MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Dolnośląskie zuchy rywalizowały w Sosnówce

Wiadomości: Region
Środa, 12 lutego 2014, 7:38
Aktualizacja: 8:44
Autor: Mea
Fot. Zbigniew Warzyński i Anna Kamińska
Ponad 450 dzieci wzięło udział w Wyprawie Polarnej Zuchów na terenie przy Domu Wypoczynkowym „Lubuszanin” w Sosnówce Górnej, organizowanej już od kilkunastu lat przez Hufiec Karkonoski ZHP z Jeleniej Góry.

Na imprezę zjechały się dzieci w wieku 6-10 lat z jedenastu hufców działających na terenie województwa dolnośląskiego. Zuchy poprzez zabawę zdobywały symbole, które następnie wymieniały na wielkie puzzle.

- Ze wszystkich puzzli stworzyliśmy ostatnią stronę Wielkiej Księgi Baśni, którą przed laty porwał Władca Wichrów. Dzięki powstaniu tejże strony każda bajka i baśń ma teraz dobre zakończenie – mówiła Anna Kamińska z Hufca Karkonoskiego ZHP.

Wiele przebranych bajkowych postaci, dobra dziecięca muzyka i mnóstwo atrakcji - taki klimat towarzyszył sportowym zmaganiom dolnośląskich zuchów, podczas których musiały również odnaleźć i odczarować Kaya z baśni Królowa Śniegu, a także uzupełnić koszyk smakołyków Czerwonego Kapturka. Dzieci pomagały też w ucieczce Roszpunce oraz konstruowały łupinę orzecha dla Calineczki.

- Taka impreza to przede wszystkim okazja do spotkania instruktorów harcerskich i ich podopiecznych z całej Chorągwi Dolnośląskiej, wymiany doświadczeń i zaczerpnięcia sił na kolejne miesiące harcerskiej pracy – podkreślała Anna Kamińska.

- Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację oraz wszystkim, którzy postanowili spróbować swoich sił i wykazać się nie lada odwagą. Mamy nadzieję, że spotkamy się znów w przyszłym roku. Zatem już dziś serdecznie zapraszamy – dodała.

Ogłoszenia

Czytaj również

Mapa ku przestrodze

Drastyczne billboardy

IMGW: burze, deszcz i silny wiatr (aktualizacja)

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Krasnoludka 12-02-2014 10:09
Moje dzieci, lat 13 też się zaangażowały w organizację:) Fajna nauka współpracy w grupie i nauka odpowiedzialności wobec młodszych. Szkoda, że szkoły tego już nie doceniają, często harcerze nie maja gdzie się podziać, gdyż szkoły nie udostępniają pomieszczeń. Potem narzeka się na przemoc starszych roczników wobec młodszych dzieci, agresję na korytarzach. Drodzy dyrektorzy szkół - czasem trzeba odpuścić sobie "wyścig szczurów" i poświęcić więcej czasu i środków na uspołecznienie młodych, no i wziąć pod uwagę fakt, że nie samą nauką człowiek żyje.
~z innejbajki 12-02-2014 13:18
---- bardzo mądre słowa (Krasnoludki). Jeszcze bym dodała : - żeby do szkół mogli wrócić ci bezrobotni nauczyciele, którzy stracili pracę bo lubili uczniów, mieli dla nich czas po lekcjach oraz chcieli interesująco z nimi działać, - a nie wychodzić szybko ze szkoły - tak by panie sprzątaczki mogły ją zamknąć na cztery spusty o 15.00.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Spotkali się z Beatą Kempą

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1360
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%