facebooku. MA PAN MOJ GLOS!
~linkuj linku 1-10-2011 22:13
pamietaj tez o naszej klasie...
~Pinior!!! 1-10-2011 22:40
Chciałem się podpisać "wyborca Piniora" ale mi się nie zmieściło :( Ja sobie tą stronę wydrukuję i powieszę na ścianie. Precz z ksenofobami z Jelonki! Jeśli tu jest jakieś ciało obce, to - wy - nim jesteście! Pinior! Pinior!
~Ja też 1-10-2011 22:47
"Nasza klasa"? Dobry pomysł. Idę pomóc koledze/koleżance. A wy na co czekacie? Do roboty, ludzie! Linkować! Cytować! Nagłaśniać! :-))))))))) PS. Ja też oczywiście za Piniorem :-)
~NNN 1-10-2011 22:49
Dobrze napisane legendarna postać więc Panu już dziękujemy !!!!!!Stawiamy na świeżą krew Wojtka Chadżego i człowieka z naszego regionu i miasta Józefa Kusiaka !!!
~NNN 1-10-2011 23:04
http://www.youtube.com/watch?v=akbIU6ULE4A&feature=player_embedded
~Gość 1-10-2011 23:46
I znowu PO nieroby przesiedzą następne cztery lata i nic dziady nie zrobią ,tak jak to jest w tej mijającej kadencji zajmowali się dorszem za 7,60 i Kaczyńskim nic nie robiąc ,tylko sapali cały czas jaki to PIS był niedobry ,a sami kradli i przekupowali kogo się tylko da i gdzie się da ,podpisywali umowy z jakimiś firmami do budowy autostrad i gdzie te autostrady niby są ,widać gołym okiem jak rządzili nawet tu w tej zapadłej dziurze jaką jest jelenia góra ,Młynówka ten smrodownik dalej cuchnie w parku zdrojowym dalej psy srają a Termy cieplickie to tylko na papierze ,aż żal na tych dziadów głos oddać i potem żałować PO to nieroby i obiboki Tusko matoły
~piniorowiec 2-10-2011 0:26
Do SLDowca z 22:49. Skąd wiesz, czy krew twego kandydata jest swieza? Wampir jesteś? ;-) Głosuję oczywiście na Piniora. Każdy ma swoją młodzież. PiS ma kiboli co walczą o wolnośc rozp...ania stadionów. Pinior ma młodzież, która chce pracy i godziwego zarobku. Wyborcy, wybierajcie.
~Pi 2-10-2011 0:40
Pan Pinior - pierwszy solidaruch który wydarł kasę od demokratycznej RP. !!! Pora olać oszusta - niech przed emeryturą zajmie się choć troszkę pracą - oderwać mu ryj od koryta.
~z plebsu 2-10-2011 7:53
A nie zauważyliście, że Pan Pinior jest już bardzo stary z wyglądu i zachowania? Ja też będę, jak dobrze pójdzie, ale tak wcześnie? Śpiący dziadek w senacie?
~młoda123 2-10-2011 7:54
Głosuję na Piniora. Pokazał klasę.
~DoPi 2-10-2011 8:02
Do głosu z 00:40. Czemu kłamiesz i obrażasz ludzi? Pinior to bardzo uczciwy człowiek. Jest z tego znany. Napisałeś tu 2 posty, z których jeden jest bardziej obraźliwy od drugiego. Oczywiście nie wiem, którego kandydata popierasz, ale twoje wypowiedzi świetnie pasują do tego tajemniczego pana po 50tce, który "odwoływał" spotkanie Piniora z wyborcami. Pfuj.
~ 2-10-2011 8:27
To wszystko dziwne... Panowie Chadży i Kusiak powinni startować z PO, a pan Pinior z SLD, bo to co głoszą i co robią w życiu bardziej pasuje do tych odwrotnych partii, a nie tych, które reprezentują. Pan Pinior ma poglądy jakoś bardziej lewicowe niż ludzie którzy reprezentują lewicę... Jeżeli będzie głosował zgodnie z sumieniem, a nie jak mu karze jego ugrupowanie, to byłby dobry kandydat na senatora. Lepszy niż ci "lewicowi" kapitaliści...
~ 2-10-2011 8:43
No właśnie, zdaje się, że wiem już na kogo głosować! Do senatu na Piniora. Bo tak naprawdę to On jest lewicowy i demokratyczny. I życie pokazało, że trzyma się własnego zdania i poglądów. Nie jest chorągiewką, przylepiającą się do ugrupowań, które są gotowe go poprzeć, jak niektórzy kandydaci z naszego regionu, ma wykształcenie, wykładał na AE, w latach 2004-2009 był posłem do Parlamentu Europejskiego, reprezentując Grupę Socjalistów Europejskich (PES). Sprawował funkcję wiceprzewodniczącego Podkomisji Praw Człowieka. Mądry, odpowiedzialny człowiek. Jest najlepszy wśród kandydatów do senatu. Po prostu.
~JacekP 2-10-2011 8:44
Obrzydliwe! - Mlodzi maja sie buntowac przeciw neoliberalnej kleptokracji aby w tym czasie Pinior razem z Huskowskim robili "odrolnienei" ziemi na wroclawskim Biskupinie. A za "zarobione"w ten sposob pieniadze to - oczywiscie w ramach walki z bezrobociem - to Pinior raczy opewnie "sponsorowac" jaka absolwentke UW.
~GAPA 2-10-2011 8:44
Sondaże: wczoraj przewaga, a dziś PO zrównało się z PiS
~ 2-10-2011 8:57
Te rzeczy o posłowaniu do PE to wzięte przeze mnie ze strony tego pana, ale przecież to prawda, każdy to może sprawdzić gdzie indziej. Tak, jest najlepszy z kandydatów na senatora. Bo ja głosuję na ludzi, a nie na partie. Do sejmu jeszcze nie wiem, na kogo zagłosuję... Na pewno nie na panią ******* i panią ************. Mam do tego prawo, jako wyborca. Trzeba głosować na tych, którzy myślą o wszystkich ludziach, o tych maluczkich, a nie o tym, aby jedynie wielkiemu kapitałowi było jak najlepiej. I nie czarujmy się, ci, których wybierzemy, nie będą myśleć o Jeleniej Górze, ale o tym, aby przepisy ustaw były jak najkorzystniejsze dla lobby, które reprezentują.
~prekariusz 2-10-2011 9:09
Józek, spadaj z Jelonki
~wyborca 2-10-2011 9:47
A jednak pójdę na wybory, choć nie miałem takiego zamiaru. Pinior mnie zaskoczył. Panie Pinior, nie chce się wyrażać, co myślę o politykach. Dzięki panu frekwencja w Jeleniej będzie o jeden głos wyższa. Sam się sobie dziwię, ale pójdę głosować. Na Pana. Z wyrazami szacunku.
~doJackaP 2-10-2011 9:55
Do jackaP z 8:44. Jakie odralnianie na Biskupinie z Huskowskim i co ma do tego Pinior? Szukaj wśród ludzi Dutkiewicza. Co do sponsorowania studentek to nie wiem, czy są głównie u Dutkiewicza. Wydaje mi się, że najłatwiej ich znaleźć w SLD i Samoobronie, czyli piszesz kolego co masz sam na myśli o:)
~OKurczę 2-10-2011 12:32
Trzeba czytać całą Jelonkę, a nie tylko jeden artykuł. Okazuje się, że kandydat SLD pan Chadży zakończył swoją edukację na 7 klasie podstawówki. Przyznam się, że ze zdumienia rozdziawiłem gębę. Ludzie! Jeszcze się zastanawiacie na kogo głosować? Ktoś tam pyta, czy gościu w ogóle umie sylabizować, żeby wiedzieć, nad jakimi ustawami głosuje. Nie wiem co zrobię, jak mi ktoś na ulicy będzie usiłował wręczyć ulotkę Chadżego. Możliwe, że będę głośno przeklinał.
~NNN 2-10-2011 12:37
OOOOOOOOOOOO widzę że droga redakcja jest w komitecie honorowym Piniora ????!!! A może coś o innych kandydatach ????????//bo jakoś oprócz PO nie widzę tu żadnych innych kandydatów ?????!!!!
~NNN 2-10-2011 12:41
Dziękuję Jelonko wiem już na kogo głosować na pewno NIE na PINIORA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~ander 2-10-2011 12:44
on się urodził w Rybniku a mieszka we Wrocławiu więc co ma wspólnego z Jelenią Górą
~do ander 2-10-2011 12:54
do ander z 12:44 Ma to wspolnego z Jelenią Górą, że tu wykładał, dzięki czemu 3 dni mieszkał w Wrocławiu, 3 dni w Jeleniej Górze. Ale jak ktoś wspiera kandydatów z podstawówką, to ma prawo tego nie wiedzieć ;)
~razjeszcze 2-10-2011 13:11
Trochę się rozgadałem, ale ta informacja o podstawówce po prostu mnie powaliła na kolana. Właściwie jestem wściekly. W Senacie trzeba mieć umiejętność czytania ze zrozumieniem tekstów prawniczych, tj. ustaw. Taka praca i za to posłowie i senatorowie dostają kasę. Chciałbym wiedzieć, jakie wykształcenie ma kandydat PiS i czy umie czytać. Bo o panu Chadży już się dowiedziałem, że nie umie. Uważam to za absolutną bezczelność i skandal, że jeden z drugim Nikodem Dyzma chce wyciągać kasę z kieszeni podatnika ze pier...enie w stołek. Jak się nazywa ten pucułowaty rzemieślnik, co startuje do senatu jako niezależny? Panie, ja za ciężko pracuję, żeby się pan pasł na mojej kieszeni. Naprawdę się wścieklem. Bezczelni.
~ 2-10-2011 13:23
do 02-10-2011 12:54 | ~do ander | - Popieram pana Piniora. Nie wiem tylko, jakie przedmioty wykładał na akademii i czy studenci go lubili. Napisz, naprawdę ciekawość mnie zżera. Jeśli wtedy studiowałeś to przecież pamiętasz. Pozdrawiam.
~ 2-10-2011 13:40
Ale jaja! Chadży nie ma matury... Szczęka mi opadła do samej ziemi. Cóż, Wałęsa też nie miał, ale on był wysportowany, świetnie skakał. Ale potem już nigdy więcej go nie wybrali na prezydenta, a do sejmu chyba nie startował.
~Meg 2-10-2011 13:48
A ja mam swojego kandydata, to TADEUSZ LEWANDOWSKI.
~miejscowy 2-10-2011 14:41
Spadochroniarz !!!!
~DO mEG 2-10-2011 14:47
A czy zaświadczysz, że twój kandydat umie czytać i pisać? Bo się okazuje, że u kandydatów na senatorów to niekoniecznie :D
~BrawoMiejsco 2-10-2011 14:59
Brawo Miejscowi! Ja bym się ze wstydu zapadła pod ziemię, gdybym promowała ludzi "wyedukowanych inaczej" do pracy, która jednak pewnej edukacji wymaga. Jako miejscowa będę głosować na Spadochroniarza, bo nie mam wyjścia. Nie mam wysokich wymagań, ale przynajmniej mój Spadochroniarz rozumie ustawy i się wyraża poprawnie po polsku. A poza tym mam co prawda tylko licencjat, ale i tak uważam, że się nadaję do pracy w parlamencie dużo bardziej, niż niektórzy kandydaci. Przysięgam, umiem czytać.
~hahahaha 2-10-2011 15:06
Nareszcie się wydało, gdzie osiedliła się Sama Brona jak wypadła z parlamentu. Moje gratulacje Jelenia Góro z powodu twojej miejscowej klasy politycznej! Poznanianka.
~poezjawyborc 2-10-2011 19:05
NIE MATURA LECZ CHĘĆ SPORA ZROBI Z CIEBIE SENATORA! SAME SZOSTKI MASZ NA STANIE? - PREKARIUSZEM WNET ZOSTANIESZ!
~Poruta 2-10-2011 20:02
Dopiero teraz z wieczorka miałem czas poczytać wszystkie komentarze. Cóż powiedzieć,szczególnie na temat tych ostatnich rewelacji? Ja bym na miejscu tego pana honorowo zrezygnowal ze startu z powodow zdrowotnych. Ale to jego sprawa. Sam od dawna wiedziałem, jak zagłosuję. Do senatu głosuje sie na osoby a nie partie. Będę głosował na swoją partię do sejmu, a w senacie widzę Piniora.
~Poruta2 2-10-2011 20:17
Do senatu wejdzie z okręgu tylko jeden, czyli głosy oddane na świetnych, ale mniejszych kandydatów, będą głosami straconymi. Senat nie ma nic wspólnego z głosowaniem na partie. Możecie z czystym sumieniem zagłosować na Piniora, tak jak ja. Apeluję szczególnie do SLD. Nawet gdyby wasz kandydat był znakomity (a nie jest) to i tak ma gwarantowane, że nie wejdzie. Po co marnować głosy? Pinior jest lewicowy. Pinior może wejść. Poprzyjcie go :)
~wyborca 2-10-2011 23:28
Józef Pinior w 1984 r. skazany na karę czterech lat pozbawienia wolności ...............
~Pi 3-10-2011 0:28
Pinior ? A moze buzek? tyż mądry i umie czytać. Senat do likwidacji. Dalej wybierajcie OBCYCH - tak jak z SLD wybierali -Szmajdzińskiego - który z wdzięczności zlikwidował obydwie jednostki wojskowe. Co po doktoratach jak brak zdrowego rozsądku i związku z regionem? W senacie też partyjniaki siedzą i siebie popierają /tak jak narkomana w damskich ciuszkach Pie.../
~do Pi 3-10-2011 10:08
Do Pi z 00:28. Kolego, wiesz, ja sie z toba ze wszystkim zgadzam. Ale wybor to my mamy taki: 1. oddac zmarnowany glos na Chadżego, 2. Oddać głos niezmarnowany na Piniora, 3. Nie iść na wybory. Punkt 1 i punkt 3 zwiększa szanse PiS. Sam nie wiem...
~tyik 3-10-2011 10:46
Za dużo gadacie. Pi, sprawa jest prosta jak drut. A regionowi się polepszy, jak będzie go reprezentował PiS? W krajowych sondażach PiS i PO jadą łeb w łeb. No to decydujcie się wte lub wewte. Na filozofowanie zostało już mało czasu.
~ 3-10-2011 22:04
Do Pi - a po co ci tutaj jednostka wojskowa? Co z niej dla mieszkańców? Siedzieli i brali pieniądze za nic, a szkolili takich samych, jak oni, tylko do brania kasy za "gotowość", a sami brzuchacze byli wśród nich. Polska nie jest w stanie wojny, należymy do NATO. Po co nam utrzymywać nierobów w Jeleniej Górze? Nie wystarczy ci tylu, co zostało po tej jednostce? Ich też niemało, mają niezłe emerytury mundurowe, a produkowałoby się następnych do brania kasy za darmo po przejściu na emeryturkę po piętnastu latach. Tego nie wytrzyma żaden budżet. W Rosji mają ten problem - nadmiar wojskowych darmozjadów z medalami, których utrzymywać musi reszta społeczeństwa, bo oni się do niczego innego nie nadają, jak do wydawania rozkazów, a jak się nadają to mają podwójne dochody, część za nic.
Rolof 24-10-2011 8:30
Ktoś tu pisał o wyborach za granicami i pytał czy tam nie ma głupków czy też nie oszukiwano bo wygrał Kaczyński. Szanowny internauto, USA i Polska tam emigracja to głównie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Bosskie kobiety

Jeleniogórska PO wspiera Siemoniaka

O minionym roku w schronisku dla zwierząt  

Przed nami finał WOŚP

Nie dała się oszukać  

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
462
Tak
18%
Nie
76%
Nie wiem
5%