MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 20 września
im. Eustachego, Filipiny

Dom Pogodnej Jesieni będzie samodzielny i nie tylko dla starszych

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 22 września 2011, 8:54
Aktualizacja: 8:55
Autor: Angela
Od 1 stycznia 2012 roku Dom Pogodnej Jesieni przy ul. Leśnej w Jeleniej Górze przestanie podlegać pod Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i zostanie przekształcony jednostkę budżetową zyskując w ten sposób autonomię i samodzielność.

Ma to umożliwić placówce m.in. swobodniejsze sięganie po unijne pieniądze. W budynku powstaną też pokoje dla ofiar przemocy w rodzinie.

Obecnie miasto przygotowuje projekty uchwał w tym temacie, które niebawem trafią pod obrady radnych.
– Dom Pogodnej Jesieni jest częścią Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Chcemy jednak by ta placówka była samodzielna. Jest to dom bardzo dobrze wyposażony, w tym roku dalej kontynuujemy doposażenie wielu pokoi. Brak samodzielności i osobowości prawnej utrudnia jednak podejmowanie różnych działań, szczególnie realizowanie projektów miękkich. Przygotowaliśmy projekt uchwał i jesteśmy już gotowi do tych zmian – mówi Zofia Czernow, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Wkrótce ma się natomiast rozpocząć remont pomieszczeń byłej kotłowni Domu Pogodnej Jesieni, gdzie jeszcze w tym roku schronienie na maksymalnie trzy miesiące będzie mogło znaleźć osiem osób, ofiar przemocy w rodzinie.
– W Jeleniej Górze takiego ośrodka nie było, a jest ono bardzo potrzebne. Dotychczas takie osoby musiały być przewożone do placówek w innych miejscowościach. Docelowo powstanie tu również zespół interdyscyplinarny, który udzieli ofiarom przemocy zarówno pomocy prawnej, jak i doraźnej – podkreśla wiceszefowa miasta.

Pomieszczenia te mają być też wykorzystane do chwilowego zamieszkania dla osób przewlekle chorych, które nie mogą same pozostać, a których rodziny muszą gdzieś pilnie wyjechać na krótki czas.

Ogłoszenia

Czytaj również

Informacja wojewody ws koronawirusa (aktualizacja)

Remont ulicy Ogińskiego  

Ruszył proces o zabójstwo w noc sylwestrową

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~/-/ 22-09-2011 9:59
Bardzo dobrze że pomyślano o starszych osobach, powinien powstać jeszcze jeden taki dom gdyż nie dawno na Zabobrzu zmarły 2 samotne osoby. A również powinien powstać dzienny dom dla starszych osób, gdzie spotkaliby się, porozmawiali, coś takiego jak w Jeleniej Górze na Kilińskiego. Szkoda że nasi społeczni radni nie starają się o seniorów.
~Bolo 22-09-2011 11:19
Komercja zabiera wszystko...zobaczycie czym to się skończy....miasto jest wygodne...umywa ręce od odpowiedzialności.. itd....itd...Czy miasto myśli o starszych i biednych ludziach ?...mam wątpliwości !!! Do tej placówki będzie się przyjmować tylko ludzi tylko z kasą....i po znajomości...zobaczycie ....
~sqandal 22-09-2011 11:29
oj bierzcie łapy precz od tego domu , teraz istnieje i radzi sobie dobrze może nawet zbyt dobrze nie można łączyć domu spokojnej jesieni z przytułkiem dla bezdomnych to jest chore . Poszukajcie innego rozwiązania , bo to się zle skończy .
~Jel.. 22-09-2011 15:13
tak ,chciałam iść do domu spokojnej starości w Cieplicach ale z taką emeryturą mnie nie chcą mam za mało a państwo każe mi za to żyć i dodam dla dowcipnisiów komentatorów że pracowałam 40 lat
~droga Pani 22-09-2011 16:41
dowcipnisie nie wiedzą jaki los może ich spotkac na starość...rozumiem Pani żal i bezsilnośc.Pozdrawiam i zyczę usmiechu na twarzy,bo słonko swieci...
~emeryt 22-09-2011 18:20
Dodcipnisie?Panowie prrrrezesii zwaąchali "ojro".Panie i Panowie Emeryci,uwazajcie na tabletki.
~abc 22-09-2011 21:22
Znowu paradoksy.Dlaczego to ofiary domowej przemocy muszą szukać schronienia .Powinno się eksmitować tych którzy przemocy się dopuszczają i to bez prawa gwarantowania jakiegokolwiek schronienia..Taki tyran zostaje w domu a rodzina się tuła po przytułkach .ZNOWU CHORE PRZEPISY
~GS. 22-09-2011 23:08
Jak wyrzucano na bruk pracowników JPBMu Kto był ofiarą przemocy ? I kto wtedy rządził w Jeleniej ?
~** xx** 23-09-2011 7:41
Cwaniaki wyczuły niezły interes z przychylnością władz miasta i już zacierają ręce .
~*****gość***** 23-09-2011 21:03
Wszystko ładnie wygląda, wszyscy ładnie mówią, tylko dlaczego w tym wszystkim pomija się pracowników tego Domu, im zapewne dojdzie obowiązków, tylko o podwyżkach nikt nic nie mówi, dużo się obiecywało przed wyborami, a teraz lepiej żeby nikt się nie odzywał tylko robił co do niego należy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Parada już po raz 20.  

Orle pamięta o Ryszardzie Semczuku

Są kolejne zakażenia (aktualizacja)

Rowerowy jubileusz

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
663
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%