MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dorośli i mali jeleniogórzanie zwiedzają Ratusz

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 28 września 2017, 10:38
Autor: UM
Fot. Użyczone/UM Jelenia Góra
Coraz popularniejsze staje się zwiedzanie Ratusza. W trakcie wiosennej edycji „Nocy Muzeów” grupka pracowników Urzędu Miejskiego zorganizowała przedsięwzięcie „Ratusz nocą” i ponad 40 osób w czterech turach odwiedziło najciekawsze miejsca. Wczoraj (27.09) gościły w Ratuszu przedszkolaki.

Wrzesień jest tradycyjnym okresem, kiedy do Ratusza przychodzą dzieci – przedszkolaki i uczniowie I klas szkół podstawowych. Jeśli zgłoszą swoją wycieczkę odpowiednio wcześniej, to mają szanse odwiedzić nie tylko wspomniane miejsca, ale też zajrzeć do gabinetów prezydentów i chwilkę porozmawiać o Jeleniej Górze, bo ich pytania o miasto są traktowane bardzo serio.

Nie brakuje takich, jak: dlaczego Bolesław jest Krzywousty?, czy po co tu studnia, jeśli woda leci z kranu?, ale są i inne, dotyczące i historii miasta i jego współczesności.

Wczoraj w Ratuszu urzędowały dzieci z przedszkola „Kacperek”, które miały też okazję zasiąść na krzesłach, na których siedzą radni, stanąć za mównicą i – w zależności od temperamentu – powiedzieć, że są „za”, albo „ja się na to nie zgadzam”. I z tej okazji skrzętnie dzieci skorzystały. Spotkały się też na krótko z Jerzym Łużniakiem, zastępcą prezydenta miasta oraz Konradem Sikorą, przewodniczącym Rady Miejskiej, więc pierwszą, króciutką lekcję samorządności mają już za sobą.

Ogłoszenia

Czytaj również

GIS Day w szkole

Studium na początek

Motocykliści dla Niepodległej

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~er 28-09-2017 21:27
A oprócz tych 40 osób i 20 przedszkolaków ktoś tam jeszcze chodzi ?
~mu90 29-09-2017 9:09
Fascynujące!!!!!!!!!!!! hiiii

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Patriotycznie przy ognisku

Remont tarasu Karczmy Sądowej

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Koperty życia już w Mysłakowicach

Radni KO przeciw kupcom?

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
906
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%