MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Doroczna wystawa w JTF

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 12 grudnia 2014, 18:27
Aktualizacja: 18:30
Autor: Manu
Fot. BM
Już od ubiegłego czwartku (11.12) w Galerii “Focus” Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego możemy oglądać Doroczną Wystawę 2014. Owoc i zarazem podsumowanie rocznej pracy członków JTF będą dostępne dla zwiedzających do 7 stycznia 2015.

- Na wystawie prezentujemy prace wykonane w różnych technikach, zapisane na różnorodnych materiałach, będące realizacjami zaliczanymi do wielu gatunków fotografii – mówi v-ce prezes Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego i fotograf freelancer Henryk Piotr Garbat.

Prezentowana w przestrzeni Galerii “Focus” Doroczna Wystawa JTF to dla części osób debiut - pierwsza w życiu publiczna prezentacja prac i pierwsze spotkanie z żywą publicznością, komentarzami i ocenami.

- Każdy z członków ma prawo zaprezentować się wybranymi przez siebie pracami. Nie ograniczamy kreatywności poprzez narzucanie określonych technik, tematów czy gatunków – informuje Jan Foremny, który jest nieprzerwanie w JTF od 1975 r. - Cieszymy się bogactwem zapisanych na materiale światłoczułym wizji świata, jakie prezentują na fotografiach eksponowanych w Galerii. I jak co rok – odczuwamy dumę z ich dokonań – dodaje.

- Nasze spotkania oparte są na wspólnym analizowaniu obrazu pod okiem doświadczonych fotografów – opowiada Henryk Piotr Garbat. - Fotografia to nie tylko zatrzymywanie chwil, ani czysta kreacja. Fotografia jest przede wszystkim rozmową pomiędzy autorem a widzem. W końcu nie tworzymy zdjęć do szuflady. Chcemy pokazywać je publiczności, wywrzeć na niej określone wrażenie, słowem w sposób świadomy przekazujemy własną wizję świata, indywidualny komentarz do zdarzeń - dodaje.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Głosy za strajkiem?

Prezesi spółek miejskich o cenach energii

Ze Stenką w BWA

"ars poetica" z Grażyną Domagalską

Л–art: Moje światy

W śmieciach miasto tonie

Tartak Sobieszów – pamięć o ludziach i zakładzie

Jeszcze o Ptasiej

Sonda

Czy wszyscy młodzi do 26. roku życia powinni być zwolnieni z podatku PIT?

Oddanych
głosów
1003
Tak
38%
Nie
54%
Nie mam zdania
8%