MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Doping z budżetu

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 22 września 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 12 stycznia 2006, 19:54
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Ponad stu sportowców otrzyma stypendia.

Pomoc finansową otrzymają koszykarki Kolegium, piłkarki ręczne Vitaralu Jelfy oraz Biofactoru, zawodnicy Sudetów, a także przedstawiciele sportów indywidualnych. Miasto rozpatrzyło już pozytywnie kilkanaście wniosków. Wkrótce pieniądze trafią na konta zawodników.

Prezydent Jeleniej Góry Józef Kusiak zweryfikował pozytywnie 17 podań. W tej grupie aż 14 osób to zawodniczki Witaminek. Ubiegających się o stypendia jest znacznie więcej. – Mamy do rozpatrzenia jeszcze blisko 90 wniosków – wylicza Elżbieta Basałygo z Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Jak szacują urzędnicy, pomoc z miasta otrzyma ponad 100 osób.
– W ten sposób możemy pomóc klubom, których nie stać na utrzymanie zawodników – mówi Józef Kusiak, prezydent Jeleniej Góry. – W zamian nasze drużyny godnie reprezentują i promują miasto na ogólnopolskich imprezach.

Gdyby nie pieniądze miasta, pewnie byśmy w ogóle nie przystąpili do rozgrywek – przyznaje Andrzej Radziwanowski, trener Sudetów Jelenia Góra. Wprawdzie klub jeszcze nie otrzymał odpowiedzi na złożone wnioski, ale – jak twierdzi trener – zawodnicy kwalifikują się do otrzymania pomocy. Na stypendia liczy też Zbigniew Lipiński, kierownik sekcji sportów zimowych MKS Karkonoszy Jelenia Góra.

Miasto przeznaczyło na pomoc dla sportowców w tym roku 360 tysięcy złotych. Stypendia będą wypłacane od września. Miesięczna pula wynosi 90 tysięcy złotych. Uchwała w tej sprawie obowiązuje jednak tylko do końca roku.
Urzędnicy zapewniają, że sportowcy będą mogli liczyć na pomoc także i od stycznia 2006 roku. O kwotach na razie nie chcą mówić. – To będzie zależało od budżetu – usłyszeliśmy w wydziale kultury i sportu

Ogłoszenia

Czytaj również

Likwidacja schroniska

Euroregion zabytkowym rowerem – minęło 20 lat

Spacery z przewodnikiem po centrum i Cieplicach

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~KSK 22-09-2005 11:37
dziwne tylko ze pana prezydenta intersesują i chętnie wspomaga wszystkie dysycpliny, nawet te malo popularne a piłkę nożną olewa. a ponoć zapalony z niego kibic piłkarski

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Promesy dla gminnych jednostek OSP

Podgórna zarośnięta

Oddawali krew pamięci Kresowian

Wyrok dla sędziego

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
374
Tak
47%
Nie
39%
Nie wiem
14%