MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Dolny Śląsk ma nowego wojewodę

Wiadomości: DOLNY ŚLĄSK
Wtorek, 28 grudnia 2010, 15:21
Aktualizacja: 15:21
Autor: RED
Fot. BPUW
Powołany dziś przez premiera Donalda Tuska na stanowisko wojewody dolnośląskiego Aleksander Marek Skorupa zajął miejsce zwolnione przez Rafała Jurkowlańca, po wyborach samorządowych nominowanego na marszałka dolnośląskiego.

Jak podało biuro prasowe urzędu wojewódzkiego, nominowany na wniosek ministra administracji Jerzego Millera Marek Skorupa od 1991 roku był członkiem Kongresu Liberalno-Demokratycznego, późniejszej Unii Wolności, a w 2001 roku współtworzył Platformę Obywatelską. Posłem został w 2007 roku, startował z terenu byłego województwa wrocławskiego. Wcześniej przez 17 lat był burmistrzem Brzegu Dolnego.

Marek Skorupa studia ukończył na Politechnice Wrocławskiej w zakresie matematyki stosowanej. Był pracownikiem badawczym w Zakładach Badawczych i Projektowych Miedzi „Cuprum”. Przez wiele lat sprawował funkcję członka Rady Miejskiej Wrocławia oraz wiceprzewodniczącego Klubu Wrocław 2000. Ma za sobą bogate oświadczenie zawodowe. Od 2008 roku jest prezesem Wojewódzkiej Federacji Sportu a od 2010 jest członkiem Zarządu Polskiej Federacji Sportu Młodzieżowego.

Według Konstytucji RP oraz ustawy o administracji rządowej w województwie, wojewoda jest przedstawicielem Rady Ministrów w województwie. Odpowiada za wykonywanie polityki rządu w podległym terenie. Zapewnia m.in. współdziałanie jednostek organizacyjnych administracji rządowej i samorządowej na terenie województwa, kieruje ich działalnością w zakresie utrzymania porządku publicznego, ochrony praw obywatelskich, zapobiegania klęskom żywiołowym oraz zwalczaniem i usuwaniem ich skutków – informuje biuro prasowe urzędu wojewódzkiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Śmieci przy drodze na Perłę Zachodu

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

Wyniki wyborów na prezydenta RP w gminie Mirsk

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ZABOBRZANIN 28-12-2010 16:31
Trzeba popierać swoich... Czy się stoi czy się leży...
~monsun 28-12-2010 23:09
A jaką ma ten Skorupa kariere i doświadczenie w działalności gospodarczej , jakie doświadczenie w wypracowywaniu podatkow i tworzeniu miejsc pracy - czy tylko posiada stołki politykierskie dobrze platne , posady budzetowe i tworzenie tworów nieproduktywnych ? Czy aby to nie jest nowa odmiana karierowicza dawnego ZMS- u.
~@ 28-12-2010 23:25
wiem, kwestia gustu, ale jak dla mnie Wysoki Urzędnik Państwowy mógłby wyglądać ...schludniej. Ubawił mnie kiedyś pewien generał, jak z przewojennego obrazka, mówiąc do Ministra Obrony Narodowej ubranego conajmniej dziwnie: "ogól się pan"...
~lidzia 29-12-2010 12:42
Nie liczą się kwalifikacje, ani doświadczenie a jedynie partyjny pryzmat! Tworzył KL-D, był w UW, był przy powstaniu PO! To podstawowe i najważniejsze kryteria wyboru na stanowisko wojewody!!!Porażka!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Jakuszycach  

Zwycięstwo Trzaskowskiego w powiecie kamiennogórskim

Czyżby Andrzej Duda?

Frekwencja dopisała. Będzie skatepark?

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
632
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%