MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Doktor Kusiak dostał absolutorium

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 28 kwietnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 28 kwietnia 2006, 20:45
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Fot. Archiwum
Podczas czwartkowej sesji rady miejskiej prezydent Jeleniej Góry Józef Kusiak otrzymał absolutorium – doniosło Słowo Polskie Gazeta Wrocławska.

Za przyjęciem sprawozdania z finansowej działalności gminy głosowało 13 radnych, pięciu było przeciw, trzech wstrzymało się od głosu.

Pozytywnie realizację budżetu oceniła Zofia Czernow, przewodnicząca komisji finansów.

Według Roberta Prystroma, największego przeciwnika politycznego urzędującego prezydenta, budżet został zrealizowany, ale nie dokonano żadnych przedsięwzięć, które miałyby podnieść atrakcyjność gospodarczą i turystyczną miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

Bezpieczne place zabaw

Synoptycy: burze, deszcz i silny wiatr

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~obserwator 28-04-2006 8:55
Piszcie uczciwie i zgodnie z prawdą . Za udzieleniem absolutorium głosowało 13 radnych , 5 było przeciw ( R.Dzięciołowski, W.Prystrom, j.Wojciechowski,J.Rypiński, G.Niedźwicki), 3 wstrzymało się od głosu (E.Piotrowski, R. Kaczmarek, W.Tomera). Jeden radny (J.Łużniak) nie wziął udziału w głosowaniu , choć był na sali i wypowaiadał się krytycznie wobec J.Kusiaka. Nie wiem dlaczego cytujecie wypowiedź R.Prystroma , który skreczował i nie brał udziału w sesji Rady Miejskiej.
~SUL przez "U" 28-04-2006 9:00
A co z budową stacji Bazowej Telefonii Komórkowej sieci PLUS GSM na "Domu Studenta"ul. WYCZÓLKOWSKIEGO 59 i ul. Narciarskiej?
~jelonek 28-04-2006 12:38
jeśli jest tak fajnie to wybierzmy PANA KUSIAKA na prezydenta wówczas to najprawdopobniej nasza Jelenia Góra zniknie z map bo już nic sie w niej nie będzie działo jak również nic w niej nie będzie robione. Nie wiem jak można sie chwalić że jest dobrze skoro jest bardzo do d....y
~rys 28-04-2006 14:26
Popieram jelonka.
~inny obserwator 28-04-2006 15:22
Robert Prystrom mogl skomentować, choć nie wzial udzialu w sesji - niestety wykladnia budzetu jest scisle aretmetyczna a nie merytoryczna - teoretycznie pan Kusiak moglby za te pieniadze wybudowac tak zwane byle co, byle by sie slupki zgadzaly - wydaje mi sie, ze tak nie powinno byc
~Wnerwiony 28-04-2006 15:47
A tak poza tym Zośka zaakceptowała i poparła budżet bo to jedna klika. Wstyd, wszystkie okoliczne gminy i te dalsze i bliższe mają np Aquaparki - Bystrzyca Kłodzka, Duszniki, Polanica, Klodzko, Kudowa. Szlag mnie trafia jak gminy z takim samym prawie dostępem do wód czerpią korzyści z turystyki a u nas - market na markecie marketem sie podpiera. Niedługo JG zaorają. Dlaczego nikt się nie stara o uruchomienie kolei poprzez Jakuszyce do naszych mądrzejszych o całe lata świetlne sąsiadów z południa, na pewno nie da rady, bo przy torowisku nie da się ustawić żadnego marketu, prawda panie kusiak?
~Zosia 28-04-2006 16:28
Nie tylko pan Prystrom jest przeciwnikiem Kusiaka. Jest ich coraz więcej- ja też.
~Karol 28-04-2006 16:32
W Jeleniej już nic się nie dzieje. Nawet dziwki na Zgorzeleckiej są brzydkie!!!
~Jeleniogórzanin 28-04-2006 16:43
Dziękuję panu prezydentowi za rozpropagowanie Jeleniej Góry jako jedyne w swoim rodzaju zadupie.
~jeszcze inny obserwator 28-04-2006 17:59
Do "innego obserwatora". Definicję absolutorium wyłożył dokładnie radny Niedźwiecki, i nie ma ona nic wspólnego ze słupkami, tylko z celowością i gospodarnością. Patrz WIKIPEDIA: "Absolutorium - zatwierdzenie przez (sejm, walne zgromadzenie członków organizacji) sprawozdania z działalności finansowej organu wykonawczego (rząd, zarząd) i uznania jej za prawidłową." Istota absolutorium to brak zastrzeżeń do prowadzonej polityki finansowej...
~JPG 28-04-2006 19:02
Karol--niedość że brzydkie to i zaćpane, ale jeszcze troche rządów Kusiaka to i takich nie będzie, bo nikogo nie będzie na nie stać.
~zyrant 28-04-2006 19:29
Oj Józek Józek nie kupiłeś Grzesiowi laptopa i Grześ głosuje przeciw tobie, jak nie będziesz kupował sługusom zabawek to i Zocha z całą resztą na sam koniec od Ciebie się odwrócą.
~MieszkaniecJG 2-05-2006 16:42
Gdyby nie hipermarkety to by Jozek Kusiak nie mail takiej chalupy jak ma... gdyby nie znajomosci i ministrem obrony narodowej nie zostalby Szmajdzinski to dalej mielibysmy Koszary w Jeleniej Gorze! Jak w ogole mozna dopuscic aby taka duza placowke jak koszary rozwalil minister! Rozumie jesli bylby to minister z innego regionu... ale to czlowiek z Jeleniej! A teraz... teraz dziwnym trafem kupili zamki od Agencji Mienia Wojskowego i je remontuja... Dziwne... Zobaczcie: Market - Budowa domu... Minister - Likwidacja jednostki - kupno i rmeonty zamkow... i czy ktos ma jeszcze jakies watliwosci???? Jedno jest pewne nie polecam glosowac na Kusiaka bo Jelenia calkiem znkinie z mapy!!!
~wtajemniczona 11-05-2006 17:28
Prawde powiedziawszy , to mało juz zostalo do likwidacji.Konsolidacja i powiązania w kręgach Kusiaka są niewyobrażalne. Inne nazwy ugrupowań, stowarzyszeń a rodzinka ta sama. Przecietny człowiek nie ma o tym pojecia.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Maseczki dla szpitala

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Wyrok dla sędziego

Zamknięty szlak przy Zakręcie Śmierci

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
380
Tak
48%
Nie
39%
Nie wiem
13%