MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dom dla seniorów w dawnym kinie?

Wiadomości: Piechowice
Niedziela, 11 marca 2018, 7:36
Autor: WAC
Fot. WAC
Samorząd Piechowic planuje utworzenie dziennego domu pobytu dla seniorów. Placówka miałaby powstać w ciągu najbliższych dwóch lat w budynku przy ul. Kryształowej, w którym w przeszłości działało kino.

Obiekt, w którym kiedyś wyświetlano filmy, jest właściwie jedynym w mieście dużym, wolnym pomieszczeniem należącym do samorządu. Aby mógł w nim powstać dom dziennego pobytu dla seniorów konieczna jest przebudowa, polegająca głównie na podzieleniu dużej sali kinowej na mniejsze pomieszczenia.

Pieniądze na ten cel Urząd Miasta chce pozyskać z rządowego programu „Senior +” realizowanego przez Departament Polityki Senioralnej Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Maksymalna kwota dofinansowania z tego źródła to 300 tysięcy złotych, przy dwudziestu procentowym wkładzie własnym.

Co ważne - w ramach tego programu można w późniejszym okresie liczyć na dopłaty do funkcjonowania placówki. - Obecnie jesteśmy na etapie wstępnego opracowywania kosztorysu przebudowy pomieszczeń na dom dla seniorów – mówi kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Jolanta Karońska. - Najprawdopodobniej będziemy aplikować o odpowiednie środki w 2019 roku - dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Studenci dzieciom

Wiosna Kresowa z Agatem

Przybywa pasażerów

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~r 11-03-2018 17:12
Kino to se z seniorów robi prezes !!!
~ 11-03-2018 18:56
A może ktoś w Cieplicach utworzy taką placówkę? To wielka potrzeba
~626 11-03-2018 19:59
A czym seniorzy mają docierać do tego budynku? w centrum jest POK to tam trzeba zaadoptować dla seniorów a Kino oddać młodszym oni mogą dalej mieć.
~Karol 11-03-2018 20:12
Kolejny pomysł obecnego burmistrza który przez 8 lat nie zrobił nic dla Piechowic oprócz skłócenia większości mieszkańców.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zmiany na Ptasiej?  

Głosy za strajkiem?

Opłata za odpady – za dzieci też płacimy

Żeromalia na filmowo

Domino IV  

Sonda

Czy wszystkie handlowe niedziele powinny wrócić?

Oddanych
głosów
613
Tak
62%
Jest dobrze, jak jest
14%
Nie
23%
Nie ma zdania
1%