MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dolnośląska Nagroda dla Towarzystwa Przyjaciół Jeleniej Góry

Wiadomości: DOLNY ŚLĄSK
Wtorek, 18 października 2011, 8:27
Aktualizacja: 8:28
Autor: Accipiter
Z okazji Święta Województwa Dolnośląskiego w Sali Balowej Zamku Książ w Wałbrzychu Towarzystwo Przyjaciół Jeleniej Góry zostało uhonorowane Dolnośląską Nagrodą Kulturalną SILESIA Sejmiku Województwa Dolnośląskiego za rok 2011.

Silesia jest przyznawana twórcom dzieła artystycznego, wydarzenia lub projektu kulturalnego, który w sposób szczególny wniósł wkład w rozwój dolnośląskiej kultury lub promował region dolnośląski w Polsce i za granicą. Nagrodę Silesia przyznaje Samorząd Województwa Dolnośląskiego.

Oprócz Towarzystwa Przyjaciół Jeleniej Góry w tym roku nagrodę otrzymało także legnickie Muzeum Miedzi oraz Tadeusz Różewicz. Wręczenie nagród odbyło się na Zamku Książ w Wałbrzychu podczas XIV Uroczystej Sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wędrówka Szlakiem Siedmiu Wzgórz

Remont ulicy Drzymały – jaka decyzja?

W setne urodziny Tomaszewskiego

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~bruno 18-10-2011 13:09
A to Towarzystwo Przyjaciół Jeleniej Góry jakimi działaniami ostatnio zasłynęło, że zasłużyło na nagrodę?
~Marcin73 18-10-2011 14:39
Gratulujemy Towarzystwu Przyjaciół Jeleniej Góry w pełni zasłużonego wyróżnienia. Pozdrawiamy, Marcin Kaflik "Miłośnicy Cieplic"
~do bruno 18-10-2011 18:34
Obudź się chłopie! Towarzystwo działa już ponad 50 lat.Nagroda nie jest za ostatnie działania ale za wszystkie te lata. Ktoś zrobi coś jednostkowego i hyc nagroda.Ktoś zrobi coś głupiego ,ale medialnego i hyc nagroda.Któś nie zrobi nic oprócz tego ,że jest zawsze tam gdzie trzeba i hyc nagroda. A tu trzeba było czekać pół wieku .Szkoda tylko,że tak późno.Dobrze,że wogóle.Inni choć też działają na rzecz miasta i regionu ,mogą dośmierci nie doczekać się nawet zauważenia.To smutne.A tak nawiasem: Ilu mieszkańców Dolnego Śląska wiedziało ,że 16 października jest Święto Województwa i że twen dzień ma też związek ze Św.Jadwigą.Czy coś się w związku z tym działo
~ 18-10-2011 20:52
DOLNOSLAZAK. Gratuluję. Z inicjatywy Towarzystwa od lat ukazuje się Rocznik Jeleniogórski - cenna kronika dokumentujaca nie tylko wydarzenia i ludzi czasu minionego.
~ 19-10-2011 13:12
Towarzystwo Przyjaciół to na pewno, ale czy Jeleniej Góry, to już wątpię. Jak napisał poprzednik, towarzystwo działa od 50 lat, ale żadnymi konkretnymi działaniami pochwalić się nie może. Należałoby w końcu rozgonić te klitkę dziadków znających się jak łyse konie i utworzyć towarzystwo składające się z prawdziwych pasjonatów, a nie karierowiczów prących na szkło.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wypadek przy baniakach  

Wystartowała gra miejska

Powitanie Mistrzyni  

Niebezpieczne wyzwania

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
451
Tak
61%
Nie
36%
Nie wiem
3%