MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Dolnośląski Festiwal Nauki laureatem konkursu Popularyzator Nauki 2019

Wiadomości: Wrocław
Wtorek, 3 marca 2020, 13:07
Aktualizacja: Środa, 4 marca 2020, 5:54
Autor: DFN
Fot. Użyczone/DFN – fot. Barbara Cader–Sroka
Tytuł Popularyzatora Nauki jest najstarszym i najbardziej prestiżowym wyróżnieniem przyznawanym w Polsce. Nagradzani są w nim uczeni, ludzie mediów, instytucje oraz działacze społeczni, których pasją jest dzielenie się wiedzą i przybliżanie tajemnic współczesnej nauki osobom niezwiązanym ze środowiskiem akademickim. Konkurs organizowany jest przez serwis PAP Nauka w Polsce przy współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Spośród setki wyróżnionych kandydatów Kapituła Konkursu w składzie: prof. Michał Kleiber (przewodniczący) – jeden z inicjatorów konkursu, wiceprezes Europejskiej Akademii Nauk i Sztuki, wieloletni prezes PAN, Sebastian Skuza – wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego, prof. Magdalena Fikus – popularyzatorka nauki, współorganizatorka warszawskiego Festiwalu Nauki; Robert Firmhofer – dyrektor Centrum Nauki Kopernik, red. Krzysztof Michalski – dziennikarz naukowy Polskiego Radia, dr hab. Robert Mysłajek – przyrodnik, popularyzator nauki, laureat konkursu w 2016 r. wybrała właśnie NAS – organizatorów i realizatorów tego wyjątkowego dla województwa dolnośląskiego przedsięwzięcia.

Jest to wspólna nagroda dla tych wszystkich, którzy od początku istnienia Festiwalu w 1998 przyczynili się do jego rozwoju, organizując wydarzenia w jego ramach, wspierając go swoimi działaniami oraz nierzadko udzielając finansowego wsparcia. To także wyróżnienie dla wszystkich naszych gości, którzy co roku tłumnie biorą udział w realizowanych przedsięwzięciach i bez których dialog popularyzacji nauki nie mógłby zaistnieć.

Nagrodę główną wręczył minister nauki i szkolnictwa wyższego dr Jarosław Gowin.

Twoja reakcja na artykuł?

1
50%
Cieszy
1
50%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Poślizg i wypadek

Wybory 2020: Prezydent Jeleniej Góry nie będzie narażać mieszkańców

W Lubomierzu również apelują o pozostanie w domach  

Gala po konkursie

Nie – uzależnieniom

Interpelacja w sprawie płynów do dezynfekcji

Zrobili przyłbice dla pogotowia ratunkowego

Pilne! Koronawirus w Jeleniej Górze!

Sonda

Czy środki ostrożności podjęte przez rząd wz z koronawirusem powstrzymają pandemię?

Oddanych
głosów
1318
Tak
17%
Nie
37%
To od nas wszystkich zależy
43%
Nie wiem
3%