MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Dorwali grafficiarzy

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Piątek, 23 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 23 marca 2007, 14:52
Autor: TEJO
Fot. Policja
Co najmniej 10 elewacji uszkodzili w Kowarach wandale farbą w spreju. Sprawców złapała policja. Okazali się nieletnimi.

Dwóch ma 14 lat, jeden – 15. Wszyscy są mieszkańcami Kowar. Policja szukała wandali po sygnałach od mieszkańców, którzy skarżyli się, że ktoś maluje zewnętrzne ściany kamienic farbą w spreju. – W przeciągu miesiąca do Komisariatu Policji w Kowarach zgłosiło się 10 pokrzywdzonych – mówi nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Policjanci z Kowar ustalili sprawców po sposobie nanoszenia graffiti. Zatrzymani wanadale przyznali się do zarzucanych im czynów. Twierdzą, że graffiti to po prostu moda. Odpowiedzą za popełnione czyny przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

Do tej pory nie zostały jeszcze ustalone straty poniesione przez właścicieli budynków. Wszystko wskazuje na to, że za konieczne remonty zniszczonych części domów zapłacą rodzice lub opiekunowie małoletnich przestępców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Oddawali krew pamięci Kresowian

Mały Strażak dla jednostek OSP

JBO: Ogrodzenie boiska w Parku Norweskim

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~Patolog 23-03-2007 13:41
Do nieletnich sprawców tylko tyle,że to bardziej sztuka niż moda. A pozatym władze miasta mogłyby wreszcie przeznaczyć dla utalentowanej młodzieży jakiś większy kawałek muru,czy ściany w okolicach centrum... Myśle,że to rozwiązanie byłoby korzystne zarówno dla jeleniogórskich,czy kowarskich elewacji,jak dla młodych artystów potrzebujących miejsc do rozwijania talentów...
~realista 23-03-2007 15:53
Do Patologa. Przyglądnij się zamieszczonym zdjęciom, albo przejdź się do jedynych dwóch przejść podziemnych dla pieszych jakie są w Jeleniej Górze i popatrz co tam jest nabazgrane. Jeśli to według Ciebie jest sztuka, to wybacz, ale uważam, że goryl w klatce, którego nauczono by przyciskać spray, potrafił by wymazać podobnie (może nawet ładniej). Szkoda fatygi dla wandali.
~do "realista" 23-03-2007 17:33
to jest sztuka!! jak się patrzysz na te zrobione przez "pseudo" Grafficiarzy to się nie dziwie oni zamalowują te naprawdę piękne Graffiti:/ ale zobacz co ci prawdziwi grafficiarze zrobili na "MORSIKU" to jest naprawdę piękne:)
~kazimierzp 23-03-2007 18:05
Mam nadzieję, że policzą im koszty odnowienia całych elewacji a nie tylko kawałków zamalowanych. Mam też nadzieję, że sąd nie potraktuje tego jako "niska szkodliwość czynu" i nie zwolni ich od odpowiedzialności!!!
~stiven 23-03-2007 18:06
To w Kowarach na komisariacie miesiące mają przeciągi???
~piwko 23-03-2007 18:15
nie no co wy te wrzuty sa naprawde wspaniale:)
~gemba 23-03-2007 18:20
Jak tacy modni , to rozebrać ich do naga i wymalować jak papugi . Ciekawe jak by się umyli ?
~mesjah 23-03-2007 18:23
do realisty,widzisz to co dzis nazywasz sztuką kiedys było bazgrołami,znam podobne dziecko z lekkim uposledzeniem które maluje podobnie jak picassso,tak samo z siebie,jak slynny picasso i teraz czy mam uwazac to za sztuke czy poporstu za slabe zdolnosci manualne i lekkie uposledzenie...coz bedziesz sie musiał pogodzic z tym ze sztuką(urbanistyczną)zostanie to nazwane za 500 lat dopiero,teraz rzeczywiscie bardziej to moda i spedzenie czasu,napewno lepsze niz dojenie wody i wciaganie amfy w hainekenie;)a jesli uwazasz ze goryl ma takie zdolnosci manualne ze wymalowałby lepiej to,to tylko znaczy ze poprostu nigy nie malowales niczego i niczym a o spreyach slyszales jak kazdy z telewizji:)sztuka zawsze idzie w parze z buntem i ideologią,to juz do patologa kieruje który przynajmnie wie co pisze,pozdrawiam
~jelenia góra 23-03-2007 19:35
hahahah kowary :):):buaaaaaahaaaaa
~sbs 23-03-2007 23:25
Niechecie zrobic "legalnych" miejscowek do malowaniu to nie ma co sie dziwic, tak samo nie bylo Hip-hopowego Jamu...Nic sie nie dzieje w jeleniej, wiec sami sobie organizuja "zabawe".
~Do"kazimierzp" 24-03-2007 2:47
Podzielam twoja nadzieje.Najwyzszy czas polozyc kres tego typu wyczynom. Agnieszka
~realista 24-03-2007 10:56
Przede wszystkim do Mesjah. Zanim Picasso zdobył sławę i wprowadził nową modę i styl w sztuce, zmarnował mnóstwo pieniędzy na papier i płótno, by ćwiczyć swój warsztat. Być może jest kilku grafficiarzy, których dzieła można potraktować jako sztukę. Nie mogę jednak zaakceptować wprawek nieudolnych adeptów graffiti robionych na ścianach będących czyjąś własnością. Niech sobie wybudują odpowiednią ścianę i smarują ją do woli. Szanujmy czyjąś własność. Nie szukajmy usprawiedliwień dla wandalizmu, poprzez nazywanie naruszania nienaruszalności czyjej własności "sztuką".
~Margo 24-03-2007 18:27
Zobaczcie jak wyglądają Cieplice niby kurort i nowoodnowione elewacje na Placu Zdrojowym, koszmar gdzie policja? Co robi Straż Miejska? Brak nadzoru i kamer to takie proste. Ale na to nasi radni nie wpdli :(
~marta 25-03-2007 12:06
Nie no wprost bosko. Czy te barany nie zdają sobie sprawy z tego ile to koszutuje? Mi pomalowali breme od garażu, a do tego jakiś gówniarz bawił się kluczem i wyrył rózne napisany na platikowym oknie mojego jednorodzinnego domu ! No poprostu skanadl. Takie dzieci to tylko bić i patrzeć czy równo im tyłki puchną
~eLo 28-03-2007 23:10
chłopaki sie dopiero uczą, a już lipe mają...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Potok Łomnica ponownie został zanieczyszczony  

Magistrat do remontu

W KSON–ie dzieje się

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Cieplickie place

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
578
Tak
47%
Nie
39%
Nie wiem
13%